Робоча група запропонувала нову редакцію законопроекту про вищу освіту

Ректор КПІ Михайло Згуровський від імені робочої групи, яка працювала над розробкою законопроекту про вищу освіту, повідомив про оприлюднення напрацьованого проекту документа

Робоча група запропонувала нову редакцію законопроекту про вищу освіту

Михайло Згуровський повідомив, що проект закону не носить завершеного характеру, у зв'язку з чим зацікавлені особи можуть надсилати пропозиції щодо його вдосконалення.

У пояснювальній записці до проекту документа зазначається, що запропонований законопроект про вищу освіту розроблявся за дорученням прем’єр-міністра і став результатом досягнення суспільного консенсусу щодо визначення концептуальних засад розвитку вищої освіти в Україні.

У робочій групі зазначили, що робота здійснювалася на засадах відкритості та прозорості для всіх органів державного управління, зацікавлених наукових установ і вищих навчальних закладів, представників ринку праці, громадських організацій і фахівців у галузі освіти і науки.

Протягом строку розробки проекту Закону до нього було подано понад 3 тис. пропозицій від установ і фахівців у галузі освіти, науки, державного управління та бізнесу. Хід розробки законопроекту був відкритим і доступним для його широкого громадського обговорення через Інтернет.

У робочій групі з підготовки тексту проекту закону взяли участь представники установ і організацій, що репрезентують різні думки і настрої суспільства.

З метою сприйняття проекту широкими верствами професійної громадськості і унеможливлення виникнення конфліктних ситуацій навколо нього, усі його положення приймалися на основі їх всебічного обговорення й узгодження членами робочої групи шляхом консенсусу.

"Таким чином, необхідність прийняття цього проекту Закону України "Про вищу освіту" (нова редакція) визначається низкою суспільних запитів щодо модернізації вищої освіти відповідно до сучасних реалій, адаптації законодавства у сфері вищої освіти до європейських стандартів, приведення нормативної бази вищої освіти до сучасних потреб економіки та її інноваційного розвитку, а також досягненням суспільного консенсусу стосовно концептуальних засад розвитку вищої освіти, що покладені в основу цього проекту", - йдеться у пояснювальній записці до проекту.

У робочій групі також повідомили, що проект погоджено із заінтересованими центральними державними органами виконавчої влади, а також з представниками Альянсу для розвитку (Global Development Alliance), Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (USETI), Асоціації навчальних закладів України приватної форми власності, Бюро журналістських розслідувань "Свідомо", Української асоціації студентського самоврядування, ВМГО "Фундація регіональних ініціатив", ВГО "Громадська Рада освітян і науковців України", Громадської ініціативи "Студентський захист", Громадянського руху "Відсіч", Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки, Незалежної студентської профспілки "Пряма дія", Студентської профспілкової асоціації м. Києва.

21 лютого відбудеться презентація документа у Клубі Кабінету Міністрів України за участі прем’єр-міністра Миколи Азарова.

Проект Закону оприлюднено на сайті НТУУ "КПІ".

Освіта.ua
17.02.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Рома
Подготовленный проект является шагом вперед. Однако его авторы решили сделать еще одну остановку над пропастью. В частности МОН по-прежнему не несет ответственности за принимаемые им решения. Не понятно, кто выдает дипломы - государство или вуз. С одной стороны, вместо государственных дипломов теперь пишут о дипломах государственного образца. С другой - остаются государственная аттестация и государственные стандарты содержания образования. Большие минусы - это бредовая статья о языках обучения и устранение вузов из процесса отбора абитуриентов (но тогда и спросить с вуза за качество выпускников нельзя). Конечно, коррупция при поступлении есть, но бороться с коррупцией надо не законом о высшем образовании.
Sceptik
Для Рома: Статья о языках-действительно мутная, о дипломах-тоже размыто,а вот то,что вузы не участвуют в отборе абитуриентов- для украинской действительности плюс.Нет у нас доверия вузовским отборам!
Коментувати