"ПРОФ FEST" - новий погляд на профорієнтацію

19 листопада у Києві відбудеться другий профорієнтаційний фестиваль для старшокласників та їхніх батьків

"ПРОФ FEST" - новий погляд на профорієнтацію

На порозі вищих навчальних закладів вчорашні школярі часто не замислюються над тим, що їх чекає після отримання диплома. Студентське життя захоплює і не залишає часу на роздуми. І лише невдалі спроби реалізувати себе на першій серйозній роботі можуть поставити перед ними питання – А чи дійсно я зробив правильний вибір?

За статистикою, близько 75% випускників ВНЗ працюють не за фахом. За цією цифрою стоїть низка проблем – нерозуміння молоддю особливостей професій, значний вплив на їхній вибір моди, вподобань батьків, потенційного розміру заробітної плати тощо. На жаль, схильності та таланти рідко включаться до списку переваг на користь певного фаху.

Допомогти старшокласникам зробити правильний крок на шляху до професійного самовизначення вирішили в студентській проектній групі "SPG". Члени цієї креативної та небайдужої до соціальних проблем групи - студенти і випускники Університету "КРОК". Другий рік поспіль вони організовують профорієнтаційний фестиваль для учнів 9-11 класів - "ПРОФ Fest".

     

Формат фестивалю - "barcamp" - дозволяє одночасно проводити декілька майстер-класів від практиків – спеціалістів у різних галузях і викладачів тренінгів з особистісного розвитку. Серед них школярі обирають найбільш цікаві для себе.

Минулорічний "ПРОФ Fest" зібрав близько трьохсот учасників. Захід підтримали двадцять чотири компанії та органи державної влади, зокрема Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.

Організатори фестивалю наповнили його не лише корисними зустрічами з успішними фахівцями та кваліфікованими тренерами, а й особливою атмосферою, цікавими конкурсами та іграми. Кожен з учасників отримав у подарунок профорієнтаційні матеріали: дайджести та диски, що містили інтерв’ю з представниками різних фахів.

19 листопада 2011 року "ПРОФ Fest" знову запрошує на зустріч школярів, яким небайдуже їхнє майбутнє. Проте цього разу стати учасниками такої масштабної профорієнтаційної події зможуть не лише старшокласники, а й їхні батьки. У той час як діти дізнаватимуться про особливості роботи оцінювача, економіста, психолога чи іншого фахівця, проходитимуть тестування на визначення професійних схильностей чи тренінги з особистісного розвитку, батьки зможуть пройти консультацію та дізнатися, як допомогти дитині обрати вірний шлях.

Цього року фестиваль підтримають Головне управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації, Київський міський центр зайнятості та Київський обласний центр зайнятості, численні українські компанії та молодіжні організації. Другий рік продовжується плідна співпраця із Всеукраїнським благодійним фондом "Дорога майбутнього", який є партнером не лише фестивалю, а й одного з інших заходів проектної групи "SPG" - "ПРОФ Туру" (профорієнтаційний квест, який проводиться в різних містах Київщини). Завдяки фонду відвідати фестиваль можуть мешканці дитячих будинків.

Цього року у рамках заходу проводити майстер-класи будуть фахівці з Life, Globallogic, Veolia та інших відомих компаній. Частина спікерів приєднається до фестивалю вдруге. Серед них – Ірина Агафонкіна, директор з розвитку та продажів, маркетолог "Idea Group", член маркетинг-клубу Marketing Jazz, член Союзу рекламістів України.

"Діти залишаються дітьми, поки не зроблять перший крок на шляху до самостійного життя, - говорить Ірина. – Дуже хочеться допомогти їм у виборі цього шляху. На фестивалі у минулому році я побачила їхні очі, в яких читався великий інтерес до самих себе, бажання зрозуміти суть кожної професії і відповісти на запитання "Куди піти вчитися?". Можливо, саме представники різних професій стануть для них тими людьми, чиї поради вони почують. І ці поради допоможуть дітям визначитися з вибором майбутніх професій, які розкриють усі їхні здібності і будуть радувати їх кожного дня".

"ПРОФ Fest - 2011" обіцяє бути не менш цікавим, і навіть більш насиченим, ніж попередній. Єдине, що залишиться незмінним – це актуальність, соціальна спрямованість та доступність. Участь у заході – безкоштовна, проте кількість місць обмежена. Тому щоб стати учасниками, і старшокласникам, і їхнім батькам потрібно обов’язково зареєструватися на сайті Університету "КРОК" або за телефоном 093-107-99-60.

Обрати своє та бути щасливими – цього бажають старшокласникам організатори фестивалю. Вони самі нещодавно стояли перед складним професійним вибором, тому сьогодні мають що сказати майбутнім студентам і знають, що пораду треба шукати у професіоналів. Професійна порада та хороший настрій – саме це зможе отримати на фестивалі кожен, хто прийде туди з бажанням знайти відповідь.

Судентська проектна група «SPG».

Освіта.ua
10.11.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів