"Наша Україна" пропонує відхилити урядовий законопроект про вищу освіту

У політичній партії зазначили, що прийняття законопроекту може спричинити корупцію у системі вищої освіти та знищити ідею зовнішнього незалежного оцінювання

"Наша Україна" пропонує відхилити урядовий законопроект про вищу освіту

"Законопроект міністра Табачника законодавчо "знищує" ідею зовнішнього незалежного оцінювання під час вступу. Адже ст. 41 законопроекту передбачено формувати загальний конкурсний бал вступника поряд із результатами ЗНО ще й на основі "бала вищого начального закладу" та середнього бала шкільного атестата", – йдеться в заяві політичної партії "Наша Україна".

"Практично для абітурієнтів це означає повернення корупційної складової під час вступу до ВНЗ. Можна не сумніватись, що у багатьох вузах бал університету стане своєрідною корупційною рентою, яку знову будуть змушені платити батьки вступників", - зазначили в партії.

Автори зазначають, що в урядовому законопроекті закріплено антиконституційну норму про можливість позаконкурсного вступу деяких категорій громадян, хоча у ст. 53 Конституції чітко зафіксовано, що "громадяни мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі".

"Наша Україна" вважає, що головним критерієм зарахування абітурієнтів до вузів має бути рівень їх знань, а не інші фактори. Питання підтримки інвалідів, дітей-сиріт та деяких інших соціально незахищених громадян під час вступу до вузу треба вирішувати через запровадження для них окремих квот під час вступу.

"Законопроект продовжує курс міністра Табачника на обмеження прав студентів. Закріплена у ст. 56 ніби прогресивна норма щодо встановлення розміру мінімальної стипендії не менше розміру прожиткового мінімуму може бути відкоригована постановою уряду "Про стипендіальне забезпечення" у бік скорочення категорій студентів, які її отримують, у чому не без підстав і підозрюють студенти владу", - заявили в політичній партії.

"У ст.42 законопроекту передбачена невиправдано жорстка норма про відрахування студентів з ВНЗ за "встановлення факту академічного плагіату". Ця норма може стати репресивним інструментом в руках адміністрації щодо "неслухняних" студентів. Відучувати несумлінних студентів від практики "списування" потрібно, але тільки відповідними оцінками", - зазначають в "Нашій Україні".

Ряд важливих питань діяльності ВНЗ в урядовому законопроекті просто заплутано. Так, наприклад, зі змісту законопроекту незрозуміло, чи передбачені вступні випробування при вступі на навчання з освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста – на бакалавра та з бакалавра - на магістра. Не дає законопроект чіткої відповіді і на питання, хто встановлює конкретні строки навчання при здобутті освітньо-кваліфікаційних рівнів. Усе це створює додаткові можливості для зловживань та маніпуляцій з боку ВНЗ щодо абітурієнтів та студентів.

Метою інтеграції української освіти в загальноєвропейський освітній простір є посилення інноваційних процесів у вищій освіті, забезпеченні громадянам права вибору та рівних умов для отримання загальної освіти, забезпечення неперервності освіти особистості протягом усього життя. Однак про це в урядовому законопроекті нічого не йдеться.

Урядовці забули прописати у своєму законопроекті найважливіші складові Болонського процесу, зокрема, такий його невід’ємний компонент, як кредитно-модульну систему організації навчального процесу.

"Наша Україна" вважає, що урядовий законопроект "Про вищу освіту" має бути знятий з порядку денного парламенту як такий, що не відповідає завданням якісного розвитку вищої освіти України", - зазначається в заяві політичної партії.

Як повідомлялося раніше, Микола Азаров повідомив, що найближчим часом має намір обговорити з ректорами, студентами та експертами урядовий проект закону "Про вищу освіту".

За словами прем’єра, після проведення відповідних консультацій буде ухвалено остаточне рішення з цього питання.

Освіта.ua
17.01.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Рома
И в самом деле, ничего для студентов. Студентам надо отмену занятий и экзаменов, а также стипендию на уровне зарплаты председателя правления крупного банка. На такой закон они согласятся.
Sceptik
Для Рома: Да хоть бы то,что есть не отобрали.!:-)
Коментувати
FED
Які арггументи за бал ВНЗ? Що не влаштовує?Він не потрібен.Хай враховують бали які нададуть абітурьєнти...
Леся
Хоч би цього року ще не впровадили цей дурнуватий закон. Морок вкриває все.
ВОВА
Закон "Про вищу освіту" в руках людей, котрі банальної, середньої базовою освіти не мають. А підписуватиме хто? ПРОФФЕССОР... прости господи!!!
Ольга
Мені не зрозуміло, як і кому будуть виплачувати стипендію? Не все зрозуміло з кредитно-модульною системою, з деяких предметів вона зводиться до формули: вивчи сам і підготуй на екзамен 96 питань без виділення часу на підготовку, тобто в учбовий день, де за розкладом ще дві пари.
макс
Для Ольга: звикай..в нас деякі предмети на 30% даються на лекціях-все інше вивчай як хочеш...
макс
Закон треба відхилити!!!І так муть з освітою..кредитно-модульна система майже не діє....тільки 40-50% викладачів за неї..всі інші "старі " прогресисти..
Анна
Для Олька я теж нічого не зрозуміла про стипендії-3 чи 4 забороняється?ця реформа враховує інтереси не студентів,а нашої влади!!!!!геть реформу і Табачника!!!!!
Коментувати
Sceptik
Треба відхиляти-мутний закон,особливо цей "бал ВНЗ". А також "...зі змісту законопроекту незрозуміло, чи передбачені вступні випробування при вступі на навчання з освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста – на бакалавра та з бакалавра - на магістра. Не дає законопроект чіткої відповіді і на питання, хто встановлює конкретні строки навчання при здобутті освітньо-кваліфікаційних рівнів. Усе це створює додаткові можливості для зловживань та маніпуляцій з блоку ВНЗ щодо абітурієнтів та студентів".