Законопроект про вищу освіту вкотре доопрацьовуватимуть

Микола Азаров доручив створити робочу групу з доопрацювання урядового законопроекту "Про вищу освіту", яку цього разу очолить ректор КПІ

Законопроект про вищу освіту вкотре доопрацьовуватимуть

Результатом консультацій прем’єр-міністра Миколи Азарова з представниками громадськості щодо законопроекту "Про вищу освіту" стало доручення глави уряду створити оперативну робочу групу, яка протягом двох тижнів доопрацює зазначений проект закону.

Робочу групу очолить в.о. ректора Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут" Михайло Згуровський, якого уповноважено укомплектувати її експертами.

За дорученням прем’єра до складу робочої групи буде включено представників різних вузів, а також студентів, зокрема тих, які виступають проти прийняття зазначеного законопроекту.

"Прошу оформити свої пропозиції у письмовому вигляді, передати в Кабінет Міністрів, а ми їх всі вивчимо. Я дуже вдячний всім, хто виступив сьогодні, висловив свою думку. Це свідчить про те, що ви не байдужі до долі вищої школи. Я розумію і тих, хто висловлювався "за", і тих, хто був "проти", - підкреслив Микола Азаров.

Прем’єр зазначив, що під час консультацій він не почув категоричних думок щодо неприйняття цього закону як такого.

"Мова йшла про те, що треба поправити ту чи іншу норму, змінити окремі статті, дати певні гарантії. Ми можемо це зробити на стадії підготовки законопроекту до першого читання. Тим більше, що профільний комітет Верховної Ради відклав розгляд цього законопроекту", - зазначив Микола Азаров.

За словами прем’єр-міністра, головною метою уряду є модернізація економіки. Але цю модернізацію може забезпечити лише якісна вища школа і наука.

"Саме тому ми повинні стимулювати розвиток вищої школи, її науковий розвиток", - зазначив Азаров. При цьому він підкреслив, що у цій частині законопроект потребує дуже серйозного доопрацювання: необхідно створити стимули для бізнесу, щоб він долучався до процесу навчання студентів, давав вузам відповідні замовлення.

Прем’єр заявив, що особисто готовий підтримати певні ініціативи, що забезпечать такі стимули: "Я готовий піти на ці стимули шляхом внесення відповідних змін в Податковий і Бюджетний кодекси та інші документи".

Він також повідомив, що іншим важливим питанням є фінансова автономія вузів. Зокрема, йдеться про самостійне використання вузами тих коштів, які вони акумулюють, в тому числі за рахунок замовлення бізнесу: "Ось тут я готовий підтримати цю самостійність, навіть звільнення від оподаткування цих коштів, що направляє бізнес на вирішення конкретних завдань, але при умові, що студенти, викладацький склад, беруть активну участь в таких проектах замовлення бізнесу".

Микола Азаров також вважає, що законопроект має передбачати посилення як автономії вузів, так і автономії студентського самоврядування: "Студенти – це ті люди, які прийдуть нам на зміну і будуть управляти країною. Якщо ми не закладемо поняття демократії і самоврядування, то від кого ми можемо вимагати подальшого розвитку в країні?".

"Давайте не затягувати з прийняттям рішення щодо цього законопроекту", - закликав Микола Азаров учасників консультацій. Він підкреслив, що вже через два тижні він знову проведе обговорення законопроекту: "Доопрацюйте пропозиції. Я вам гарантую, що через два тижні ми знову зберемося, але вже у вужчому колі, розглянемо ці напрацювання і направимо їх парламенту як доповнення Кабінету Міністрів до цього законопроекту".

Необхідно зазначити, що Михайло Згуровський, який очолив оперативну групу з доопрацювання законопроекту нещодавно висловив своє бачення реформування вищої освіти, зокрема зазначивши, що нинішній варіант урядового законопроекту не зорієнтований на забезпечення необхідного суспільного розвитку країни.

Також зазначимо, що останнім часом Міністерством освіти було докладено значних зусиль, що були направлені суспільну підтримку норм розробленого документа. Зокрема міністерство заручилося підтримкою Всеукраїнського з’їзду освітян, студентського референдуму, деяких ректорів провідних вузів тощо.

Результатом проведеної роботи стало подання проекту документа для розгляду Верховною Радою. На початку січня Головним науково-експертним управлінням парламенту було надано висновок, яким поставлено під сумнів доцільність прийняття документа у запропонованому вигляді та рекомендовано повернути законопроект суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Освіта.ua
24.01.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Chgswu
Закрыли бы половину вузов,абитуриенты стали бы качественней готовиться к поступлению и учиться.Как мы в Советское время.