Законопроект "Про вищу освіту" враховує сучасний стан суспільства, - Є.Суліма

Про це перший заступник міністра освіти Євген Суліма заявив під час засідання профільного парламентського комітету

Законопроект "Про вищу освіту" враховує сучасний стан суспільства, - Є.Суліма

Євген Суліма зазначив, що представлений на розгляд парламенту урядовий законопроект про вищу освіту створювався впродовж тривалого часу, його положення обговорено колективами вузів, студентськими та профспілковими організаціями.

За словами першого заступника міністра, робочою групою було детально опрацьовано пропозиції, надані народним депутатом Юрієм Мірошниченком, враховано окремі зауваження експертів-юристів Адміністрації Президента, а основні положення законопроекту підтримано більшістю студентів під час проведення студентського референдуму та схвалено освітянами на Всеукраїнському з’їзді працівників освіти.

"Уперше передбачено законодавче врегулювання зовнішнього незалежного оцінювання та встановлено порядок його проведення. Визначено, що прийом до вищих навчальних закладів здійснюється за результатами ЗНО з урахуванням середнього бала державного документа про повну загальну середню освіту та, згідно з практикою, яка існує у всьому світі, бала вищого навчального закладу", - підкреслив Євген Суліма.

Характеризуючи деякі положення урядового законопроекту заступник міністра зазначив, що документ містить норму, відповідно до якої розмір академічної, соціальної стипендії студента не може бути менше прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць. Крім цього установлено, що розмір плати за навчання для осіб, які навчаються на контрактній основі, не може змінюватися протягом строку укладеного договору.

Євген Суліма зазначив, що законопроект погоджено з усіма заінтересованими міністерствами і відомствами, а також пройшов правову експертизу у Міністерстві юстиції.

Також за підтримку законопроекту висловились ректори провідних вузів країни. Зокрема ректор КНУ ім. Шевченка Леонід Губерський зазначив, що Спілка ректорів вищих навчальних закладів України рекомендувала прийняти законопроект в першому читанні. Ректор ХНУ ім. Каразіна, Віль Бакіров зазначив, що проект документа є важливим за своєю концепцією, оскільки "розв’язує руки" університетам для інноваційної діяльності, запропонувавши підтримати урядовий законопроект.

Як повідомлялося раніше, 28 грудня в парламенті був зареєстрований урядовий проект нової редакції закону "Про вищу освіту", що був розроблений профільним міністерством.

Підставою для розроблення нової редакції проекту Закону України "Про вищу освіту", за визначенням авторів документа, є необхідність адаптації законодавства у сфері вищої освіти до європейських вимог і приведення нормативної бази вищої освіти до сучасних потреб економіки та її інноваційного розвитку.

Освіта.ua
11.01.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Рома
Закон должен не только учитывать сегодняшнее состояние общества, но и перспективу. Да и лукавит пан Сулима, когда говорит, что ректоры поддержали. Принять за основу - это еще не значит поддержать весь закон. То, что больше всего волнует ректоров, вполне можно принять в виде поправок к действующему закону. А над остальным еще поработать.
Василько
Богдан і Анатолій вам прямий шлях до міністерства, там таких клоунів, як ви, повно)))
C
До нашего правительства это еще долго будет доходить
Богдан
Не можна порівнювати середній бал атестата сільської школи та спеціалізованої школи, наприклад, фіз.-мат. ліцею. Це абсурд. Краще увести ще один тест ЗНО, у якому були б базові. елементарні питання з усіх предметів, які вивчають у школі.
макс
Для Богдан: та да.в моєму ліцеї де кожен клас мав свій профіль були своєрідні оцінки знань.....в мене атестат нижче ніж у "відмінників" і я здав краще з них ЗНО
Анатолій
Для Богдан: Ви праві, та тільки все навпаки. Аналізуючи результати системи" Конкурс" при вступній кампанії 2011 дивувало те, що іменно сільські школи виводили середній бал атестата наприклад 197 ,а найвищий бал такого абітурієнта був 170. В сільських школах середній бал " купити" легше легшого, а ЗНО показує реальну картину. Так що ВЧИТИСЯ, ВЧИТИСЯ, ВЧИТИСЯ !!! А не шукати придумані причини.
Богдан
Для Анатолій: Я за те, щоб не враховувати середній бал атестата.
Коментувати