Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Вини Вакарчука у невиплаті індексації стипендій немає, – ЛНУ ім. Івана Франка
Вини Вакарчука у невиплаті індексації стипендій немає, – ЛНУ ім. Івана Франка

Вини ректора Львівського національного університету імені Івана Франка у несвоєчасній виплаті індексації стипендій студентам за лютий 2012 року – немає

Вини Вакарчука у невиплаті індексації стипендій немає, – ЛНУ ім. Івана Франка

Про це повідомили у прес-службі Львівського національного університету імені Івана Франка.

Зокрема у повідомленні зазначається, що 1 лютого 2012 р. Львівський національний університет імені Івана Франка подав розрахунок стипендіального фонду за результатами зимового семестрового контролю у Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, де місячний стипендіальний фонд становить 6 млн. 643 тис. 397 грн, у тому числі індексація – 1 млн 525 тис. грн.

Своєю чергою, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України 22 лютого 2012 року затвердило Помісячний план використання бюджетних коштів на 2012 року, де в помісячних обсягах з січня до травня не передбачено щомісячної індексації стипендій. Натомість ці кошти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України передбачило на червень.

Львівський національний університет імені Івана Франка в особі Ректора Івана Вакарчука 17 лютого 2012 року звернувся у Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України з проханням (лист № 634-Р від 17.02.2012 року) розглянути можливість перерозподілу коштів загального фонду по КПК 2201160 у доведеному Університету помісячному плані використання бюджетних коштів на 2012 рік, а саме «6 млн. 500 тис. грн зняти з червня і щомісячно рівними сумами (1 млн. 300 тис. грн.) додати у період лютий-травень поточного року для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, стипендії, індексації грошових доходів».

У лютому 2012 року студентам було виплачено стипендію у повному обсязі, але без індексації. У надії на одержання дозволу на перерозподіл коштів планували здійснити необхідні виплати студентам у І-ій половині березня. Однак Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України лише 5 березня 2012 року о 15.58 год. факсом надіслало копію листа, у якому йдеться про те, що «Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України не заперечує проти здійснення виплати індексації стипендій у березні місяці за рахунок тимчасово вільних коштів спеціального фонду навчального закладу з подальшим їх відшкодуванням у квітні поточного року».

Виплата всіх видів державних стипендій та її індексації здійснюється за рахунок коштів загального фонду державного бюджету відповідно до Постанови КМУ від 12.07.2007 р. №882 «Питання стипендіального забезпечення».

Погашення заборгованої індексації стипендії за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету не передбачено кошторисом видатків Університету, оскільки доходи, отримані від надання освітніх платних послуг, у своєму розрахунку не містять компенсації витрат на стипендію студентам.

З іншого боку, якби був розроблений механізм погашення заборгованості зі спеціального фонду, то, враховуючи доведені ліміти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України станом на червень 2012 року, в Університеті утворилася б економія стипендії на суму 6 млн 500 тис. грн., які довелося б повернути в дохід держави. Таким чином, студенти-платники змушені будуть оплатити індексацію стипендії студентам-бюджетникам.

Нагадаємо, 3 березня 2012 року на сайті Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з’явилася інформація «Винні ректори будуть відповідати персонально за несвоєчасну виплату індексації стипендій».

ЗІК
06.03.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Читач
Для більшості освітян пан Вакарчук залишився мовчазною загадкою: інколи давав невиразні інтерв’ю. Напевне, його більше запам’ятали, як батька Славка співака, про якого у шкільних підручниках щось там написали, і яких встиг за той час, поки тато був міністром, написати дисертацію з … фізики.
Заинтересованный
Для Читач: Загадка,чи ні???Західна частина країні в захваті від земляка,чого не скажеш про решту країни.За Вакарчука у школах забороняли вчителям спілкуватися російською у стінах навчальних закладів(з росій ською мовою навчання!),не говорячи про ЗНО.Насильницька українізація викликала зрозумілий опір.Хто хоче і має розум, той МОВУ і без насилля знатиме....Тож і Вакарчук не святий іТабачник.
Гость
Для Заинтересованный: Если б только украинизация. А как он своих львовских конкурентов давил, уже забыли? А то, что аккредитационные и аттестационные дела по году и больше лежали у него в кабинете без движения.
Ріко
Для Читач: Славко захистив дисертацію до 2000 р.
Коментувати
Лариса
Просто Вакарчук - велике більмо в оці МОН і сьогоднішніх керівників. І за рівнем інтелекту і за рівнем порядності цих міністрів порівнювати не можна, це різні величини. За ненавистю до Вакарчука керівництво сьогоднішнім МОН навіть не бачать свого невміння керувати. Соромно, що сьогодні в УКраїні попит на таких гнилих керівників.
Читач
Браво усім! Дуже інтелектуальна дискусія! Вишуканою мовою і з переконливими аргументами! Як і належить людям з вищою освітою!
Реалист
Для Читач: Підтримую на 1000 % !!! І ці інтелектуальні дискусії на освітянському сайті. До чого ми котимось ??????????????
Коментувати
Олена
Для Гоша, Рома в одній особі. "Надутое ученое ничтожество" - то це Ваш україноненависницький табатник, якого українці (і вчені, до речі, також) ненавидять всіма фібрами душі. А Вакарчук - і справді високоморальна, розумна і освічена людина . Та що там говорити, таким Гошам-Ромам зрорзуміти цього не дано. Перепрошую за різкий тон, але, що називається, достааааааали!
Sceptik
Для Олена: Хто дав Вам право від імені українців,включаючи вчених, висловлювати СВОЇ почуття?!Це лише ВАША власна думка,будьте скромніші!Як на мене, обидва згадані пани міністри варті одне одного!
Коментувати
Олена
Як можна так нагло брехати в очі українському народу і не нести за цинізм і наглу брехню, за знущання над студентами, їх батьками та викладачами вузів жодної відповідальності????? Ну, невже в цій державі не знайдеться управи на ненависного Табачника????? У мене також двоє дітей навчаються в Львівському національному університеті ім. Ів, Франка. В лютому отримали стипендію без індексації. (Не)шанований ні мною, ні студентами пане Табачник! Перестаньте знущатися над Львівським національним університетом , вам до ректора Вакарчука дууууууже далеко, не дотягнетеся ніколи в житті.
Гоша
Для Олена: А кому надо тянуться за вашим Вакарчуком? Он что образец ученого или моральный авторитет? Надутое ничтожество, и ничего больше!
Коментувати
Рома
Как уже утомили эти начальники, которые никогда и ни в чем не виноваты - Ющенко, Тимлшенко, Вакарчук и им подобные.
Ріко
Для Рома: Судячи з однакових IP Гоша і Рома одна і та ж...
Миха
Для Ріко: Я так понимаю, что с остальным Рика согласна.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!