Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Метою з’їзду освітян є "всенародна підтримка" очільників міністерства, - Академія наук вищої школи
Метою з’їзду освітян є "всенародна підтримка" очільників міністерства, - Академія наук вищої школи

Президія Академії наук вищої школи України заявила, що головним завданням освітнього з’їзду буде обілення нинішніх очільників міністерства від очевидних провалів

Метою з’їзду освітян є "всенародна підтримка" очільників міністерства, - Академія наук вищої школи

Президія Академії наук вищої школи України звернулася до Віктора Януковича з проханням до Президента покласти координацію підготовки з’їзду безпосередньо на Адміністрацію Президента України.

"Академія наук вищої школи України звертається до Вас у зв’язку з підготовкою до призначеного на жовтень цього року З’їзду освітян України", - йдеться у зверненні.

Учені зазначили, що вважають такий з’їзд є унікальною нагодою для обговорення стратегічних проблем розвитку української освіти і науки, які останнім часом набули особливо важливого значення для майбутнього держави й суспільства.

"Проте, як свідчить інформація з регіонів, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту планує провести цей захід у радянських традиціях, головним завданням якого буде висловлення "всенародної підтримки" нинішнім очільникам міністерства, обілити їх від очевидних уже сьогодні провалів", - йдеться у зверненні.

"З цією метою зараз обласні управління освіти поспіхом формують делегації з цілком підконтрольних працівників. За таких обставин представники реальних громадських організацій освітян і вчених потрапити на цей з’їзд (і тим більше отримати на ньому слово) шансів не мають", - зазначили в Академії наук вищої школи.

Президія АН ВШ України спираючись на позицію вчених Академії та багатьох інших вчених і освітян, глибоко переконана, що такий з’їзд не матиме жодного позитивного результату та викличе лишень роздратування в освітньо-науковому середовищі і призведе до непродуктивної витрати бюджетних коштів.

У зв’язку з чим, академіки також просять Президента України включити до оргкомітету з’їзду представників найбільш авторитетних громадських об’єднань освітян і вчених.

Нагадаємо, Всеукраїнський з’їзд працівників освіти відбудеться 28 жовтня, підготовку програмних документів проводять Міністерство освіти і науки та Інститут інноваційних технологій і змісту освіти. Приоритетним завданням з’їзду є ухвалення Проекту Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки.

Як повідомлялося раніше, Віктор Янукович, наприкінці червня, під час проведення засідання Громадської гуманітарної ради, вимагав від міністра освіти проведення з’їзду освітян. "Готуйте з’їзд, порядок денний – я також хочу на нього подивитися. Я вважаю, що ми повинні розглянути цей порядок денний на Гуманітарній раді: про що там йтиме мова... Для "галочки" це буде зроблено, чи для справи", – зазначив В.Янукович.

Освіта.ua
19.10.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
PR
Пробовала зарегистрироваться. Ответа не получила. А принять участие в таком форуме считаю нужным. По поводу съезда, ясно одно- ни программы толковой, ни серьезных реформ не будет. Пропихнут стратегию и кодекс.
Катерина
Під час зїзду дошільних працівників було теж саме. За алфавітним (!!!) списком виходили представники областей (тільки вихователі, або завідувачі) і розказувади, як все добре. Науковці принципово не запрошували! Бо це зїзд практиків (пояснення Жебровського). Цей захід буде таким же показово-принизливим для тих, хто дійсно вболіває за освіту і робить все, щоб було краще! Є рознарядка, за нею і їдуть на зїзд. Прикро і ганебно!
Киевлянин
Я уже информировал читателей сайта, но будет нелишним повторить: параллельно с министерским съездом будет проходить Форум открытого образования, где соберутся очень известные в образовании (и не только) люди, - творческие, неравнодушные, незаангажированные и оттого, похоже, неудобные (во всяком случае, не съезд их не пригласили, и слава Богу )) Регистрация на Форум происходит на сайте openschool.com.ua. You are welcome!
Іван
Абсолютна правда.Днями приїздив Жебровський,зустрічався з делегатами - знімав можливий напряг. Висування делегатів в Черкасах не було,всі призначені начальством. Мабуть так треба?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!