Інклюзивна вища освіта в Україні може стати реальністю

В Україні триває реалізація програми для людей з обмеженими фізичними можливостями, які бажають отримати вищу освіту

Інклюзивна вища освіта в Україні може стати реальністю

Зараз у програмі беруть участь дев'ять вищих навчальних закладів у Києві, Донецьку, Ялті, Луганську, Дніпропетровську, Одесі та Харкові.

Вузи ІІІ-ІV рівнів акредитації, що беруть участь в експерименті Міносвіти, пропонують абітурієнтам з особливими освітніми потребами здобути освіту за будь-яким традиційним напрямками підготовки.

Так, 26 серпня 24 абітурієнти з особливими освітніми потребами складатимуть іспити для вступу на заочне відділення Інституту фізичного виховання і спорту Луганського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю "Здоров'я людини".

Вуз також навчає осіб, які страждають вадами зору, а в минулому році стартувала програма підготовки студентів з порушеннями опорно-рухового апарату.

     

"Для навчання студентів з обмеженими фізичними можливостями в університеті спільно з Луганською обласною адміністрацією та громадськими організаціями, що займаються проблемами інвалідів, створена спеціальна програма та проведена реконструкція навчальних корпусів", - підкреслив проректор ЛНУ з навчально-педагогічної роботи Олександр Бабічев.

Спільно з Луганським обласним відділенням фонду соціального захисту інвалідів, університет на кошти фонду придбав обладнання для навчання цієї категорії студентів на суму 1 млн грн.

Також, група вчених ЛНУ працює з інтегрованими академічними групами, до яких входять студенти з обмеженими психофізичними можливостями.

Передбачається, що вузи-учасники експерименту обладнають навчальні корпуси, встановлять додаткові пандуси, техніку, спеціально розроблену для таких студентів.

"Ми повинні впровадити стандарт, затвердити певну модель, яка стане проектом для всіх вузів. Відповідно, це створить умови для переходу від експерименту до масового руху", - сказав радник міністра освіти і науки з питань освіти інвалідів Андрій Шевцов.

Досвід роботи луганського вузу та інших учасників експерименту буде узагальнений і стане базовим для всієї вищої школи України.

paralel-media.com.ua
26.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів