Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Студенти надають перевагу цифровому формату отримання інформації, - результати дослідження
Студенти надають перевагу цифровому формату отримання інформації, - результати дослідження

Опубліковані результати дослідження, метою якого було вивчення популярності використання комп'ютерів і інших цифрових пристроїв в навчальному процесі

Студенти надають перевагу цифровому формату отримання інформації, - результати дослідження

Результати дослідження, яке було проведено компанією Appleton Mayer шляхом опитування студентів Польщі, Чехії, Румунії, Угорщини та України показали, що настільні комп'ютери в цілому поки зберігають лідерство серед цифрових пристроїв, що використовуються студентами в навчальному процесі.

Середня частка використання настільних комп'ютерів знаходиться на рівні 86%, найчастіше їх використовують студенти Румунії (96%), України (90%) та Угорщини (88%).

Найбільш "мобільними" є студенти з Польщі та Чехії. Саме в цих країнах студенти все більше віддають перевагу мобільним цифровим пристроям - лептопам, планшетним ПК, електронним книгам, смартфонам та комунікаторам.

Найпопулярнішим планшетним ПК серед опитаних східноєвропейських студентів є iPad - 85% студентів віддають перевагу саме цьому планшету від компанії Apple. Найбільше iPad популярний серед українських (91%) і румунських (90%) студентів.

Серед основних цілей використання цифрових пристроїв, названих респондентами, виявилися: спілкування (93%), пошук інформації (92%), набір текстів (88%), відтворення відео-та аудіоматеріалів (84%), відвідування соціальних мереж і блогів (83% ), читання (66%).

При підготовці до лекцій, семінарів та іспитів, східноєвропейські студенти воліють користуватися цифровими "носіями" інформації (електронні книги, лекції, навчальні матеріали, мультимедійні енциклопедії і т.д.) - в середньому 76% студентів обирають саме цифровий формат отримання інформації.

Найбільше традиційними "носіями" інформації (підручники, монографії, друковані періодичні видання) користуються студенти з Румунії (38%) і України (30%). Цифрові "носії" активно використовують студенти Польщі (85%), Чехії (85%) та Угорщини (77%).

Більше 8% опитаних студентів заявили, що мають досвід використання системи дистанційної (онлайн) освіти. Найбільше таких студентів виявилося в Польщі (13%), Чехії (13%) та Угорщині (10%).

Серед основних переваг, отриманих від використання інформаційних технологій у навчальному процесі, студенти назвали: економію часу (86%), краще засвоєння інформації, представленої в "цифровому форматі" (77%), необмежені можливості для спілкування з викладачами, однокурсниками, студентами з інших вузів та країн (74%), свободу дій (34%), свободу вибору (31%), економію грошей (21%).

В рамках дослідження "Освіта у Східній Європі: як студенти використовують сучасні інформаційні технології" було проведено опитування 10 000 студентів вищих навчальних закладів у Польщі, Чехії, Румунії, Угорщині та Україні (по 2 000 осіб у кожній з країн). Опитування проводилося Appleton Mayer з 19 вересня до 7 жовтня 2011 року.

Освіта.ua
12.10.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!