Наша вища школа випускає не тих спеціалістів, які нам потрібні, - Азаров

Прем’єр висловив жаль з приводу великої кількості випускників тих спеціальностей, що не відповідають потребам економіки, зазначивши, що уряд збільшить держзамовлення у галузі IT-технологій

Наша вища школа випускає не тих спеціалістів, які нам потрібні, - Азаров

Микола Азаров повідомив, що уряд збільшить державне замовлення на підготовку студентів для високотехнологічних галузей економіки, зокрема IT-технологій. Про це він заявив під час лекції для студентів вищих навчальних закладів Закарпаття.

"Нам потрібно перерозподілити державне замовлення у бік збільшення спеціалістів, зокрема у галузі IT-технологій", - зазначив Микола Азаров і додав, що таке перепрофілювання за 5-10 років дасть результат.

За його словами, зараз усі вищі навчальні заклади України щорічно готують близько 5 тис. випускників для IT-галузі, а за розрахунками фахівців IT-галузі кількість студентів необхідно збільшити до 25 тис. При цьому він запевнив, що всі випускники таких вишів будуть забезпечені робочими місцями у цій галузі з високою заробітною платою.

Микола Азаров повідомив, що зараз вітчизняний ринок IT-технологій виробляє продукції на приблизно 15 млрд грн, а Кабінет Міністрів має намір збільшити надходження від цієї галузі у 10 разів.

Він також зазначив, що зараз наша вища школа готує велику кількість випускників тих спеціальностей, що не відповідають реальним потребам економіки. Це, зокрема, стосується таких професій, як економіст і юрист. "Зараз ми зіткнулися із колосальними проблемами, коли наша вища школа випускає, на превеликий жаль, не тих спеціалістів, які нам потрібні", - сказав глава уряду.

При цьому прем’єр підкреслив, що коли фаховість спеціаліста не відповідає потребам ринку, то таким випускникам буде досить складно знайти собі роботу. "Це головна проблема, адже вам потрібен не просто диплом, вам потрібна робота, гарна високооплачувана робота. Тому ми зараз важко виправляємо те, що було неправильно зроблено у попередні роки", - резюмував Микола Азаров звертаючись до студентів.

Як відомо, прем’єр неодноразово наголошував на необхідності підвищення рівня якості підготовки фахівців у вищих навчальних закладах.

Зокрема під час нещодавніх консультацій з питань розвитку інформаційних технологій в Україні він підкреслив, що в час економічної кризи випускники мають бути конкурентоспроможними. "Ми живемо у надзвичайно складний час – час серйозної економічної кризи. Наші випускники повинні володіти знаннями, конкурентоздатністю і бути спроможними протистояти цим викликам, - зазначив Азаров.

При цьому він наголосив: "Нам не потрібні просто спеціалісти з папірцем у кишені - вони тільки створюють проблему для країни".

Освіта.ua
01.03.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрей
На мой взгляд господа политики не имею плана дальнейшего развития промышленности Украины. Почему так? А потому, что существует много отраслей, промышленности которые поддерживают IT- технологии (- всего лишь технология), например электроника, радиоэлектроника, машиностроение, архитектура, отрасли легкой промышленности. В общем- базовые отрасли не только для отдельно взятой технологии, а для государства в целом: без электроники нельзя создать радиодетали- составляющие части компьютера, без радиоэлектроники нельзя собрать из радиодеталей компьютер, без архитектуры не будет здания завода, где соберут компьютер, без легкой и пищевой промышленности рабочие не будут иметь ни одежды, ни еды для того чтобы собрать компьютер. А ведь к компьютеру надо еще и программное обеспечение создать, настройкой которого и занимаются IT- специалисты. А если технология изменится и IT- специалисты будут не нужны? Тогда если есть базовые отрасли производства, тогда IT- специалистов можно переквалифицировать в ...
Лариса
Посадовий оклад ІТ- спеціаліста в державній установі 1330грн. ПРацюють пів - року - рік і переходять у приватні структури, де отримують в рази більше, а ми набираємо студентів і т.д. РОзумний компютерщик працює з 2 курсу, дайте нормальні зарплати, а не філософствуйте
Sceptik
Для Лариса: На юристов-экономистов учится большинство мажоров с заранее припасенными папиками теплыми местами и окладами.Учеба на инженерных специальностях требует намного большего напряга мозгов,а по окончании вуза ждет копеечный оклад и работа под управлением вышеупомянутых мажоров((((Пустая болтовня все !Помыкавшись, лучшие мозги уедут в Европу, Канаду,США...Да и зачем нынешней власти мозги?Безмозглыми помыкать легче.
читач
Для Sceptik: Це правда.
Коментувати
Громадянин
«Наша вища школа випускає, … не тих спеціалістів, які нам потрібні» - правду каже шановний прем’єр. Але він мовчить про те, що наша політична «еліта» висуває на найвищі посади не тих керівників, які потрібні громадянам України.
Единая Русь
Для НЕянукович: вы идиот? Специалисты IT-технологий как раз наиболее думающие люди! А быдляк учится в ПТУ, курит и бухает.
Україна
Для Единая Русь: Згодна!!!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!