Реальну якість української освіти оцінити неможливо, - І. Лікарчук

Директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти вважає, що споживачі освітніх послуг не можуть дізнатися про якість освіти через відсутність незалежної системи моніторингу

Реальну якість української освіти оцінити неможливо, - І. Лікарчук

Про це Ігор Лікарчук повідомив під час проведення прес-конференції, що була присвячена презентації аналітичної доповіді "Про стан моніторингу якості освіти в Україні".

За даними авторів звіту, Україна є єдиною країною Європейського простору вищої освіти, де немає незалежної недержавної агенції з оцінювання якості освіти, незважаючи на те, що наша держава є урядовим членом Європейського реєстру забезпечення якості освіти.

За словами Ігоря Лікарчука, сьогодні в Україні одні й ті ж органи управління освітою виконують як управління галуззю так і функції контролю якості освіти.

"В результаті замовники та споживачі освітніх послуг – учні, студенти та їх батьки, роботодавці, незалежні експерти, громадські організації не мають можливості дізнатися, якою ж є реальна якість української освіти", - зазначив він.

Ігор Лікарчук також повідомив, що саме через це більшість реформаторських заходів у системі освіти не досягають мети, ведуть до неефективного використання бюджетних і приватних коштів, знецінюють сутність і зміст освітньої діяльності.

Він наголосив, що нормативні документи, прийняті в листопаді 2011 року – січні 2012 року, не можуть забезпечити створення системи моніторингу освіти. Зокрема, це стосується положення про національну систему рейтингового оцінювання діяльності вищих навчальних закладів, що затверджене Міністерством освіти.

"Ці документи орієнтовані на отримання формальних показників, проведення безсистемних ситуативних контрольних процедур і посилення централізації в управлінні освітньою галуззю", - підкреслив Ігор Лікарчук.

Автори аналітичної доповіді щодо моніторингу якості освіти в Україні також повідомили, що в Україні немає визначеної й адаптованої з освітніми цілями системи державних освітніх стандартів, аналіз виконання яких міг би давати підстави для висновків про якість функціонування освіти.

"У державі не розроблено та не впроваджено національної системи освітніх індикаторів, яка б могла стати важливим джерелом інформації про функціонування галузі та забезпечила порівняння її результатів із аналогічними даними інших країн світу, зокрема тих, що входять до складу Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР)".

Освіта.ua
08.02.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
людина
Реальну якість освіти зможете оцінити лише тоді, коли НЕ Я виставлятиму власним учням оцінку підсумкову (річну, екзаменаційну), а будь - хто абсолютно лівий. Так, як теє зробили в крупних центрах Росії торік. Люди дізнавалися, в яку школу поїдуть на ЄГЕ за 30 хвилин до виїзду (приблизно). Проплатити ЗМОГИ НЕ БУЛО ( перевірено на досвіді). Все інше - ТУФТА.
Іван
Слабеньким,але обєктивним показником якості освіти,є ЗНО.Результати ЗНО в Україні жахливі,але про це воліють не писати.100-200 шкіл із десятків тисяч показують якість знань ЗНО від 30% і вище.А де решта тисяч і тисяч шкіл?Освіта деградувала нижче нікуди,але політика справа тонка.
Реаліст
Єдиним об’єктивним індикатором якості освіти може бути тільки життя. Порівняйте якість життя у нас і у Європі. Можемо порівняти якість товарів у нас і у Європі. Де наші автомобілі, телефони, телевізори? Якої якості дороги? (Дорогу до дач Януковича і Азарова до уваги не беремо). Я вже не кажу про Нобелівських лауреатів…
Вчитель
Звичайно, якщо хтось сам себе перевіряє, то результати таких перевірок очевидні. Але головне для української освіти – не перевірити якість, (до якої ще дуже далеко), а створити умови для підвищення цієї якості. Зрозуміло, що тільки перевірками якість не підвищити, зважаючи ще й на те, що кожного року у нас «нові» програми.
Sceptik
"сьогодні в Україні одні й ті ж органи управління освітою виконують як управління галуззю так і функції контролю якості освіти"-Ликарчук знает, о чем говорит.Только закончится или еще одной конторой для своих-это да."В результаті замовники та споживачі освітніх послуг – учні, студенти та їх батьки, роботодавці, незалежні експерти, громадські організації" так и не получат возможность" дізнатися, якою ж є реальна якість української освіти"
Наталя
Ооо! Давайте ще одну контору створимо! Щоб було кого годувати :)