Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Азаров знову наполягає на вирішенні проблем диспропорції ринку праці
Азаров знову наполягає на вирішенні проблем диспропорції ринку праці

На думку прем’єр-міністра, держава, роботодавці і експерти мають формувати прогноз попиту на трудові ресурси на 10-15 років наперед

Азаров знову наполягає на вирішенні проблем диспропорції ринку праці

Про це Микола Азаров сказав у вступному слові, відкриваючи засідання уряду.

Він повідомив, що під час ознайомлення з роботою одного з центрів зайнятості в Київській області, пересвідчився що багато людей шукають роботу через те, що свого часу отримали спеціальність, на яку зараз немає попиту.

"Треба сказати, що сьогодні центри зайнятості виконують дуже важливу місію: переконують таких людей змінити фах, стимулюють їх навчитися новій спеціальності. Я побачив, що ця робота реально ведеться", - зазначив Азаров.

Він зазначив, що проблему диспропорції між тим, які фахівці шукають роботу і тим, на яких є попит, треба вирішувати принципово і на довгу перспективу.

"Держава, роботодавці і експерти повинні формувати прогноз попиту на трудові ресурси на 10-15 років наперед. Тоді освіта встигне якісно забезпечити реальний запит економіки", - зазначив прем’єр.

Він повідомив, що доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству соціальної політики і Міністерству освіти і науки разом з експертами, науковцями розробити систему довгострокових прогнозів ринку праці та управління розвитком трудових ресурсів, підкресливши невідкладність та актуальність цієї роботи.

"Водночас доручаю Міністерству соціальної політики разом з Міністерством фінансів приділити увагу організації і фінансуванню питань перекваліфікації та підвищення кваліфікації, щоб якомога швидше дати роботу тим, хто зараз її шукає", - підкресли прем’єр.

Як повідомлялося раніше, наприкінці вересня Микола Азаров висловив невдоволення системою підготовки фахівців у сфері вищої і професійної освіти.

"Обов’язково треба відродити в школах те, що раніше називали профорієнтацією. Тобто, роз’яснювати батькам і дітям, який фах є запитаним економіці. Доручаю міністру освіти підготувати звіт щодо ходу реалізації цих програм. Ми заслухаємо його на розширеному засіданні Уряду і вирішимо, які корективи або кадрові висновки треба зробити", - сказав Азаров.

"Я хочу, щоб достатньо швидко ми могли звернутися до батьків випускників і самих випускників, які обирають професію і сказати, які професії будуть користуватися попитом у найближчі десять років", - резюмував прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Освіта.ua
12.10.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DR
...наполягає на вирішені (ВИРІШЕННІ) проблем... Хоча, Азарову можна.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!