Саудівська Аравія відмовляється визнавати дипломи українських університетів

Міністерство вищої освіти Саудівської Аравії прийняло рішення не визнавати дипломи українських університетів, через низьку якість освіти в Україні

Саудівська Аравія відмовляється визнавати дипломи українських університетів

Саудівські студенти стикаються з цією проблемою, коли їхні дипломи, отримані в Україні, не проходять процедуру визнання в Саудівській Аравії.

При цьому студенти-іноземці навчаються в Україні за власний рахунок, а здобути освіту в Україні для них простіше, ніж вступити в університет Саудівської Аравії, повідомляє Arab News.

Аміра Саббах, яка закінчила медичний коледж в Україні, каже, що документи в український навчальний заклад вони з сестрою подавали з дозволу Міністерства вищої освіти Саудівської Аравії.

За її словами, саудівські студенти в Україні зустрілися з саудівською делегацією, яка запевнила їх, що молоді люди можуть продовжувати навчання в цьому українському вузі. Більше того, члени делегації також пообіцяли визнати їх іноземні дипломи.

"Коли ми повернулися до Саудівської Аравії, міністерство відмовилося визнати наші дипломи. В результаті, зараз ми не можемо влаштуватися на роботу", - каже Аміра.

Ібрагім аль-Марзукі за власний рахунок закінчив підготовчі курси в Україні. Після цього він перевівся в британський навчальний заклад, тому що Міністерство вищої освіти попередило його про те, що цей український університет не рекомендований міністерством.

"Я витратив 35 тисяч саудівських ріалів (близько 70 тисяч грн, - ред.) за один рік навчання. Делегація, яка відвідала університет, попередила мене, що вуз не входить до списку рекомендованих, тому я перевівся до британського університету", - розповів студент.

Абдулла бін Алі Аль-Катані, глава відділу визнання дипломів при Міністерстві вищої освіти Саудівської Аравії, повідомив, що відомство не схвалило жодного українського диплома.

"Делегації Міністерства вищої освіти за останні кілька років здійснили ряд візитів до українських університетів з метою оцінки якості освіти. Вони повідомляли про численні порушення в університетах, зокрема, про те що на навчання приймають іноземних студентів з дуже низькими оцінками, навіть у медичні вузи", - пояснив представник міністерства.

За словами Аль-Катані, багато студентів, які в Україні вивчають медицину, в Саудівській Аравії закінчили навчальні заклади за напрямом підготовки "література".

"Міністерство вищої освіти вирішило не визнавати дипломи українських університетів. Ми направили делегації, які мають попередити саудівських студентів", - сказав Аль-Катані.

Він додав, що саудівські студенти, які отримують освіту в вузах, не рекомендованих міністерством, мають перевестися до іншого навчального закладу протягом шести місяців.

Аль-Катані зазначив, що в приватному секторі прийнято працевлаштовувати фахівців з дипломами університетів, яких немає в рекомендованому міністерством списку.

"Щоб припинити такі випадки, ми плануємо створити комітет, в який будуть входити представники кількох відомств. Цей орган буде відповідати за перевірку дипломів у всіх секторах економіки", - повідомив Аль-Катані.

Як повідомлялося раніше, у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України планують збільшувати кількість іноземних студентів в українських вищих навчальних закладах до 50 тисяч осіб.

Навесні, Дмитро Табачник повідомив, що вперше за роки незалежності в Україні навчається рекордна кількість іноземних студентів, зазначивши, що іноземці які навчаються за контрактом поповнюють бюджети вищих навчальних закладів.

У 2010/11 навчальному році в Україні вищу освіту здобували більше 48 тисяч студентів із 134 країн світу. Більше всього іноземних студентів із Китаю – 6 тисяч, Туркменістан представлений 5,5 тис. студентів, Росія – 4 тис., Індія – 3 тис., решта студентів з інших країн світу.

Освіта.ua
04.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мама
потому что учеба в вузе - это просто деньги. На 5 курсе сын даже в институт не ходил, смысла не было (азы профессии на рабочем месте постигал, считай, повезло), все равно требуют деньги за сессию (нам просто озвучивали сумму, которую нужно принести). Не учат в вышах, не учат! Исключения должны быть? Возможно. Но...если ни разу не были в институте за год и сессии сдавали хорошо и без проблем, значит, исключений нет. Универ бюджетный, учились тоже на бюджете.
PR
не согласна. Все из-за того, что преподы жируют за счет студентов и настолько развратились на этом поприще, что уже не в состоянии учить качественно. Расплодили вузов больше, чем надо, где один преподователь читает на 5-6 вузов и еще бравирует этим. Вторая причина - это отсутствие умной преподовательской молодежи. Старперы со своими детьми и внуками, а некоторые и любовницами, заполонили институты. Третья - высшее образование - это Ватикан совего рода. А чтоб их шманали так, как школы, то был бы толк. И последнее - платное образование доступно всем. Тупой школьник со 124 баллами становится студентом. Маразм.
Александр
опаньки! а ведь они правы! ведь только единицы факультетов наших даже национальных университетов дают качественное образование. в остальных пародия учебы. а все бесконечные реформы и привязанность финансирования к кол-ву студентов, чем их больше, пусть даже и балбесов, тем больше университет получит из бюджета.