Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Мінфін вирішив зекономити на студентських стипендіях у 2012 році, - студентські організації
Мінфін вирішив зекономити на студентських стипендіях у 2012 році, - студентські організації

Міністерство фінансів "запланувало" недофінансування видатків на виплату стипендій на рівні 638 млн. грн

Мінфін вирішив зекономити на студентських стипендіях у 2012 році, - студентські організації

Про це заявили представники "Студентського захисту" та "Національного студентського союзу", посилаючись на проведений аналіз видатків на виплату студентських стипендій в 2011 році, показників індексації та проекту Державного бюджету України на 2012 рік.

"На виплату студентських стипендій на 2012 рік заплановано лише 4 млрд. 106 млн. грн., а потреба з урахуванням обов’язкової виплати індексації складає 4 млрд. 744 млн. грн., де на виплату стипендії необхідно додатково 106 млн. грн., а на її індексації – 532 млн. грн.", - підсумував координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних.

Анатолій Ігнатович, президент Національного студентського союзу, зауважив, що далеко не завжди студенти, які мають право на стипендію, отримують стипендіальні кошти у повному обсязі. Зокрема, окремі вищі навчальні заклади допускають порушення соціальних прав студентів - стипендії виплачувалися у меншому розмірі, ніж передбачено законодавством, не проводилася їх індексація тощо.

"Можливе недофінансування вищих навчальних закладів через позицію Мінфіну може спричинити необґрунтоване "урізання" оцінок студентів, щоб зекономити на стипендіях, що є неприпустимим”, - зазначив А. Ігнатович.

Національним студентським союзом та громадською ініціативою "Студентський захист" направлено звернення до Міністерства фінансів України та парламентського Комітету з питань бюджету щодо необхідності збільшення фінансування виплати стипендій в 2012 році на 638 млн. грн.

На сьогоднішній день студенти вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації отримують стипендію в розмірі 720 грн. (530 грн. + 190 грн. – індексація 36%, підвищена стипендія - 802 грн. (590 грн. + 212 грн. - індексація).

Освіта.ua
19.09.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
олександра
а де ж обіцяний прожиточний мінімум??Мінфін вміє тількі обіцяти!!!
Дівчина
дали 525 гривень,сказали шо Мін.освіти не дає гроші..,і що індексацію повернуть аж в червні!
ольга
ребята, подскажите пожалуйста во всех ли универах на 4 курсе стипендию дают только до марта или только у нас
Татьяна
НЕПРАВДА, ВЕРНУЛИ СТИПЕНДИЮ НА УРОВЕНЬ 2009 ГОДА - 530 ГРН...ИЗ КОТОРЫХ ВЫПЛАЧИВАЮТ ТОЛЬКО 524ГРН..
мк
"на сьогоднішній день" - це тавтологія... має бути на сьогодні, на цей день...)
карина
действительно куда обратиться если не платят индексацию хотя это правонарушение?!в бухгалтерии говорят нет денег!мы вообще в основном получаем пересчет индексации 2 раза в год:(
Игорь
В ДИИТе (Днепропетровский национальный университет железнодорожного транспорта) за январь тоже дали стипендию 525 грн. Обьяснили это тем что университет перешёл в распоряжение министерства образования. Но нашим сосеням ДНУ. Металлургической аккадемии и Горной аккадемии дали по 770 грн. Как это можно понимать?
Полностью поддерживаю Минфин
Меня достал куратор со своими двоечниками, которые хотят стипендию. Приличных студентов в вузах не более 20%, а стипендию хотят получать все. Уровень требований к студентам ниже плинтуса, но они и того не в состоянии выполнить, по пол- и более семестра отсутствуют, появляются в середине сессии и хнычут что-то о стипендии. Просто наглость неописуемая. Стипендии надо давать максимум 20% студентов, а остальные не то что не должны её получать, напротив, студенты должны платить за обучение. Развели халявное препровождение на 5 лет и откос от армии.
Тата
У меня сын учится в мариупольском университете. До января 2012 всё было нормально - получал повышенную 802 грн. А вчера выдали стипендию за январь 590 грн. Это "голая" стипендия без индексации. В бухгалтерии сказали, что про индексацию пока ничего не слышно и денег пока нет.
Ірина
Я навчаюся на НУ ЛП, звичайна стипендія в нас 720, за підвищену ще не знаю, подивлюся на карточку скажу чи дійсно 802 грн.
Ministr
А тим часом Міністр призначив стипендії Президента переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад Наказ № 1073 від 19.09.2011 http://www.mon.gov.ua/images/files/09_2011/21/nmo-1073.doc Під № 14 в переліку одержувачів стипендії донька першого заступника міністра, що навчається на заочному факультеті Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого. http://vstup.info/2011/i2011i310r7zlist.html (№ 9 у списку на Заочний факультет підготовки фахівців за державним замовленням, Правознавство). А чи не навчається шановна Валерія на денному відділенні у ВНЗ іншої держави (РФ) і чи відповідає це вимогам положення про стипендії Президента, наразі не відомо
Володимир
Студенти повинні бути соціально активні а не як пенсіонери жалітись на життя
Ольга
Кто контролирует назначение и выплату стипендии? У нас на последнем экзамене поставили почти всем по троечке - и прощай стипендия. Куда пошли денежные средства, запланированные в начале года на выплату стипендий в таком массовом количестве?
Катя
Я учусь В Днепропетровском национальном университете....и о 720 грн тоже нечего не слышала...разве что рассматривать ее как повышеную, так как обычна стипендия у нас составляет примерно 670
Мама студентки
Моя дочка Киеве получает 650 гр. стипендии (ІІІ-ІV уровень аккредитации). А я ей рассказываю "бред" о 720 гр....
Светлана
Моя дочь - студентка получает 530 и никакой индексации!. Где можно проконсультироваться насчет этой индексации? ли ее платят только в Киеве?
Татьяна
Для Светлана: Аналогично.
ммм
Для Светлана: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1078-2003-%EF http://www.nibu.factor.ua/ukr/info/ind/ind030411/ http://www.spa.profspilka.kiev.ua/z_baza/stupendii/169-shhomisyachna-indeksaciya-stipendij-studentam.html Розрахунок індексації - проста математична задача. Але там ніяк не виходить 720 гривень. Можливо, ще є якісь нормативні акти. бо я не вірю, що той ВНЗ, який виплачує звичайну стипендію 720 гривень робить собі це в збиток.
lasha
Для Светлана: В ДонДУУ платят 530грн.((((
Коментувати
студент-історик
Де тут справедливість?я 3 місяці не отримав підвищену.......дали 2 рази менше простої і раз просту.........а тепер на простій..не чесноо
ya_ne_angel
Для студент-історик: у нас такие ситуации решаются просто. Идёте в бухгалтерию вашего ВУЗа, пишите заявление, и со следующей стипендией получаете разницу
mama
Для ya_ne_angel: Простите, о чем Вы пишете заявление? О том что бухгалтер не добросовестно выполнил свои обязанности и неправильно насчитал Вам стипендию??? Это по принципу - если не заметил или заметил, но постеснялся и не пришел в бухгалтерию выяснять "кто за меня мои деньги получает?", то можно и не доплачивать?? так что ли???
ya_ne_angel
Для mama: я что говорю, что это правильно? просто нужно разбираться
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!