Першого вересня більшість студентів протестувати не стала

Настрій студентів, які 1 вересня традиційно заполонили центр Києва, був радше святковим, аніж заполітизованим

Першого вересня більшість студентів протестувати не стала

Відомо, що деякі громадські організації планували залучити студентів до акцій протесту. Приміром, лідер молодіжної організації партії "Батьківщина" Євген Суслов днями звернувся до студентів із закликом перші десять хвилин першої навчальної пари провести стоячи.

Проте більшість студентів, як виявилося, заклики майже не чула й вирішила присвятити перший навчальний день здебільшого спілкуванню один з одним і навчальному процесу.

Не виявилася масовою і акція проти політики міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, яку одразу в кількох українських містах запланував організувати громадянський рух "Відсіч".

Так, на київську акцію, що відбувалась перед будівлею Адміністрації Президента, зібралося близько двадцяти протестувальників.

"Ми навмисно не збирали людей, - пояснила представник руху "Відсіч" Анастасія Розлуцька. – Наша мета нині була провести театралізоване дійство і передати звернення до Президента України із вимогою звільнити міністра освіти".

На її думку, попередній навчальний рік у освітній сфері був ознаменований виключно "солодкими обіцянками", а не реальними діями, що покращували б освітній процес.

До того ж, каже Розлуцька, запропонована міністерством освіти реформа не збігається із інтересами самого студентства.

Загальна пасивність студентів у політичних акціях у День знань не викликає здивування у політолога, директора центру політичних досліджень "Пента" Володимира Фесенка.

На його думку, ті, хто намагався долучити студентів до акцій 1 вересня, просто не розуміють їхньої психології.

"Це не той день, та й узагалі залучити студентство до політичних акцій можна лише тоді, коли знайдеться привід для соціальних протестів серед самих студентів", - каже він. Таким приводом, на його думку, можуть стати дії влади навколо студентських пільг чи стипендій.

Автор: Данило Білик

Deutsche welle
01.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів