Литвин розповів, скільки у держбюджеті заклали на освіту

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин переконаний, що освіта має стати одним з найголовніших пріоритетів

Литвин розповів, скільки у держбюджеті заклали на освіту

Про це Володимир Литвин сказав під час зустрічі з учнями - членами Малої академії наук, повідомляє УНІАН.

При цьому голова парламенту висловився за необхідність підвищення якості освіти, передусім середньої. Він нагадав, що на потреби освітянської галузі у проекті бюджету на 2012 рік заплановано 93 млрд грн, або 6% ВВП, хоча закон про освіту вимагає відповідного фінансування на рівні 10% ВВП.

Щодо вищої освіти, керівник парламенту висловився за проведення інвентаризації вищих навчальних закладів України, зазначивши, що нині класичні університети "знівельовані", оскільки подекуди статус університетів отримують "колишні професіонально-технічні училища". При цьому він зауважив, що "комерціалізація освіти завдала цій сфері величезних збитків".

У контексті реформування системи освіти голова Верховної Ради України висловився за необхідність поєднання теоретичної підготовки з практичними навичками, а також за доцільність надання студентам кредитів на навчання. За його словами, якщо студент вчитиметься на "відмінно", цей кредит сплачувала б держава, якщо ні - сам студент по завершенні навчання.

Відповідаючи на запитання про те, як він ставиться до того факту, що українські університети посідають одні з найнижчих сходинок у світових рейтингах, В. Литвин зазначив, що це "реалії сьогодення". За його словами, якщо "Україна буде цікавою як держава, то й університети матимуть більший статус".

Освіта.ua
14.12.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчителька
секонд-хенд вже називають "вчительським бутiком".освiтяни для чого вчитись?
0341
"необхідність поєднання теоретичної підготовки з практичними навичками" -ШИКАРНЕЙШАЯ ИДЕЯ! Это каким же образом? Бесплатная рабсила? Ой! Тут на днях коллега порассказала о своём обучении! Это просто ФАНТАСТИКА, даже не фентези... И после фсего мы чегой то ждём? Это каким же обрахом мы можем быть интересны как держава, если рядовые иностранцы, приехав РАЗ в гости, больше НЕ желают видеть наши автобусы-поезда, обочины-площади с их всмрадом и мусором... И детям НЕ желают показывать возможность ТАКОГО отношения к окружающим, когда: "С кого же взять, как не с иностранца?"
0341
Ну-ну! Той кричить, що ГУРТКОВУ роботу розвернуть, бо ж діти нічим не цікавляться і йдуть на вулиці, той, що освіта у них в пріорітеті. Певно, кричати найлегше.Ви, панове, зробіть, а потім скажіть:"Ми ЗРОБИЛИ!" А допоки голови їдуть ЗА кордон для майбутнього нащадків. Та й так воно й потрібно- міграція планетарного масштабу. Не спинити. Сподобалась фраза "У зажиревшего правительства должны быть такие проблемы"
leox
Такої кількості вузів і такої кількості ніяких викладачів наш бюджет не потягне
Ігор
...кошти на освіту ніби то виділяються, але вони до учня не доходять!
віталій
я знаю , які справи насправді , кошти на наступний рік на школу повністю не виділяються!
Вчитель
І що нового він розповів? І навіщо нам розповідати про те, скільки закладено на освіту, якщо це ми й самі бачимо, а головне -" відчуваємо", годуючи та одягаючи своїх дітей та себе. Відповідь одна: якщо є Бог на небі, то нехай поміняє нам зарплати з тими, хто нам їх встановлює й дає.
Володимир
" голова парламенту висловився за необхідність підвищення якості освіти, передусім середньої", а коштів заклали "6% ВВП, хоча закон про освіту вимагає відповідного фінансування на рівні 10% ВВП." То як же це розуміти? Усі гілки влади скаржіться, що не вистачає фінансування, проте їздять зовсім не на "Ланосах". Для прикладу - ізраїльський міністр за статусом має їздити на авто представницького класу, проте придбати його має за власні кошти - щоб бюджет країни не розпорошувати. Ось так!