Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Підготовка вузів до вступної кампанії-2012 триває
Підготовка вузів до вступної кампанії-2012 триває

Перший заступник міністра освіти Євген Суліма провів нараду з проректорами та відповідальними секретарями приймальних комісій вищих навчальних закладів

Підготовка вузів до вступної кампанії-2012 триває

Під час виступу Євген Суліма наголосив на першочергових завданнях вищих навчальних закладів у підготовці до вступної кампанії 2012 року. Зокрема він зазначив, що вузи мають розробити власні Правила прийому абітурієнтів у 2012 році до 15 листопада та погодити їх з Міністерством освіти до 1 грудня за встановленим графіком.

Під час наради було наголошено на неухильному дотриманні вищими навчальними закладами затверджених правил та дотриманні єдиних вимог до організації і проведення вступної кампанії-2012 незалежно від статусу, підпорядкованості чи форми власності.

Нагадаємо, що правила прийому абітурієнтів мають бути розроблені кожним вищим навчальним закладом у відповідності до законодавства та Умов прийому до вузів у 2012 році, що затверджені Міністерством освіти.

З цією метою профільне міністерство надіслало до вузів усіх форм власності Примірні правила прийому до вищого навчального закладу, що навчальні заклади країни мають використовувати при розробленні власних правил прийому абітурієнтів у 2012 році.

Правила прийому усіх вузів мають містити вимоги до рівня освіти вступників, строки прийому заяв і документів, вступних екзаменів, конкурсного відбору та зарахування на навчання, порядок прийому заяв і документів для вступу, в т.ч. і в електронній формі, формування та оприлюднення рейтингового списку вступників, значення мінімальної кількості балів з кожного предмета у сертифікаті ЗНО, з якими вступник може бути допущений до участі в конкурсі тощо.

Як повідомлялося раніше, міністр освіти Дмитро Табачник повідомив, що у порівнянні з 2011 роком, участь у вступній кампанії-2012 візьме більша кількість абітурієнтів.

Він зазначив що у цьому навчальному році в 11-х класах навчається 316 тисяч школярів, а з урахуванням випускників минулих років, кількість абітурієнтів може скласти 350 тисяч.

Міністр підкреслив, що загалом умови прийому до університетської ланки освіти у 2012 році залишаються стабільними.

"Зміни є мінімальними і спрямовані на покращення вступної кампанії та підвищення її прозорості. Початок прийому документів почнеться 2 липня й триватиме до 31 липня. Це на день менше, ніж торік – через Євро-2012", - сказав міністр.

Зазначимо, що головною новацією вступної кампанії у 2012 році є введення мінімального бала ЗНО для профільних предметів. Коментуючи нововведення міністр освіти підкреслив, що встановлення мінімального бала сертифіката ЗНО для профільних предметів на рівні 140 балів є боротьбою за якість освіти.

"Якщо абітурієнт вирішив вступати до університету і там профільним предметом визначено математику або фізику, вибачте, трієчник не має права претендувати на місця державного замовлення. А 140 балів – це, до речі, на рівні оцінки 4 з мінусом чи трійки з двома плюсами", - підкреслив Д.Табачник.

Освіта.ua
04.11.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Читач
Це, дійсно, ноу-хау!!! Де логіка? Як можна виконати одночасно протилежні завдання: «Вузи мають розробити власні Правила прийому абітурієнтів», «Під час наради було наголошено на неухильному дотриманні вищими навчальними закладами затверджених правил та дотриманні ЄДИНИХ вимог організації і проведення вступної кампанії-2012»???

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!