Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Необхідно перевірити факти невиплати стипендій у визначених розмірах, - М.Томенко
Необхідно перевірити факти невиплати стипендій у визначених розмірах, - М.Томенко

Віце-спікер парламенту попросив Генпрокуратуру провести перевірку ситуації, що склалася з виплатою студентських стипендій у визначених законодавством розмірах

Необхідно перевірити факти невиплати стипендій у визначених розмірах, - М.Томенко

Заступник Голови ВР Микола Томенко направив звернення Генеральному прокурору України з проханням провести перевірку ситуації, що склалася з виплатою студентських стипендій у визначених законодавством розмірах.

У своєму зверненні Томенко наголосив, що порядок призначення і виплати стипендій визначається Постановою КМУ "Питання стипендіального забезпечення", а відповідно до статті 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" стипендії віднесені до грошових доходів громадян, які підлягають індексації.

Віце-спікер зазначив, що на сьогодні розмір мінімальної звичайної академічної стипендії для студентів вищих навчальних закладів IІІ - IV рівнів акредитації складає 530грн., студентів вищих навчальних закладів I-ІІ рівнів акредитації - 400 грн., учнів професійно-технічних навчальних закладів - 200 грн. на місяць.

З урахуванням індексації, дані суми мають становити для студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - 720 грн. (530 грн. + 190 грн. індексація), підвищена стипендія - 802 грн. (590 грн. + 212 грн. - індексація).

Томенко повідомив, що до нього надходять звернення студентів вищих навчальних закладів та представників відповідних студентських громадських організацій щодо виплати стипендій у менших розмірах, ніж це передбачено законодавством.

Так за його словами у Чорноморському державному університеті ім. П. Могили сума стипендії складає 580 грн., Академії митної служби України - 530 грн., Українській державній академії залізничного транспорту - 530 грн., Буковинській державній фінансовій академії - 530 грн., Запорізькому національному технічному університеті - 650 грн., Миколаївському державному аграрному університеті - 600 грн., Харківському національному медичному університеті - 580 грн., Київському національному університеті культури і мистецтв - 630 грн. та ін.

Зважаючи на це та з метою соціального захисту студентів, М.Томенко попросив Генпрокуратуру провести перевірку ситуації, що склалася з виплатою студентських стипендій у визначених законодавством розмірах.

Необхідно зазначити, що наприкінці вересня Міністерство освіти звернулося з листом до ректорів вузів, в якому закликало їх додержуватись вимог щодо виплати студентських стипендій.

В Міністерстві освіти наголосили на персональній відповідальності ректорів щодо своєчасної виплати студентських стипендій, у розмірах визначених нормативними актами.

Освіта.ua
03.10.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ющенко Дмитро
В ДМетАУ тоже 530
lasha
В ДонДУУ -530грн.
Ната
А в ЛНТУ ще ніякої не дали (((((((
студент ЗНТУ
ЗНТУ 760 вроде как
Мария
В ХНУ им.Каразина 710
родители
В ДМетАУ тоже 530
Cвета
В Донецком национальном университете тоже 530.
лилия
А в Луганском Восточноукраинском мало того, что платили 630, так еще и задолженостьпо индексации уже 2 месяца. И почему меня это не удивляет....

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!