В Україні не існує однакових умов для державних і недержавних ВНЗ, - Ю.Мірошниченко

Представник Президента у парламенті Юрій Мірошниченко заявив, що державі необхідно запровадити правила, що будуть єдиними для всіх без винятку вищих навчальних закладів

В Україні не існує однакових умов для державних і недержавних ВНЗ, - Ю.Мірошниченко

"Функція держави – не адмініструвати, а розробити і запровадити правила, єдині для всіх вищих навчальних закладів України, без винятків. Ефективність цього підтверджує практика багатьох європейських країн. Для наших закордонних колег – це очевидні речі, але для України – виклики, на які ми маємо відповісти", - наголосив представник Президента у парламенті.

За словами депутата, першим кроком має стати ухвалення відповідного законопроекту про освіту, автором якого, до речі, є він. І законотворці, і представники державних інституцій зацікавлені залучити до роботи над документом фахівців та експертів.

Відповідаючи на питання, що саме передбачає законопроект, Ю. Мірошниченко повідомив, що насамперед ідеться про чесну конкуренцію між усіма ВНЗ та рівність. "Це два основні стовпи, які підтримають вищу освіту на плаву", – уточнив парламентарій. "На жаль, багато експертів відзначають, що нині в Україні не існує однакових умов для державних і недержавних ВНЗ. І в частині держзамовлення, і в частині користування землею, оподаткування тощо", – додав він.

"Судіть самі. Деякі ВНЗ держава фінансує напряму, дає їм держзамовлення і додайте до цього додаткове, комерційне фінансування, яке вони мають. Недержавні ж заклади працюють у зовсім інших умовах. Вони залучають всі ресурси, які тільки можуть знайти. Але все це самотужки. До слова, третій стовп, на якому, на мою думку, має базуватися освітянська політика щодо ВНЗ, – це їх автономія. Автономія в освітній галузі, автономія в науковій діяльності, автономія в економічній сфері. Це те, що для нас було дуже принциповим і увійшло до нашого законопроекту", – аргументував Юрій Мірошниченко.

Він наголосив, що розробники законопроекту спиралися не лише на власну думку, а насамперед на думку великого загалу українських науковців та освітян, які потребують таких реформ.

"Звісно, один закон не вирішить усіх проблем у галузі вищої освіти. Ми з колегами-депутатами довго дискутували навколо цього питання. Є необхідність ухвалювати закони і щодо початкової та середньої освіти. Адже ми зобов’язані гідно підготувати учня – потенційного студента – до навчання у ВНЗ", – зауважив політик.

Також, за його словами, вже час ухвалити закон про науку та наукову діяльність у новій редакції як відповідь на сучасні суспільні виклики. "А ще - забезпечити системний захист прав інтелектуальної власності. Тож роботи чимало. І тут не обійтися без підтримки самих науковців, експертів та освітян. Бо процес цей вимагає ґрунтовної і спільної праці", – підсумував Мірошниченко.

Освіта.ua
21.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аристократка
Ребята скажите пожалуйста если я сейчас учусь на первом курсе в Университете на бюджете и хочу еще раз поступать во второй вуз на бюджет на след. год. Мне говорили, что если одновременно учится в двух ВУЗах на бюджете это возможно. Так ли это? И что мне сделать, как быть с документами? Чтобы на след. год опять поступать на бюджет если я уже учусь на бюджете. Проинформируйте меня пожалуйста. Заранее спасибо.
студент
Для Аристократка: ні..ти маєш право отримувати безкоштовно одну освіту.хіба що ти переведешся в інший внз...
Коментувати
современник
Очень сильно сомневаюсь,что на Украине есть хотя бы один платный частный вуз,который предпочтут аналогичному государственному сильные абитуриенты.И честная конкуренция-это тоже не о нашем государстве.
leox
Недержавні вузи це повна туфта, освіти вони не дають в принципі - нема кадрів, немає традицій, немає наукових шкіл і туди йдуть одні двійочники. Контори по продажу дипломів. Закрити їх треба а не захищати.
Kos
Для leox: Вы так считаете? Как человек с опытом работы как в государственном, так и в негосударственном секторе высшего образования могу Вам сказать, что "мир не черно-белый" :) Есть частные вузы, которые дают отличное образование, и есть государственные, образования в которых просто нет.
Для Kos:
Согласен на 100%.
leox
Для Kos: Ну я можливо трохи гіперболізував але тенденція в цілому саме така, навіть якщо і є деякі висновки. Якщо можна наведіть приклад недержавного вузу який дає чудову освіту.
Коментувати