Прем’єр знову "насварив" міністра освіти – цього разу за його "увагу" до розвитку ІТ-галузі

Прем`єр-міністр України Микола Азаров висловив критику на адресу керівництва Міністерства освіти за недостатню увагу до підготовки висококласних фахівців у сфері IT-технологій

Прем’єр знову "насварив" міністра освіти – цього разу за його "увагу" до розвитку ІТ-галузі

Критика була висловлена М.Азаровим під час виступу на міжнародному науковому конгресі з розвитку інформаційно-комунікаційних технологій і інформаційного суспільства в Україні, повідомляє УНІАН.

Кажучи про важливість підготовки висококласних фахівців у цій сфері, прем’єр вирішив поцікавитися думкою з цього питання у представників керівництва Міністерства освіти і науки. Проте таких в залі не виявилося, що і викликало критику з боку прем`єр-міністра.

"Черговий привід міністру всипати за його "увагу" до розвитку цієї галузі", - сказав М.Азаров.

При цьому він відзначив, що знайдуться способи пояснити важливість підготовки висококласних фахівців у сфері IT-технологій керівництву Міністерства освіти.

"Присутні вони чи не присутні, цю вимогу донести зможемо до їх, як би м`якше сказати, черепних коробок", - сказав М.Азаров. Він відзначив, що щороку в Україні випускається 10-15 тис. фахівців у сфері IT-технологій, проте високу кваліфікацію мають лише 10-15% з них.

Слід зазначити, що критика прем’єр-міністра на адресу міністра освіти щодо його діяльності вже стала традиційною.

Зокрема під час розширеного засідання Уряду, що відбулося за участі Президента на початку листопада, М.Азаров аналізуючи діяльність Д.Табачника на посаді міністра, закликав його займатися роботою.

"Міністр не вміє і навіть відверто не бажає налагодити діалог з ректорами ВНЗ та студентством, часто показухою підміняє роботу щодо забезпечення підручниками, шкільними автобусами, з підготовки навчальних закладів до зими", - заявив М.Азаров.

"Треба, Дмитре Володимировичу, припинити такі ігри і реально займатися роботою", - сказав Азаров.

Освіта.ua
17.11.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
volvh4
Занижение интеллектуального капитала помогает властям обосновать курс на копирование худших образцов зарубежного образования, а также ввоз за бешенные денгьги иностранных ученых при нищенской поддержке своих.
55555
В Сумській області діє так звана Програма-100. Нею передбачено до 31.12.2011. всім педагогам видати папірці, де буде зазначено " Сертифікат про 100-відсоткове володіння інформаційно-комунікаційними технологіями" Ось так: головне, щоб папірець був, і 100%, а то і більше - у звітах.
Маргарита
Для 55555: А у нас в Кіровоградській до Програми 100% ставляться дуже серйозно, проводяться навчання, будемо складати тести. Тільки ця Програма немає ніяковісінького відношення до змісту цієї статті. Тут йдеться мова про спеціалістів ІТ - технологій які закінчують ВУЗи, а Програма 100% створена для того, щоб вчитель вмів використовувати інформаційні технології в своїй діяльності. Соромно дивитись, коли вчитель атестується на вищу категорію і незнає як включається комп"ютер. Що він може нового дати дітям? І я не впевнена що у нас всі 100% вчителів отримають сертифікати.
Учитель
Для Маргарита: Все эти так называемые «программы» высосаны из пальцев тех, кто не имеет ни малейшего понятия о том, как использовать ИКТ в обучении, а собирается принимать экзамены и выдавать сертификаты… Что они экзаменовать будут? Как вкл / выкл? Может ли кто-либо из «экзаменаторов» предложить свое программное обеспечение, технологию и методику его использования на уроках?.. К тому же, а где компьютеры и всякая другая техника в достаточном количестве… А где сервисная служба и еще многое другое?.. Без всего этого, ИКТ – это как у басни Крылова про «мартышку и очки»…
Коментувати
fla
Де ж вони візьмуться, "висококласні спеціалісти", якщо інформатику в школі поділили з "Технологіями". А програми з інформатики передбачають навчити "кнопкодавству". А потім у ВНЗ 2 роки вчать основам програмування. А там і спеціаліста ніколи виховати. Звичайно, є винятки. Але вони тримаються на ентузіастах, а це капля в морі.
Ольга
І нам не дають заробітну плату за жовтень і кажуть не питайте і не чекайте до Нового року. Цікаво Азаров М.Я. в курсі наших проблем?
Просто учитель
Аби від тієї критики щей користь була... А зарплати за жовтень так і не дають...