Студентів влаштовує корупція у вузах, - І. Бекешкіна

Лише 5% студентів відповіли ствердно на запитання, чи погоджуються вони боротися з корупцією у вищих навчальних закладах

Студентів влаштовує корупція у вузах, - І. Бекешкіна

Такі дані соціологічного опитування в ефірі програми "Київський форум" оприлюднила директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна.

"Коли ми вивчали хабарництво у вищих навчальних закладах, то виявилося, що третина студентів Києва, а так приблизно і по всій Україні, так чи інакше задіяні у корупційних послугах", - зазначила вона.

За інформацією експерта, 60% студентів вузів пояснили причини корупційних діянь тим, що "простіше дати хабар, ніж вивчити". На тиск і вимагання викладачів поскаржилося лише 20% опитаних.

Серед інших проблем, що хвилюють українське студентство, за словами Бекешкіної, на першому місці стоїть занепокоєння щодо майбутнього працевлаштування. На другому - нестача коштів на проживання.

"І лише третім студенти назвали якість знань. І мені здається, що це одна з основних проблем. Тому що, коли ми питаємо у студентів, що вони вважають хорошою роботою і чи збираються вони працювати за спеціальністю, то лише третина дає ствердну відповідь, третина працюватиме, якщо там буде нормальна оплата. А серед киян найбільше тих, хто не збирається працювати за спеціальністю. Це 17% - більше, ніж по Україні загалом", - зазначила соціолог.

"Але коли ми питаємо, що треба для того, щоб мати хорошу роботу, то серед киян найбільше тих, хто вважає, що для цього треба мати в першу чергу гроші і зв’язки", - сказала Бекешкіна.

Освіта.ua
10.11.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
АБІТУРІЄНТКА
Я не знаю, як там в інших вузах, але я вже третій рік навчаюсь в Драгоманова і ще жодного разу не платила, ні копієчки я не витратила для того щоб отримати оцінку, тут реально можна вчитися...і ми ПРОТИ процвітання корупції...треба чесно отримувати, по заслузі...
Tam
Так. Корупція у наш час процвітає.... це ні до чого хорошого не приведе! Але як на мене, не вчитися, а давати хабарі - це в першу чергу зганьбити себе у майбутньому!
Оптимист
Правильно говорят детки?... Пройдет время, и эти детки будут друг друга возить, учить, лечить… калечить… Такие вот будут услуги в будущем…
актінілава
правильно діти говорять - гроші і зв'язки!