Бал вузу робить оцінювання абітурієнтів більш об'єктивним, - Є.Суліма

У Міністерстві освіти наголошують, що при зарахуванні абітурієнтів до вищих навчальних закладів не може враховуватись лише бал ЗНО

Бал вузу робить оцінювання абітурієнтів більш об'єктивним, - Є.Суліма

Про це заявив заступник міністра Євген Суліма під час зустрічі з представниками деяких студентських організацій, на якій були обговорені питання реформування системі вищої освіти.

За повідомленням прес-служби профільного міністерства, Суліма розповів студентам про особливості організації проведення зовнішнього незалежного оцінювання і вступної кампанії до вищих навчальних закладів в Україні.

Зокрема він наголосив, що при зарахуванні до вищих навчальних закладів не може враховуватись лише бал зовнішнього незалежного оцінювання. "Кожна держава, в тому числі й Україна, має враховувати специфіку власної системи освіти та національні потреби, а тому врахування при вступі до університетів таких показників, як середній бал атестата школи та бала вищого навчального закладу робить загальне оцінювання абітурієнтів більш об'єктивним".

Зазначимо, що урядовий законопроект про вищу освіту визначає бал вузу, як складову конкурсного бала вступника, яка визначається вищим навчальним закладом.

Законопроект містить норму про те, що прийом на навчання до вищих навчальних закладів на основі повної загальної середньої освіти під час вступу на навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста, бакалавра здійснюється за результатами ЗНО, з урахуванням середнього бала атестата та бала вищого навчального закладу.

Необхідно зазначити, що відсутність стратегії просування законопроекту та стилістичне викладення норм документа іноді викликає полярні коментарі представників влади щодо норм запропонованого урядом законопроекту.

Зокрема, у своєму нещодавньому коментарі щодо законодавчого унормування бала вузу при вступі, голова профільного парламентського комітету Максим Луцький зазначав: "Щодо питання про бал вищого навчального закладу. Чи може це призвести до корупційних схем при вступі абітурієнтів до вищих навчальних закладів? Як результат я не рекомендував приймати остаточне рішення своїм колегам по комітету до того часу, поки ми не владнаємо всі конфліктні питання щодо цього".

Він також висловив припущення, що під час іспитів у вищому навчальному закладі рішення може прийматись суб’єктивно.

"Ми ліквідували корупційний безконкурсний вступ, який був раніше для переможців олімпіад. Сьогодні вони отримують бонус за те, що гарно навчалися і досягли гарних результатів, відповідно, за перше місце - 50 балів, за друге місце - 40 балів, за третє - 30 балів. От що мається на увазі стосовно "бала вищого навчального закладу". Але ні в якому разі не іспити, де рішення може прийматись суб’єктивно. Мова йде про чітко визначені олімпіади, про доуніверситетську підготовку і не більше", - заявив Максим Луцький.

Між тим, зазначена норма про бал ВНЗ, у разі її збереження, може стати однією з суперечливих норм урядового законопроекту, оскільки зменшує вагу результатів ЗНО при вступі до вищого навчального закладу.

До прикладу, результати загальнонаціонального опитування, що було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" на початку цього навчального року, свідчить про те, що в країні сформувалася стабільна громадська думка стосовно підтримки зовнішнього незалежного оцінювання, як вирішального критерію для вступу до вищих навчальних закладів.

Організатори дослідження зазначили: "ЗНО позитивно оцінюється прихильниками різних політичних сил, що свідчить про те що, незалежне тестування об’єднує країну".

В той же час, переважна кількість респондентів вважає вступні іспити до вузів корумпованим етапом вступної кампанії. За даними дослідників у вересні 2011 року "71% респондентів відповіли, що корупція є досить поширеною під час вступних іспитів. А у цільовій групі, тобто тих хто безпосередньо причетний до вступу таких 83%".

У середу, під час засідання уряду прем’єр Микола Азаров, коментуючи результати проведення консультацій з представниками громадськості зазначив, що законопроект "виявився не тільки резонансним, але й конфліктним".

Він також наголосив: "Закривати на це очі і силоміць "продавлювати" законопроект неправильно. Такий закон повинен об’єднувати і заряджати оптимізмом, а не роз’єднувати і викликати скепсис".

За його словами, на порядку денному серед інших питань щодо вдосконалення законопроекту, вирішення спірних питань, зокрема правил прийому до вузу.

Прем’єр-міністр нагадав, що за результатами його консультацій з представниками громадськості створено робочу групу з доопрацювання законопроекту та висловив сподівання, що робота буде конструктивною і продуктивною. "Я попросив робочу групу завершити переробку законопроекту за два тижні. Ми розглянемо пропозиції і внесемо їх до законопроекту. І нарешті підведемо риску під трирічною роботою", - сказав Азаров.

Освіта.ua
25.01.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
А мне сложно себе позволить учить ребёнка на контракте.Плюс ребёнку не получается попасть на подготовительные курсы. О возможностях говорить не хочу, поскольку НИКТО не ведает РЕАЛЬНЫХ возможностей собственных детей, покуда эти дети не пройдут через сито ЗНО.Но было бы всё - ничего, если бы к этому не примешались остальные составляющие. Получается - для одних детей сито иметь будет большие отверствия, для других же - полностью затянуто нитками. Вот так вот.
валентина
я могу себе позволить выучить ребенка на контракте. Но как же гадко слышать о том что эта мразь типа берет пример с европейских ВУЗов. В Польше проэкт закона об образовании обсуждался 3года и только ленивый не принимал в этом участия. Германия если есть платно то очень редко. Венгрия - для свох граждан бесплатно. Тут мало того что полученный диплом нигде не признается так количество мест бюджета из года в год уменьшается. Ребенок который учится теряет всякую надежду на образование если у родителей нет дениг.---И ЭТО НАЗЫВАЕТСЯ РЕФОРМОЙ. Чесно кроме нецензурных других слов просто нет...............
МАМА
Ну-ну. Зробіть, хлопці, бал ВНЗ до балу атестату! Наші діти прославляють себе ЗА кордоном. І надалі стануть теє робити. І, повірте мені, як МАТИ, ПРОПЛАТИВШИ ЗА НАВЧАННЯ, якщо моя дитина НЕ попаде на бюджет, а маючи ТАКІ умови вступу, то так і станеться, зроблю ВСЕ, від мене залежне, щоби ПЕРЕКОНАТИ у НЕОБХІДНОСТІ ВИЇХАТИ з ЦІЄЇ країни. То уж точно. І ТАКИХ мамів буде маса. ДУМАЙТЕ, панове укладачі - організатори життя країни, думайте. Але, як на мене - ті хлопці сюди НЕ заглядають. ЧИ не так? Випустимо пар, та й будемо жити як жили. Невже і надалі усі будуть вірити те, що власна хата скраю не зачепится ... Хоча...
Сергей
Реформу высшего образования надо бы начинать с введения независимого професионального тестирования выпусников с последующим конкурсным устройством на работу, интиресно, сколько мажоров привыкших за папкины деньги покупать сесии смогут трудоустроиться в МИД, Суды, налоговую, -таможню и т.д. если не решить эту главную проблему то грош цена всем начинаниям всё равно потонут в коррупции. Tак будет виден реальный рейтинг Вуза и тех знаний который он даёт, а тут будет очень много интересных открытий.
Леся
Корупція процвітає. Так вже хочеться тупим людям з влади ще трохи здерти з людей грошенят. І вони будуть для цього вигадувати різні причини, робити мудрий вигляд, доводити необхідність екзаменів при вступі. Ото нашльопати би їм по задниці добряче і поставити в куток на гречку.
Vlad
Все вірно, Макс! Давно треба відмінити ДПА в школах, а до атестату вносити оцінки, які випускники одержують на ЗНО. Так, як це було кілька років тому. АЛЕ! В той рік відсотків із 50 медалістів пролетіли, "як фанера над..." От цього мабуть і злякалося наше керівництво від директора школи до міністра включно. А тим, хто не збирається поступати у ВНЗ, в атестат виставляти річні оцінки. Їм цього досить. Хто через час "поумнішає", в разі потреби пройде ЗНО. На жаль цього не хотять зрозуміти у міністерстві і ВР, все оглядаються на СРСР.
мама студентки
из текста "...врахування при вступі до університетів таких показників, як середній бал атестата школи та бала вищого навчального закладу робить загальне оцінювання абітурієнтів більш об'єктивним". Да ничего подобного! Зайдите в систему конкурс, и вы увидите, сколько абитуриентов со средним баллом аттестата 170-180 сдали тесты на 140-150 баллов. Почему? Все просто - аттестат "натянут". Дениги брали, деньги берут, деньги будут брать!!! Это как Вселенная - вечно и бесконечно......
макс
мда.......Сулимі треба б рота чимось заткнути! Моя сестра в 2004р вступала до ВНЗ з золотою медаллю та гарними знаннями і все одно прийшлось заплатити за вступ!Хоч і вчилась на державному! Виходить, судячи зі слів політиків : освіта потрібна тільки багатенькій еліті всі інші хай будуть бездарями та дурними......треба вступати на базі ЗНО, прибрати бал атестату, і зробити ЗНО таким яке б йшло в атестат! Ось!!! в мене сестра в 2013 буде вступати - не треба нам таких нервів!
Рома
Так давайте вообще вузы ликвидируем. По ЗНО определили, кому какой диплом выдать и через 5 лет выдали. Представляете, какая экономия бюджетных средств. А также одним махом решим проблему коррупции в вузах во время сессий и итоговой аттестации. Вуз и студент должны быть равноправными партнерами в образовательном процессе. А из этого следует, что вуз должен иметь такие же права на отбор своих студентов, как и студент на выбор вуза. Отсутствие вузовского балла приведет к тому, что все места в ведущих вузах займут зубрилки, не способные к самостоятельной работе. Анализ биографий лауреатов Нобелевской премии показывает, что лишь единицы из примерно тысячи лауреатов могли бы поступить в свои вузы по тестам. У подавляющего большинства были существенные проблемы в учебе.
Vlad
Для Рома: Где и кем Вы работаете? Явно не учитель cредней школы и Ваши дети и внуки или уже студент или закончили ВУЗы.
Свєтуля
Не пишіть дурниць!!! Моя донька в минулому році без репетиторів сама підготувалась до ЗНО (бали були від 195,6 до 199) і проходила у всі економічні вузи Києва, включаючи Гетьмана і університет Шевченка. Я 20 років тому, навчаючись не набагато гірше за неї, не могла мріяти навіть про Вінницький торгово-економічний, бо нас в сімї було 4 і мої батьки - вчителі. ЗНО - це реальний шанс розумній дитині вступити бе з грошей. Ви пишете, що вуз має право на вибір студентів, але в нашій країні це не вибір талановитих, а вибір гаманців. Я дуже рада, що цю дебільну норму про бал ВНЗ не прийняли в минулому році ( я цілий рік за це потерпала) і моя донька використала свій шанс.
Sceptik
Для Vlad: Аналогично!!!!!
Коментувати
патріот
Ні в якому разі не можна повернути систему за якої вуз брав участь у відборі абітурієнтів. Це тупо викачка грошей з батьківських гаманців, корупція. Розвивати і вдосконалювати ЗНО: уніфікація, громадський контроль за його проведенням - запорука соціально справедливого конкурсу до державних вишів.
ффф
Бал вузу сьогодні - це інтереси ректора чи наближених до приймальної комісії. А викладачі вимушені виконувати "прохання" керівників, з якими укладено контракти про працю.
Наталія
це неприпустимо,якщо повернуться вступи при ВНЗ...Як випускниця,хочу сказати,що нам і так вистачає ЗНО і ДПА,якщо введуть ще іспити при виші,мені чомусь здається.що це призведе до зниження рецтингу ЗНО,ну і про корупцію незабуваймо!
Наталія
це неприпустимо,якщо повернуться вступи при ВНЗ...Як випускниця,хочу сказати,що нам і так вистачає ЗНО і ДПА,якщо введуть ще іспити при виші,мені чомусь здається.що це призведе до зниження рейтингу ЗНО,ну і про корупцію незабуваймо!
Коментувати
Макс
Грошові потоки пересихають,а бабла потрібно. Вибори на носі. От і придумують схеми покращення свого життя
Sceptik
"... в країні сформувалася стабільна громадська думка стосовно підтримки зовнішнього незалежного оцінювання, як вирішального критерію для вступу до вищих навчальних закладів".К тому же ЗНО наглядно показывает объективность аттестационного балла и цену многих медалистов.Об этом бы стоило задуматься Миносвиты и таким, как Сулима.Но чень уж сторонникам введения балла ЗНО хочется вернуть себе надежную,десятилетиями без ЗНО проверенную кормушку!!!Не может быть никакой объективности там,где в ВУЗе будут решать,кому учиться.Другое дело-качество ЗНО.Над тестами как раз стоило бы поработать тем же ВУЗам.
jezy
Ніяк міністерство не може забути колишню "кормушку". Ви забезпечте обєктивність при всупній компанії і всі забудуть про ЗНО.
Алла
ЗНО и есть объеуктивность Для jezy:
Коментувати