Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Бажаєте мати потенційного безробітного, тоді потрібно вчити його на поганого юриста, - Д.Табачник
Бажаєте мати потенційного безробітного, тоді потрібно вчити його на поганого юриста, - Д.Табачник

Міністр освіти Дмитро Табачник в інтерв'ю журналу "Обрати внимание" розповів про принципи формування держзамовлення і дисбаланс системи підготовки фахівців у вищих навчальних закладах

Бажаєте мати потенційного безробітного, тоді потрібно вчити його на поганого юриста, - Д.Табачник

Міністр підкреслив, що державне замовлення для вузів готує Міністерство економічного розвитку і торгівлі за пропозицією центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні вищі навчальні заклади.

"Більшість вузів, безумовно, знаходяться у віданні Міносвіти, але досить великий сегмент вищої освіти - в підпорядкуванні Міністерства охорони здоров'я, Міністерства аграрної політики, Міністерства внутрішніх справ і Міністерства культури. Тому підготовка параметрів держзамовлення - це дуже складний і творчий процес, що враховує, з одного боку, потреби економіки кожного регіону, з іншого - побажання роботодавців", - сказав міністр.

Він також зазначив, що в даний момент Міністерство економіки разом з Міністерством освіти працюють над проектом закону про державне замовлення, де вперше будуть закладені прогнозні показники на найближчі 5-10 років.

Міністр також торкнувся проблеми усунення дисбалансу між популярними спеціальностями у абітурієнтів і затребуваними в економіці.

"Мені здається, що це можна виправити тільки таким чином: говорити людям правду про те, що погані фахівці нікому не потрібні, наводити приклади, які говорять красномовніше, ніж будь-які умовляння", - підкреслив Д.Табачник.

"За радянських часів в Україні було лише п'ять вищих навчальних закладів, що мали право готувати юристів. На сьогоднішній день мої попередники роздали ліцензії на підготовку юристів 164-м вищим навчальним закладам в країні. Тобто, хочете мати в майбутньому дитину потенційним безробітним, ну що ж, тоді потрібно вчити його на поганого юриста", - підкреслив міністр.

"Люди мають розуміти, що інженер-будівельник сьогодні буде більш затребуваний, ніж менеджер або фахівець з маркетингу", - сказав Д. Табачник.

Він також висловив упевненість в тому, що основна проблема існуючого дисбалансу криється в тому, що багато абітурієнтів обирають майбутню спеціальність під впливом моди або порад батьків.

Міністр освіти зазначив, що система післявузівського розподілу здатна змінити ситуацію лише частково, оскільки значна частка економіки перебуває в приватному секторі, і, природно, роботодавець буде обирати собі співробітника не за розподілом, а під свої вимоги.

"Визначальним тут буде якість знань і умінь. У хороших вузах система післявузівського розподілу і так працює. Я практично не знаю безробітних випускників КНУ Шевченка, Одеського національного університету або, приміром, Дніпропетровського. Якщо вони і є, то це одиниці, і лише ті, хто шукає, скажімо, роботу або заробітну плату вище своїх можливостей", - підкреслив міністр освіти Дмитро Табачник.

Необхідно зазначити, що прем’єр-міністр Микола Азаров наприкінці вересня також акцентував увагу суспільства на проблемах диспропорції ринку праці, висловлюючи невдоволення системою підготовки фахівців у сфері вищої і професійної освіти.

"Трансформації нашого суспільства за часів незалежності призвели до серйозних викривлень. Юристів і маркетологів у нас більше, ніж токарів і електрозварювальників. Бухгалтер і менеджер отримують зарплату більшу, ніж шахтар і металург", - сказав Азаров.

Він зазначив, що ці перекоси фактично гальмують модернізацію економіки. "Ми повинні надати пріоритет інженерам, технологам, робітникам, які здатні перебудувати країну", - зазначив Азаров.

"Я хочу, щоб достатньо швидко ми могли звернутися до батьків випускників і самих випускників, які обирають професію і сказати, які професії будуть користуватися попитом у найближчі десять років", - резюмував прем’єр.

Освіта.ua
10.11.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мама
Работать надо не с 11-класниками, а раньше 8-9 клас, поднимать уровень профтехобразования. Не после ВУЗа ж идти работать токарем и електриком.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!