Цього року вступна кампанія пройшла, як годинниковий механізм, - М.Луцький

Парламентський комітет з питань науки і освіти разом із Міністерством освіти вжили всіх заходів, щоб вступна кампанія цього року була комфортною для абітурієнтів

Цього року вступна кампанія пройшла, як годинниковий механізм, - М.Луцький

Про це з трибуни Верховної Ради повідомив перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти Максим Луцький.

"Зараз почався новий навчальний рік і закінчилась вступна кампанія. Останніми роками вступні кампанії супроводжувались постійними скандалами від незадоволених батьків та абітурієнтів. Цього ж року вступна кампанія пройшла, як годинниковий механізм. Ми проаналізували всі недоліки роботи приймальної комісії попередніх років і зробили все, щоб вступна кампанія як для абітурієнтів, так і для батьків була якомога комфортнішою", - зазначив народний депутат.

Зокрема, він підкреслив, що було подовжено термін прийому документів до вищих навчальних закладів з 15 до 30 днів, що дозволило ліквідувати черги до ВНЗ.

Також була збільшена кількість приміщень, виділених для роботи приймальних комісій, збільшена кількість викладачів, які працювали під час вступної кампанії.

"Було чітко визначено і ліквідовано поняття позаконкурсного вступу для переможців Малої академії наук і чітко визначено, що вони отримують за перше місце 50 балів, 40 і 30 відповідно за друге і третє місця. Таким чином поставили всіх у рівні умови", - зауважив Луцький.

Він також додав, що цього року було відроджено довузівську підготовку і тим самим визначено, що ті абітурієнти, які за рік визначились, в якому вищому навчальному закладі вони хочуть навчатися, отримують додаткові стимули.

"Також ми обмежили кількість навчальних закладів, до яких можна подати документи, і ліквідували таке явище, коли подавали документи до сотні навчальних закладів, а потім навіть не забирали їх. Сьогодні це чітко визначено – 5 навчальних закладів і не більше 3-х спеціальностей", - сказав Максим Луцький.

За його словами, нинішнього року було обмежено кількість спеціальностей і ВНЗ, до яких мали право вступати абітурієнти пільгових категорій.

"Якщо раніше пільговики займали абсолютно всі бюджетні місця на популярних спеціальностях, то сьогодні ми цю кількість визначили – не більше як 25%. Бо вступати треба за знаннями, а потім уже отримувати пільги, які є за тими чи іншими категоріями", - сказав він.

"Крім того, були проаналізовані помилки, які були на цій вступній кампанії, і тому наступного року будуть такі умови, які вже і коригувати не буде потрібно", - підсумував Луцький.

Нагадаємо, міністр освіти і науки Дмитро Табачник повідомив про те, що проект Умов прийому до вищих навчальних закладів на 2012 рік буде оприлюднено 12 вересня.

Освіта.ua
07.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Проректор харківського національного університета ім.Каразіна
Молодець Дмитро Табачник.Ми з гаслом "Повернемо вступні іспити до вищих навчальних закладів"