Студентам необхідно створити уповноважений орган для переговорів із владою, - В.Фесенко

Українським студентам необхідно об'єднатися і створити уповноважений орган для переговорів із владою, оскільки протестна форма не вирішує проблемних питань

Студентам необхідно створити уповноважений орган для переговорів із владою, - В.Фесенко

Таку думку висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, у коментарі УКРІНФОРМу.

"Студентам необхідно визначитися з тим, хто представлятиме їхні інтереси. Краще за все створити уповноважений орган, який представлятиме їх у переговорах із владою", - зазначив В.Фесенко, додавши, що коли цього буде досягнуто, тоді з'являться серйозні інституційні засади для тиску на Міносвіти, а також для постійного діалогу з українським урядом.

Експерт зазначив, що нині діалог сторін ускладнюється тим, що частина студентського руху надто негативно сприймає ключову фігуру в системі освіти України – міністра профільного відомства Дмитра Табачника.

Радикальні протестні форми, на думку В.Фесенка, "це не лише наша проблема", оскільки вони властиві будь-якій молоді, незалежно від країни проживання.

"Наприклад, у Чилі, Великій Британії, Франції та багатьох інших країнах також намагалися провести реформу системи освіти, а саме зменшити бюджетні витрати на неї, і це також призвело до серйозних студентських протестів", - розповів експерт.

Коментуючи вчинок студентки Києво-Могилянської академії, яка дала ляпас міністру букетом квітів, Фесенко назвав його епатажним і радикальним.

"Це прояв епатажних і радикальних політичних настроїв, які, як правило, не вирішують проблему, а мають на меті лише заявити про себе", - підкреслив політолог.

Коментуючи чутки про можливе звільнення міністра освіти, В.Фесенко зокрема зазначив: "Віктор Янукович достатньо обережний та консервативний у своїй кадровій політиці, він ніколи не поспішає".

"Просто гадаю, що в майбутньому не потрібно призначати на високі пости людей із контраверсійною політичною репутацією, аби не було надто контрастного ставлення до них і аби це не впливало на державну політику, зокрема у галузі освіти", - підсумував експерт.

Освіта.ua
30.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів