Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Необхідно відкоригувати державне замовлення на підготовку фахівців ІТ-сфері, - С.Тігіпко
Необхідно відкоригувати державне замовлення на підготовку фахівців ІТ-сфері, - С.Тігіпко

Посилення конкурентоспроможності ІТ-галузі можуть забезпечити зміни в системі підготовки кадрів та встановлення зв’язку між потребами ринку та освітою

Необхідно відкоригувати державне замовлення на підготовку фахівців ІТ-сфері, - С.Тігіпко

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко під час наради у Прем’єр-міністра з представниками ІТ-компаній та ректорами навчальних закладів, які готують фахівців у галузі високих технологій.

"Українська програмна продукція займає близько 20% ринку Східної Європи. За експертними оцінками, український ринок цього року сягне 1 млрд доларів, а наступного року, якщо буде створено належні умови, можливе зростання на рівні 50%", – сказав віце-прем’єр-міністр.

Сергій Тігіпко доповів прем’єр-міністру про перебіг підготовки реформ в ІТ. Зокрема, за його словами, для посилення конкурентоспроможності галузі необхідні зміни в системі підготовки кадрів, встановлення зв’язку між потребами ринку та освітою, полегшення податкового навантаження для тих, хто працює у сфері високих технологій, спрощення митного оформлення та перевезення устаткування для високотехнологічних проектів, а також створення технопарків та бізнес-інкубаторів для початківців.

"Сьогодні важливо, щоб підприємці, які досягли успіху в ІТ-сфері, залучалися до розробки навчальних програм та фінансування підготовки молодих спеціалістів. Необхідно відкоригувати структуру державного замовлення, адже зараз, за оцінками учасників ринку, нам бракує 50 тисяч фахівців у сфері ІТ і попит на них тільки зростатиме", – наголосив Тігіпко.

"ІТ-сфера забезпечує високооплачувані робочі місця, насамперед, для молодих людей. Тому нам вкрай важливо підтримати цю галузь", – підкреслив він.

Нагадаємо, голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко під час розширеного засідання Комітету з інформаційних технологій Європейської Бізнес Асоціації висловив здивування скороченням державного замовлення на підготовку фахівців у ІТ-сфері.

"Сьогодні, за не дуже сприятливих умов, ІТ-галузь щорічно зростає на 40% та забезпечує майже 3% ВВП. При цьому держзамовлення у вишах скорочується на 20%. Коли одну з найбільш перспективних галузей економіки залишають без кадрів, - це абсурд", - підкреслив Семиноженко.

Освіта.ua
23.09.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Peters
А пан тігіпко в курсі, що звичайних школах інформаційні технології вивчають в обсязі 1 год втиждень - 9 клас., 1 год. - 10 клас і 2год - 11 клас. ( Це академічний?! рівень) Все! Порівняйте з фізкультурою, трудовим навчанням. Це при тому, що практично усі школи обладнані сучасною комптехнікою(Слава Інком і МКС!) І широкополосний інтернет підє'днали всі, хто хотів (щоправда часто -густо оплачує його сам учитель інформатики) Кого набирати по держзамовленню?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!