Бал ВНЗ при вступі підвищить рівень підготовки абітурієнта, - М.Луцький

Голова парламентського комітету з питань освіти розказав про власне бачення деяких норм законопроекту "Про вищу освіту", що розроблений Міністерством освіти

Бал ВНЗ при вступі підвищить рівень підготовки абітурієнта, - М.Луцький

Парламентар зазначив, що одним з основних питань, які турбують студентство, є передбачене проектом закону право ВНЗ виставляти свій бал під час вступу абітурієнта на навчання.

"Немає сумніву – це той важіль упливу на систему освіти, що спрямований на підвищення рівня підготовки абітурієнта, а відтак і якості навчання. Я знаю, що така практика досить поширена не лише за кордоном, але, наприклад, і в Росії. Низка московських університетів успішно нею користуються", - сказав депутат, у коментарі УНН.

Він також зазначив, що розуміє й побоювання студентів щодо повернення корупційних схем. Водночас висловивши думку, що компромісним рішенням проблеми, для початку в якості експерименту, може стати право виставляти свій бал лише декільком найкращим університетам держави.

"Тобто треба дати таке право не всім одразу, а лише тим, хто своєю репутацією, результатами роботи та якістю освітніх послуг цього заслуговують. Узяти, наприклад, Київський національний університет ім. Шевченка, КПІ, НАУ, Харківську національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого… А далі вже на основі практичних результатів прийняти рішення додатковим нормативним актом щодо всіх інших ВНЗ", - запропонував голова профільного парламентського комітету.

Також Луцький запевнив, що студентам не варто хвилюватись щодо змін вартості навчання на контрактній основі. "Я особисто вважаю, що вона має бути незмінною протягом усього терміну дії договору між студентом і вищим навчальним закладом. Я впевнений, що припущення студентів щодо укладення протягом навчання додаткових угод або ж переукладення старих напередодні сесії в даному випадку є зовсім недоречними".

Він також запевнив, що плата за навчання буде незмінною, адже виконання цієї умови ВНЗ буде чітко контролюватись. "Якщо якийсь ВНЗ надумає зробити щось подібне, його керівництво відповідатиме за це аж до звільнення з посади", - зазначив депутат.

Луцький також зазначив, що підвищення стипендій до прожиткового мінімуму сьогодні є необхідною соціальною гарантією. "Я дотримуюсь думки, що ті, хто має середній бал 4,0, також повинні мати гарантоване право на отримання стипендії".

"Однак нам потрібно прагнути до того, щоби стипендія у студента-відмінника була вищою за звичайну стипендію. Сьогодні різниця між ними складає всього 60 гривень. Навряд чи когось мотивуватиме така цифра!", - підкреслив М.Луцький.

Він висловив думку, що після прийняття урядового законопроекту, необхідно буде встановити норми студентських стипендій. "Я переконаний, що після прийняття закону про вищу освіту ми на законодавчому рівні закріпимо норми студентських стипендій, швидше за все окремою постановою. За необхідності ми також підготуємо зміни до Державного бюджету України, в яких передбачимо необхідні на це кошти".

Він зазначив, що якість освіти має бути пріоритетом, і саме на підвищення якості освіти мають бути спрямовані всі наші кроки та рішення.

"Я розумію, що спірних питань нам не уникнути, адже скільки людей, стільки й думок, але коли йдеться про інтереси держави, а освіта – це, безперечно, національний інтерес держави, то власні амбіції мають відходити на другий план. Це стосується як громадських активістів, так і студентів", - сказав народний депутат від Партії Регіонів, голова профільного парламентського комітету Максим Луцький.

Нагадаємо, що робочою групою, яка займається доопрацюванням урядового законопроекту під керівництвом ректора КПІ Михайла Згуровського, оприлюднено узагальнені пропозиції до законопроекту, з якими можна ознайомитися на сайті університету.

Чи погодиться влада розглядати суперечливі моменти законопроекту, які несуть певну електоральну небезпеку, стане відомо найближчим часом, після обговорення доопрацьованих положень міністерського законопроекту.

Прем’єр Микола Азаров заявляв про готовність розглянути напрацювання робочої групи після завершення аналізу та внесення відповідних пропозицій.

Зазначимо, що у парламенті зареєстровано ще два законопроекти про вищу освіту, автором одного з яких є представник Президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко.

Освіта.ua
03.02.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Макс
Ні одного голосу на виборах за цих БАБЛОРУБІВ!
валентиа
для лоры какая вы счастливая женщина. очень бы хотелось узнать в каком вузе обучается ваш ребенок. но хочу сказать что тот факт что те кто только появляются и платят за экзамен то же есть коррупционная составляющая. тем паче не понятно как они туда попали.
Учитель
Для валентиа: А вам действительно не понятно?
Лора
Для валентиа: Не в столичном Вузе. Днепропетровский горный университет(НГУ). Ее одноклассники в разных ВУЗах Днепропетровска, но про ужасы корпуции не рассказывают. Может быть, дальше что-то и будет, но пока(3 курс) вроде тихо. Мне кажется, что сарафанное радио работает очень хорошо, и все знают куда идти "учиться", если сама учеба тебя не интересует и диплом можно купить.По крайней мере, в своем городе.
валентиа
Для Учитель: конечно понятно. это скорее риторический вопрос. лора же говорит что не сталкивалась с проявлением коррупции. вот я и заинтересовалась.
Коментувати
kto-to
а что у нас случилосиь с сайтом министерства? при попытке зайти в течении сегодняшнего дня в ответ Access to the requested directory is only available from the local network. This setting can be configured in the file "httpd-xampp.conf".
Макс
Ну дуже хочеться нарубати бабла, поки народ вила не взяв
Лора
Читаю коменты и удивляюсь. Неужели все столкнулись с корупцией в ВУЗах. Я их два закончила.И не платила ни копейки ни за первое ни за второе(кроме как в кассу). Сейчас у меня дочка учиться. Тоже никто ничего не требует и не требовал за поступление, если занимаешся. Конечно если появляешся только на экзамены, то будь готов либо к предмету, либо платить(я бы это еще и узаконила). Потому как в мою студенческую бытность в ссесию могли не сдать 3 человека, то сейчас 3 только и сдают эту ссесию вовремя.
Макс
Для Лора: А почему окончив 2 вуза, Вы так безграмотно пишете? У Вас 8 ошибок.
Макс
Для Макс: И у меня одна.
Реалист
Для Лора: Наверное уж,столкнулись!До сих пор помню свое поступление еще при Союзе.Со второго раза поступил, а экзамен(вернее измывательство преподавателя) по истории очень долго в кошмарах снился.Не блестяще сдав вступительные(устные) ,учился с повышенной стипендией. Зато мой ребенок спокойно сдал ЗНО и был уверен,что уже студент-стоял лишь выборВУЗа.Вот Вам разница !! А вы ,наверное просто очень везучий человек!Бывает,но судя по комментариям,редко.
Коментувати
Инкогнито
Тобто треба дати таке право не всім одразу, а лише тим, хто своєю репутацією, результатами роботи та якістю освітніх послуг цього заслуговують. Узяти, наприклад, Київський національний університет ім. Шевченка, КПІ, НАУ, Харківську національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого… хахахах юр. академия полюбому ни разу не корупционный ВУЗ *сарказм*
Реалист
Ни одного комментария в пользу балла ВНЗ.Вы думаете, кто нибудь из Миносвиты это читает!!!А если и читает,то им барабанственно!! Луцький тупо прет к заветной цели вузовских крохоборов!!!!Реального сопротивления-то нет.Заитересованные родители и умные дети,надо объединяться против луцьких, иже с ними!!!
Анна
Для Реалист: Надо. Есть идеи? Присоединюсь.
Реалист
Для Анна:В Ливии и Египте революции через интернете начались.Думаю в протестах против балла ВНЗ и других подобных "реформ" интернет тоже внесет свою лепту.
Анна
Для Реалист: Революция это конечно интересно. Но нет уверенности, что подобные действия не приведут к более серъёзным столкновениям. Я бы была ПРОТИВ того, чтобы кто-либо из любых сторон, ложил жизнь собственную. Во имя чего? Не лучше ли продумать иное развитие событий?
Коментувати
0364
Оно то бал ВУЗа и пройдёт, как прошёл балл аттестата.Но и это ещё не так страшно, как то, что именно ЭТО и станет визитной карточкой нашей страны, воспитанием СЛЕДУЮЩИХ, идущих ЗА нами. Врея идёт очень быстро, в головы вкладывается ещё быстрей. Так что следущие шаги явно не в пользу людей, но в пользу гламура. Вопрос в том, что если "ключ достойной жизни в морали", то этой то достойной жизни нам не светит(((
ХХХ
бал внз - то, ясна річ, бажання повернути корупцію. Біда ж ректорам)), міністрові)), чиновникам з міністерства, окремим викладачам.... ЗНО аж ніяк не позначається на їхній кишені. Вступають і бідні, і багаті, але розумні... не платять... А як же їм (ВНЗ) чудово жилося ще якихось там 5 років тому... От і надумали знов... Дитина набере по 190 за ЗНО, а бал ВНЗ все одно не дасть пройти на бюджет(((( Ура такому міністерству та міністрові....Маємо, що заслужили(((
валентина
для Анны конечно люди уже устали от всего но бал вуза врядли легко пройдет. Помнится в бытность Вакарчука всего лишь по поводу тяжелого теста по английскому языку митинги были.
Анна
Для валентина: разговоры по поводу тяжёлого теста поню. Митинги как-то в голове не задержались. Вероятно не резонансно было. Дай Бог, чтобы балл не прошёл. Но ведь ребятам урвалось от вступительной кампании, поэтому они любыми путями будут протягивать своё. К тому же - собственных чад нужно же им каким-то образом в ВУЗы пропихивать. Сегодня ведь диплом - это не просто для них престиж. ОНИ уже начинают думать о РУКОВОДЯЩЕМ будущем собственных детей. Не реальной оценке ситуации. а надуманной ими же системе морального подавления "серой массы"
Наблюдатель
Для Анна: Так их детки уже и руководят во всю. А вы не заметили?!! Оглянитесь…
Анна
Для Наблюдатель: Оглянулась.. Но Я заметила и кое что иное ). Мне просто повезло общать с теми, кто поступал своими силами.Дальше повезёт, вероятно, меньше. А Вы что-то предлагаете? Вероятно достаточно просто дать событиям развиваться своим ходом.
Коментувати
Лариса
Сплять і бачать як отримувати ще гроші - це ж мрія багатьох вузівських працівників - вступний іспит, хоч одненький. Подивіться. що робиться з творчими іспитами. Ті, хто на ЗНО мають нище плінтуса - перщі в списках у творчому конкурсі на журналістику... і т.д. Єдина реформа, яка ще діє - зовнішнє оцінювання і ту хочуть знівелювати. Досить того, що ввели бал атестата 200б. Треба таки цю влади прибирати!!!! не до якості освіти вони прагнуть. хоч не проблема ж - не тягне дитина вище середнього- допоможи за допомогою репетиторів, адже в голову свого дитяти вкладаєш знання. А то і самі....тільки зі ступенями.... ХТО НАМИ КЕРУЄ?!!!! Вони дограються. Проти вступного балу піднімуться люди. адже попробували що це таке - здача ЗНО
Анна
Для Лариса: " Вони дограються. Проти вступного балу піднімуться люди. адже попробували що це таке - здача ЗНО" не следует аж так надеяться. Никто никуда подниматься не станет. Но вот вопрос выборов - это уже интереснее. Вот тут бы думающим родителям и решить - ЧТО им нужно для их детей.
Sceptik
Для Анна: Вот потому-то с нами и делают,что хотят.Ну разве что перед выборами сделают вид,что считаются с мнением электората.Но как только мы их "выберем"с законом "Про вищу освіту" будет тоже,что и с Пенсионным кодексом.Власти и олигархам нужны безграмотные рабы,а в серьезных вышах будут "учиться",а потом "управлять" страной ландыки ,януковичи...
Анна
Для Sceptik: " Вот потому-то с нами и делают,что хотят."-перепрошую. Саме ЦЯ фраза напрягає. Чому саме з НАМИ й роблять що ХОТЯТЬ? Да они и перед выборами никакого вида делать НЕ станут. НАМ уже вкладывается в голову мысль, что всё проходить будет как в 99. Но вот ведь незадача. В том же 99 были ТАКИЕ округа в стране, где люди ПРОСТО НЕ ПОЗВОЛИЛИ ничего лишнего и самодеятельного. Так что - будем посмотреть.ОЧень многое и от человека зависит. А про нужность безграмотных рабов - соглашаюсь с Вами полностью. Ведь именно это просматривается во всех последних начинаниях:(
Коментувати
Sceptik
Поразительная и очень показательная настойчивость Луцького!!!Если этот бал узаконят - Украина станет гиблой страной без будущего,отданной мажорне на растерзание!!!И не надо разводить песнопения о низком уровне подготовки абитуриентов и качества образования-белыми нитками шито!
Чугуївський
"Назад у минуле - ще з більшою корупцією та відкатами" - лозунг сучасної влади.
валентина
Сволочь. Мало того что ввели корукционную составляющую---бал атестата так теперь бал вуза. А сделать профильный предмет по ЗНО 180-200 балов слабо? Ну да ваши ж выродки тогда не поступят. Наслышаны оценками за творческие работы когда дети с высоким балом по ЗНО рубались на корню. Нет слов ---БАНДА у власти.
Sceptik
Для валентина:Согласен на 300%.
Коментувати
ффф
Узяти, наприклад, Київський національний університет ім. Шевченка, НАУ, юридичну академію ім. Ярослава Мудрого... Да уж, либо память коротка у пана Луцького, либо он думает, что уже нет тех людей, которые помнят, что поступить в Шевченко без блата было невозможно даже киевлянам. Печально...
Sceptik
Для ффф:Да-да !!!Как раз самые мздолюбивые вузы и перечислены.
Коментувати
Павел.
"Тобто треба дати таке право не всім одразу, а лише тим, хто своєю репутацією, результатами роботи та якістю освітніх послуг цього заслуговують" - интересно, что у нас будет два паралельных законодательства для престижев и обычных вышев - тогда пойдём далее сделаем градацию дипломов и признаем, что все остальные выдают бумажки с которыми можно ходить только в клозет. Пляски вокруг ликвидации единого и понятного процеса поступления в Вузы с помощью ЗНО - уже задолбали, да отмените его полностью, соберите ректоров и дайте прямое указание грабьте абитуриентов кто как может и нам долю отстёгивайте.
людина зацікавлена
ТА ВИ ШО? БАЛ ВНЗ при вступі підвищить рівень чого?????? Підготовки абітурієнта?????? То хіба шо він буде таким, як колись придумали в НаУКМА. ТО для ТИХ тестів і ЗНО не потрібне. А тепер ШО ??? включатиме той бал? Рівень платоспроможності батьків? Ага. ТО нехай ті дітки і "розбудовують" країну. ВСЕ. АУТ! Поставлю власним ТЕ, ШО СХОЧУ! ХАй хто заперечить мою неправоту і відсутність честі, совісті нашої епохи