Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Азаров пропонує законодавчо боротися з корупцією в вузах
Азаров пропонує законодавчо боротися з корупцією в вузах

Прем’єр-міністр Микола Азаров вважає, що в законопроект про вищу освіту потрібно включити спеціальний розділ щодо боротьби з корупцією у вищих навчальних закладах

Азаров пропонує законодавчо боротися з корупцією в вузах

Про це він повідомив під час спілкування з користувачами соціальної мережі Facebook.

"Закон "Про вищу освіту" повинен містити спеціальний розділ, присвячений боротьбі з корупцією у вузах. Адже корупція у ВНЗ - це, перш за все, удар по якості освіти. Уявіть собі лікаря, який отримав відмінну оцінку за гроші на екзамені з анатомії. Тому ми розуміємо цю проблему і будемо думати, як відобразити вирішення цієї проблеми в законопроекті", - наводить слова прем’єра прес-служба уряду.

Прем’єр нагадав, що на сьогодні створена робоча група, яка займається доопрацюванням законопроекту про вищу освіту.

"Через 10 днів мені повинні доповісти про результати доопрацювання цього закону. Потім ми його винесемо на чергове засідання Кабміну і, якщо Кабінет Міністрів схвалить всі ті зміни, які пропонуються, ми направимо його до парламенту".

Нагадаємо, результатом нещодавніх консультацій Миколи Азарова з представниками вищих навчальних закладів щодо законопроекту "Про вищу освіту" стало доручення глави уряду створити оперативну робочу групу, яка протягом двох тижнів доопрацює зазначений проект закону.

Робочу групу очолив в.о. ректора Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут" Михайло Згуровський.

Освіта.ua
28.01.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий
Борятся с коррупцией- поборят высшее образование))
Сергей
Реформу высшего образования, борьбу с корупцией в Вузах, надо бы начинать с введения независимого професионального тестирования выпусников с последующим конкурсным устройством на работу, интересно, сколько мажоров привыкших за папкины деньги покупать сесии, смогут трудоустроиться в МИД, Суды, налоговую, -таможню и т.д. если не решить эту главную проблему, то грош цена всем начинаниям, всё равно потонут в коррупции. Так будет виден реальный рейтинг Вуза и тех знаний, который он даёт, а тут будет очень много интересных открытий.
Елена
Для Сергей:Да, да, да! Только так можно спасти систему высшего образования. А начать хорошо бы с введения независимого тестирования при поступлении в магистратуру. При действующей системе средний бал зачетки в лучшем случае одинаковый у тех, кто учится, и тех, кто платит за сессии. А внутренние магистрские экзамены вузов тоже покупаются.
Sceptik
Для Сергей: Для Елена: То,что Вы предлагаете-оптимальный и справедливый путь спасения высшей школы,но, к сожалению, утопичный.Вы же видите,как стремятся вернуть ВУЗам право выбирать будущих студентов(далеко не за знания!),а тут еще независимое тестирование выпускников вышей!!!Да они костьми лягут,чтобы этого не допустить.Вопрос еще и в том,кто и как эти тесты будет составлять,если даже ЗНО для абитуриентов никак до ума не доведут.
Сергей.
Для Sceptik: Для Sceptik: Согласен, препятствий огромное количество, но надо хотя бы поднимать вопрос, а капля как изестно - камень точит, хуже когда вообще не знают что делать/
Коментувати
Рома
С коррупцией надо бороться уголовным кодексом, а не законом о высшем образовании. Иначе, следуя такой логике, надо в каждом подобном законе (о медицине, о науке, о местном самоуправлении, о милиции и т.п.) предусмотреть раздел о борьбе с коррупцией.
Студет
Уявіть собі викладача університету, який за 2.5 тисячі гривень буде готовити магістра міжнародного рівня.
leox
Для Студет: Магістра міжнародного рівня може готувати лише викладач міжнародного рівня. А викладач міжнародного рівня повинен мати зарплату міжнародного рівня, інакше він поїде туди де платять
Студет
Для leox: Так можливо не займатись марнослов'ям, а підвищити вимоги до викладачів і паралельно їх зарплату (оба параметри до міжнародного рівня)
leox
Для Студет: Так, звичайно, потрібно тим викладачам які займаються наукою на світовому рівні, тобто публікуються в Scopus, мають високий індекс цитування, їм потрібно і заорплату платити на світовому рівні, тим більше що таких в УКраїні є не більше 2-3 тисяч. Відповідні пропозиції вже направлені в робочу групу з підготовки нового закону про освіту, але чи врахують їх невідомо
Коментувати
Свидетель
"Уявіть собі лікаря, який отримав відмінну оцінку за гроші на екзамені з анатомії."Чего "уявлять"- с парочкой таких будущих врачей знаком лично!!!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!