Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Випускникам технічних вузів найпростіше знайти роботу, - експерт
Випускникам технічних вузів найпростіше знайти роботу, - експерт

В Україні зберігається стабільно низький попит на випускників гуманітарних спеціальностей, у той час як випускників технічних вузів роботодавці охоче запрошують на роботу

Випускникам технічних вузів найпростіше знайти роботу, - експерт

Про це повідомила експерт з ринку праці в Україні, директор компанії "HR-practice" Оксана Кондратенко.

За її словами, наразі найбільший попит на ринку праці - близько 65% - спостерігається на молодих фахівців з технічною освітою.

"Якщо це технічні вузи, то їхніх випускників навіть недостатньо - їх випускають у меншій кількості, ніж гуманітаріїв, а потреба в технічних спеціалістах дуже висока", - зазначила Кондратенко.

Незважаючи на те, що студентів не відразу беруть на роботу, а пропонують стажування строком до шести місяців, молоді люди вже з другого-третього курсу просять великі компанії взяти їх на стажування.

Така тенденція спостерігається вже близько чотирьох років, повідомила Кондратенко. На студентів спочатку взагалі не звертали увагу, а тепер спостерігається тенденція до стабільного співробітництва з майбутніми випускниками.

"Деякі роботодавці навіть створюють творчу стипендію для молодої людини, яка б стимулювала її до роботи", - розповіла вона.

Тому, якщо в університетській групі хтось не працює, то це, швидше за все, свідчить про його небажання знайти роботу, а не про неготовність роботодавців працювати з молодою зміною, вважає експерт.

Слід зазначити, що за даними Державної служби зайнятості України, 5-6% випускників вузів звертається за допомогою до держави щодо пошуку роботи, але тільки для третини з них держава знаходить роботу.

Комментарии
19.08.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
sarat
Для чого так нагло брехати!!!!! Я випускник 6-го курсу (НУ "ЛП" техн.спец.). Дивлюсь на сайтах оголошення. Всюди потрібний досвід роботи і навики з ПЗ чи ОС. Без того ніяк. В той час, як на сайті в Рос. спокійно є багато вакансій!!!! Читаючи форуми, розумію що наша країна на рівні самих відсталих країн....Всі хочуть все....а платять копійки....А такі дослідження- це ......
Маша
Потерян такой термин как среднее специальное образование. Электрик с высшим образованием буде инженер - електрик и не будет работать просто електриком. Так где ж их брать? Никто из детей не хочет быть просто рабочим. Уже надоело по TV смотреть печальные звёздные истории. Почему б не показать откуда взялись теже директора предприятий, компаний. У них тоже было трудностей в жизни много прежде чем они столи получать большие доходы.
Остап
Для Маша: Розказую чому. Бо режисери розуміють що нікому не цікаво дивитись на будні, на піт, розчарування, самодисципліну, які є неодмінними атрибутами будь-якого чесного успіху. Людям цікаво бачити результат, наслідки цієї праці і обманювати себе що все взялось нізвідки. Хорошого електрика, сантехніка та ін. дуже складно знайти, а якщо й вдається то замовлень в нього на пів року вперед.
Поступила на технічне
Для Остап: Правда. Манни небесної не існує. Хоч мені ще "зелені" 17, але знаю, що не існує. А як почну навчатися в вузі зрозумію ще 100 разів.
Коментувати
www
Для Володимир: Ми трохи далекі від всього світу, де достойно себе відчувають всі, хто має вищу освіту: і вчителі, і лікарі, і інженери… А що до того, що всім рекомендують навчатись на технічних спеціальностях – це нісенітниця. У спеціалістів ІТ висока зарплата тільки в великих містах, у містечках такої перспективи немає. Кожен має вибирати професію до душі та по своїх здібностях.
Поступила на технічне
Для www: Спеціалісти ІТ інколи ще мають можливість дистанційної роботи. Або залишається бути спеціалістом-універсалом. В будь-якому випадку людина зі знанням технологій і ПК рідше залишається без роботи ніж та, що закінчила юридичне чи економічне. А щодо здібностей повністю погоджуюсь. Є набагато більше потрібних професій аніж банкір, юрист, програміст. Всі хочуть, щоб був нормальний сантехнік, електрик, слюсар. В них набагато шансів влаштуватися у житті, ніж у магістра з економічною освітою, інколи здобутою у непрофільному вузі(аби вузі).
Остап
Для www: Якщо за вашими словами "в ІТ висока зарплата тільки в великих містах", то хто забороняє до них переїхати при відповідній кваліфікації? Або ж як сказала попередній дописувач працювати віддалено? А з тим що кожен має вибирати по душі згідний, але й не завадить ще й здоровий глузд підімкнути, щоб не бути розчарованим.
www
Для Остап: Я не вважаю, що не потрібно вчитись. Потрібно, але адекватно оцінювати свої здібності. Не створювати міф, що на всіх, хто вчитимуться на технічних спеціальностях чекає безтурботне майбутнє. А дефіцит спеціалістів ІТ в країні включає якраз їх потребу і в малих містах в різних організаціях, та їм там пропонують зарплату 2 тис. грн. І при цьому зовсім немає розвитку в професійному плані. Не всі ж в Києві житимуть – це також треба розуміти.
Коментувати
Остап
Мене цікавить чи батьки та абітур’єнти читають подібні статті перед тим, як подавати документи. Читаю: "найбільше потрібно випускників технічних спеціальностей" і поряд стаття "на технічні спеціальності найменший набір". Питання полягає в тому про що люди думають, коли поступають до ВУЗу. Чи вони випустяться через 4-5-6 років і будуть жалітись що не можуть знайти роботи. Люди, якщо є голова, поступайте на спеціальності за якими ви зможете знайти хорошу високооплачувану роботу, а не на ті, де просто навчатись.
www
Для Остап: Якщо третина випускників не знає теореми Піфагора, то Ви думаєте їм варто йти навчатись на технічну спеціальність і їх чекає високооплачувана робота?
Поступила на технічне
Для www: А інші 2/3? Вони мають шанс, як гадаєте? До речі, впізнала у вашому першому реченні свій коментарій, щоправда до іншої статті)) А ваше запитання прямо продовження моєї думки:)
тоже мама
Для Поступила на технічне: Працюю в технічному ВНЗ і можу сказати, що багато студентів вже з 3 курсу підробляють за спеціальністю, переддипломну практику проходять вже на майбутній роботі. І взагалі, технарі краще влаштовуються у житті, бо мають математичне мишлення
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!