Реформування вищої освіти є антиприкладом реформ, - Президент

Про це Віктор Янукович заявив під час виступу на відкритті сесії Верховної Ради, зазначивши, що першочерговим завданням реформи є прийняття закону про вищу освіту

Реформування вищої освіти є антиприкладом реформ, - Президент

Президент зокрема наголосив, що "не можна розпочинати реформи галузей гуманітарної сфери без їх чіткої концепції та законодавчого втілення", - повідомляє прес-служба Президента України.

"Антиприкладом може бути реформа вищої освіти... Уряд розпочав реорганізацію вищих навчальних закладів раніше, ніж визначив відповідним Законом, якими мають бути нові засади їх функціонування, що призвело до проблем. Тому прийняття Закону про вищу освіту є першочерговим завданням", – наголосив В.Янукович.

Президент підкреслив, що цей закон "не повинен консервувати існуючий стан речей". "Мають бути радикальні зміни у напрямку автономії вищих учбових закладів на засадах адміністративного і економічного самоврядування, поєднання освіти з науковою і практичною діяльністю", – переконаний він.

В.Янукович також додав, що через механізм державного замовлення освіта має гнучко реагувати на потреби економіки, відтак йдеться про важливість передбачення постійної взаємодії вузів з роботодавцями.

Нагадаємо, робоча група, яку очолює ректор КПІ Михайло Згуровський, завершує доопрацювання проекту закону про вищу освіту, над текстом якого впродовж трьох років працювали фахівці Міністерства освіти та який зареєстрований в парламенті за ініціативи Кабінету Міністрів.

Зазначимо, що у Верховній Раді зареєстровано ще два законопроекти про вищу освіту, автором одного з яких є представник Президента у ВР Юрій Мірошниченко, який зареєстрував свій законопроект за тиждень після внесення "міністерської версії".

Освіта.ua
07.02.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
валентиа
слово РЕФОРМА из уст нынешнего правительства вызывает только негатив и ожидания очередного ПОКРАЩЕННЯ. к большому сожалению ожидания оправдываются.
Реалист
ЗНО-єдина соціально справедлива(хоч и далека від досконалості) реформа за роки незалежної України.
Володимир
Для Реалист: Підтримую, ось тільки впровадження середнього бала атестата та бала вишу, на мою думку, практично нівелює цю реформу
Реалист
Для Володимир: Про бал атестата- спірне питання. Якщо його виставляли б після незалежних тестів з основних вивчених предметів(як у Франції,наприклад)-сенс би був.Не булоб такої різниці між балом атестата і балом ЗНО,як ми бачимо на vstup-info.А у наc це ,як завжди,зроблено через ж...
Коментувати