Вступна кампанія-2012 пройде за новими правилами

Майбутніх абітурієнтів чекають нові правила прийому до українських вищих навчальних закладів. Проект нових правил буде оприлюднено наступного тижня

Вступна кампанія-2012 пройде за новими правилами

Умови вступу до вузів у 2012 році можуть піддатися значним змінам, зокрема запропоновано зробити одну "хвилю" подання документів замість трьох, переглянути можливість подачі заяв про вступ на різні напрями та підняти прохідний бал сертифікату ЗНО.

Про це говорили представники вищих навчальних закладів та громадських організацій під час проведення відео-конференції за участі міністра освіти і науки Дмитра Табачника.

"В умови прийому до вузів необхідно внести зміни", - зазначив ректор Харківського національного університету ім.Каразіна Віль Бакіров.

За словами Бакірова, зараз абітурієнтам надають занадто багато можливостей вступати на різні спеціальності.

Як відомо, що цього року абітурієнт мав право подавати документи до п'яти вузів і на три спеціальності в кожному з них.

"Якщо раніше випускник не вступав, наприклад, на історичний факультет, то він намагався вступити на цей факультет наступного року. А тепер на історичному вчаться ті, хто не вступив на юридичний чи інші факультети", - зазначив В. Бакіров.

За словами Дмитра Табачника, потрібно також створити такі умови вступу до вищих навчальних закладів країни, щоб вибір спеціальності став осмисленим. На думку міністра, якщо абітурієнт хоче бути, наприклад, економістом, то він має подавати документи лише на ті спеціальності, які мають відношення до економічної сфери.

Як зазначив міністр, в умови прийому до вузів буде внесено низку змін. За його словами, вступна кампанія показала, що три "хвилі" вступу були неефективні.

Тепер міністр освіти і науки має намір зробити одну "хвилю" вступу. Після 31 липня абітурієнтам дадуть п'ять днів, щоб принести оригінали своїх документів до прийомних комісій.

На п'ятий день, за словами Табачника, у списку рекомендованих до вступу будуть тільки ті студенти, які принесли до ВНЗ оригінали, і це буде чітко прописано в правилах прийому до вузів.

Ще одну зміну до умов вступу запропонувала громадська організація "Опора". Її представники висловили думку, що необхідно підвищити прохідний бал для профільного предмету до 162.

"Те, що громадська організація пропонує підвищити прохідний бал, - це веління часу", - зазначив Д. Табачник.

Нагадаємо, прохідний бал ЗНО для вступу до вузів у ході вступної кампанії цього року становив 124 бали.

За словами Д. Табачника, в понеділок 12 вересня, на громадське обговорення буде винесено проект державних умов прийому до вузів. З умовами прийому можна буде ознайомитися на офіційному сайті відомства. Обговорення триватиме близько двох тижнів.

Освіта.ua
07.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Микола
За словами Бакірова, зараз абітурієнтам надають занадто багато можливостей вступати на різні спеціальності. Хіба це не позитивна обставина?
влад
согласен с ангелиной!!! нас та хоть можно спросить и во первых где наши учебники ? уже скоро новый год а всех учебников нет!!!таких как украинская мова , украинская литература хрестоматия !!! а где а ни? подумайте сначала над етим и потом уже вводите 162 бала .
ангелина
а вы нас забыли спросить,господин табачник!
Ріна
краще б вони деяких учителів по відсіювали. До того ж мені подобалася ідея з 12-річною формою навчання. А то зараз ми проходимо програму 11-12 класу, а це не так же й легко
Наталя
в інших, не менш важливих сферах економіки країни?! Так, робота в шахті - не з легких, але ж не можуть всі там працювати: шахтарям для нормального життя необхідні медики, продавці, вчителі, двірники, сантехніки та багато ще хто. Але діти цих, не менш поважних батьків чомусь не мають такої пільги. Я пропоную скасувати цю несправедливу пільгу. Це справді не справедлива пільга! Пільги повинні мати саме діти або через те, що вони залишися без опіки чи батьків і їм держава допомагає вивчитися шляхом надання пільги, або через те, що Бог їх якось обмежив чесно змагатися при вступі до ВНЗ, або дійсно гарні та розумні діти - відмінники, які своєю працею заслужили пільгу. Тому вважаю свою пропозицію цілком обґрунтованою і прошу її розглянути та використати при затвердженні Правил вступу у 2012 році до ВНЗ.
Наталя
Я не знаю чи не пізно надавати Вам пропозиції щодо проекту Умов вступу до ВНЗ в 2012 році, але я маю важливу пропозицію. Пропозиція стосується абзацу 5 п. 13.1.Розділу ХШ щодо зарахування до ВНЗ поза конкурсом, а саме - позаконкурсом на бюджет зараховуються діти шахтарів відповідно до ЗУ "Про підвищення престижності шахтарської праці". Цей пункт, починаючи з 2009 року вніс таку соціальну несправедливість серед вступників, що дивно чому ніхто, з тих, що не мають такої пільги не звернувся до Європейського суду щодо захисту прав людини. Я розумію пільги для дітей-інвалідів, сиріт, відмінників, тобто тих, хто особисто!!! заслуговую на пільгу. Але чому надаються пільги дітям шахтарів - незрозуміло. Адже в шахтах працюють не пільговики, а їх батьки. То чому ж не мають такого права інші батьки, які мають так само дітей і працюють...
ЫЫЫ
ммм... я смотрю тут пару людей умных поступили в 2011 году так теперь права качают! вот правельно сделали что подняли !!! да не чего вы не знаете вы ещё не кто !!!а тем кто будет сдавать зно в 2012 году не завидую и серавно не кто не чего не изменет потому что им так выгодно унижать народ каторый им доверел власть!!!! только решительные действия помогут исправить положение живуших в Украине и тех хто потсупаю ! просто на нашу власть нету человека который поставит всех на место а на евро2012 они токо хотят нажевиться!
ирина
Уважаемые наши министры и наш дорогой президент, до каких пор в нашем правовом государстве будет продолжаться эксперимент над детьмии, да, да эксперимент. Детей отправили с 6 лет в школу программу сначала растягивали, надеясь учить 12 лет, затем все переиграли теперь учат 11, программу скомпоновали так, что без репетитора наврядли, что будет ребенок знать, В этом учебном году у вас Евро-2012, а у нас ЗНО-2012 учебную программу урезали на целый месяц, а теперь и проходной балл выше. А не пробовали пристижность рабочих профессий поднять за счет льгот для тех кто отучился в ПТУ и закончил с красным дипломом в институт без ЗНО, имешь рабочий стаж без ЗНО в институт.....Когда вы уже будете думать не только о своих детях но и за наших.....
Наталья
у цьому навчальному році моя донька вступала ВНЗ. у мене й досі нерви натянуті як струни. для чого потрібно було подавати документи у 5 вузів, якщо потрапиш туди де здаси орігінал?????
Z
Для Наталья: Ситуація в цьому році не є стандартною, а швидше виключенням, не порівнюйте.
Коментувати
випускниця 2012 року
напевне, треба було закінчити школу в 2011 році екстерном і поступати, а то надоїли вже ці експерименти. Скільки можна?
вчителька
Я теж вважаю, що 124 б це мало для тих, хто хоче навчатися в ВНЗ. Але не треба так різко піднімати прохідний бал. Це по-перше. А по-друге, може справді досить вже експериментувати над випускниками 2012 року. Я працюю в школі і бачу, як ці діти вчаться без підручників до нового року. Як вчителі працюють за новими програмами перший рік. Мені жаль цих дітей.
1234
Человек может принимать для себя различные направления деятельности АБСОЛЮТНО ОТВЕТСТВЕННО. В смысле - человеку может быть интересно работать в области биологии, физики, химии, и литературы. Абсолютно ОСМЫСЛЕННО. ТО есть человек выбирает для себя ИНТЕРЕСУЮЩИЕ ЕГО НАПРАВЛЕНИЯ ЖИЗНИ. Я имею ввиду тех детей, которые довольно разносторонне развиты. Помнится в Германии студент имеет право переходить с одного направления на абсолютно противоположный, до того момента, пока не ВЫБЕРЕТ то, что ему ближе всего, или же ИНТЕРЕСНЕЕ всего. Мы же, закрыв такой выбор, закрываем для себя, как для страны, будущих НЕ ИСПОЛНИТЕЛЕЙ, но исследователей. Несколько грустно... Повторюсья имею ввиду ТЕХ ДЕТЕЙ, КОТОРЫЕ ИНТЕРЕСУЮТСЯ НЕСКОЛЬКИМИ НАПРАВЛЕНИЯМИ деятельности в этом мире.
Olga
Данные изменения ни к чему хорошему не приведут.На что надеется наше государство если детям даже поступит нормально не дают?!
Олеся
Я буду випускатись у цьому році. І на мою думку ці зміни, це остання крапля. Що року ми отримували підручники по пів року, а деякі взагалі в травні. Спочатку ми мали навчатись 12 років, змінили на 11. Через Євро 2012 змінили термін навчання. (Менше часу на підготовку до ЗНО) . Так ще інтервали між ЗНО 1 день. І зробити одну хвилю, це взагалі...Вибачте, але за що ви нас так??:((
Ирина
скажіть хтось знає...чи буде діяти сертифікат зно2011 року в 2012???
Z
Для Ирина: Буде. Дивіться http://www.mon.gov.ua/gr проект умов прийому до ВНЗ на 2012 рік.
Коментувати
Ярик
Ребята,кто учиться,тот поступит при любых правилах приема,а те кто нет,будет и дальше оставлять свои коменты,что им не нравятся какие та измены,на подобных сайтах.А поднять проходной бал нужно на все тесты.Низкая рождаемость-вообще тупая маза:)),будем сдавать как и пред идущие года!!!!!! Учитесь ребята,и все будет нормал!!!!!!!!!!!
Abiturient 2012
Не думаю, що після закінчення школи всі виходять спеціалістами, спеціалістом можуть стати тільки після закінчення ВНЗ, принаймі в школі нас не учать майбутньої професії, тому вважаю, що прохідний бал збільшили не з тією метою, щоб діти краще готувалися до вступу у ВНЗ, а з тією метою , щоб було більше платників і щоб прийшлося більше платити щоб поступити на державне. Не бачу ніяких причин, щоб піднімати прохідний бал, бо сам здавав сьогодні пробне ЗНО і знаю, щоб набрати 124 бали то теж треба мозга напрягти а 162 тим більше!!!!!!!!!! Відгукнітся хто мене підтримує!!!!!!!
Коментувати
Андрей
Боже мой, из за Евро 2012 мы все и так заканчиваем учиться раньше времени+ раньше вообще учебники были с опозданием в предыдущих классах.... КАК ПОСТУПИТЬ если вообще нереально поступить..... в 2011 был недобор учеников из за низкой рождаемости...а теперь вдруг очень много было.... издевательство, угнетение нации!
Вик
Простите, но параллель,которая будет поступать в Вузы в 2012 году и так получила достаточно (плохого естественно) из-за Евро 2012.да и ещё балл ЗНО поднимут?!-Это абсурд с моей точки зрения!
Макс
Чем дальше в лес...Три волны не хватило, так решили одной ограничиться? Наоборот, штук 6 нужно сделать с интервалом в 2-3 дня.
Evanda
И когда же на нас перестанут издеваться?Такое чувтсво,как будь-то мы лабораторные крысы и не более =/