Німеччина визнаватиме українські дипломи про вищу освіту?

Досі підтвердити кваліфікацію власникам українських дипломів було вкрай важко

Німеччина визнаватиме українські дипломи про вищу освіту?

Бундестаг спростив визнання іноземних дипломів. Вихідці з України з дипломами інженера або лікаря отримають шанс працевлаштуватися в Німеччині за фахом. Нині багатьом доводиться працювати таксистами чи прибиральницями.

Німецькі парламентарі ухвалили закон, який спрощує процедуру визнання дипломів вихідців з країн, що не належать до Європейського Союзу. Головна перевага нової процедури – вона має стати єдиною по всій Німеччині.

Так само у всіх федеральних землях має діяти посвідчення, яке підтверджує визнання кваліфікації, отриманої за межами ЄС. Досі в кожній землі були свої правила, сертифікати однієї землі в іншій не визнавалися. Процедуру розгляду заявки про визнання кваліфікації буде скорочено до трьох місяців. Ухвалений закон містить перелік п’ятиста професій, на які поширюватиметься процедура.

Для того, аби закон набрав чинності, довелося вносити правки до 60 законів, що регламентують визнання кваліфікації за різними професіями. Коли новий закон набере чинності, у Німеччині буде створено «гарячу» телефонну лінію для надання консультацій тим, хто потребує визнання кваліфікації. Також передбачено створення інформаційного інтернет-сайту.

     

Якщо заявнику буде відмовлено у визнанні диплому, йому має бути запропонована можливість підвищити кваліфікацію у Німеччині. Утім, відвідувати відповідні навчальні курси заявник має власним коштом. Надання дозволу на працю для лікарів, які мають дипломи, отримані за межами ЄС, більше не буде ставитися в залежність від того, чи має заявник громадянство однієї з країн ЄС.

За підрахунками уряду Німеччини, новий закон може «полегшити життя» близько 300 тисячам іноземців, які проживають у Німеччині. Більшість з них мають дипломи про спеціальну професійну освіту, близько шістнадцяти тисяч – вищу.

Закон набере чинності після схвалення верхньою палатою парламенту – Бундесратом. Утім, з цим можуть виникнути труднощі, адже в уряду Меркель у представництві земель немає більшості. Загалом представники опозиції вважають закон потрібним. Однак зелені і соціал-демократи називають передбачене спрощення процедур недостатнім. Зокрема соціал-демократи вимагають, аби підвищення кваліфікації для іноземців, які постійно проживають у Німеччині, було безкоштовним.

Загалом у Німеччині проживають близько двох мільйонів іноземців, які мають професійну або вищу освіту. Однак далеко не всі з них працюють за фахом. Зокрема, за підрахунками Інституту німецької економіки, за фахом у Німеччині працюють не більше 30 відсотків інженерів з іноземними дипломами.

Представники бізнесу вітають спрощення процедур, вказуючи на брак кваліфікованої робочої сили. "Уряд розумно розв’язав складне завдання із законодавчого регулювання визнання професійної кваліфікації іноземців", - сказав в інтерв’ю виданню ділових кіл Німеччини Handelsblatt виконавчий директор Німецької торгівельно-промислової палати Мартин Ванслебен. Він закликав Бундесрат не затягувати зі схваленням закону. У разі швидкого розгляду закон набере чинності з першого січня 2012 року.

Німецька хвиля
03.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів