Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Система держзамовлення є неефективною, - Рахункова палата
Система держзамовлення є неефективною, - Рахункова палата

Колегія Рахункової палати вважає за необхідне перегляд законодавчих засад функціонування інституту державного замовлення на підготовку фахівців

Система держзамовлення є неефективною, - Рахункова палата

У оприлюдненому 10 січня повідомленні прес-служби Рахункової палати України зазначається, що система функціонування держзамовлення у вищих навчальних закладах є неефективною.

Таких висновків дійшла Колегія Рахункової палати України розглянувши звіт про результати аналізу формування і виконання у 2010-2011 роках державного замовлення на підготовку фахівців у вузах України.

Як зазначається у повідомленні Рахункової палати, аналіз засвідчив, що з року в рік повторюється практика, коли постанова уряду про держзамовлення набирає чинності вже після використання коштів замовниками.

"Це свідчить про формальність інституту державного замовлення як такого і ставить на порядок денний питання про докорінний перегляд законодавчих засад його функціонування".

У Рахунковій палаті також вважають, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі, що є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань координації державного замовлення, не забезпечує ефективної реалізації державної політики у цій сфері.

Як і в попередні роки, у зазначеному відомстві відсутня реальна стратегія розвитку державного замовлення. З 2005 року не переглядалися його критерії, а процес формування фактично зведено до узагальнення отриманих пропозицій.

"Мінеконмрозвитку не складає середньострокового прогнозу потреби у фахівцях і робітничих кадрах на ринку праці, не здійснює моніторингу навчальних закладів, що готують спеціалістів за держзамовленням".

У свою чергу у Рахунковій палаті зазначають, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, що формує і виконує держзамовлення на підготовку спеціалістів, не забезпечує дотримання конституційних норм про безоплатне здобуття вищої освіти в Україні.

Так, відсутній нормативно визначений механізм працевлаштування випускників вишів та не забезпечується дотримання законодавчих норм про співвідношення прийнятих на навчання за держзамовленням і за контрактами.

"Кількість студентів у закладах державної і комунальної власності за держзамовленням має становити не менше 51%, але в останні два роки цей показник за різними спеціальностями коливався в межах 38 - 49%", - йдеться у повідомленні.

Крім того, у Рахункові палаті зазначають, що Міністерством освіти не розроблено стандартів вищої освіти із урегулювання нормативів матеріально-технічного, фінансового та іншого забезпечення вищих навчальних закладів, а відсутність методики розрахунку вартості підготовки одного фахівця призводить до того, що вартість навчання за одним і тим же напрямом, але в різних вишах, кардинально відрізняється.

"Це дає змогу і міністерству й іншим відомствам необґрунтовано з року в рік збільшувати розрахунки щодо формування держзамовлення на освіту", - підкреслюється у повідомленні Рахункової палати.

Освіта.ua
10.01.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!