Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Абітурієнти обирають управлінські та економічні спеціальності
Абітурієнти обирають управлінські та економічні спеціальності

В ході цьогорічної вступної кампанії для технічних вузів головною проблемою став нерівномірний розподіл заяв за напрямами підготовки

Абітурієнти обирають управлінські та економічні спеціальності

"На деякі спеціальності був дуже великий конкурс, а інші залишилися з недобором, - пояснює ректор Національного університету залізничного транспорту Олександр Пшінько. - У нашому університеті, наприклад, користувалися особливим попитом логістика, менеджмент, управління процесами перевезень, а ось в аутсайдерах опинилися енергетичні спеціальності ".

Таку ситуацію вузи пояснюють кількома причинами. Зокрема, за традицією останніх років абітурієнти обирають управлінські та економічні спеціальності.

Крім цього, як стверджують у вузах України, напрями підготовки дублюються у багатьох вузах, тобто в малої кількості випускників був дуже великий вибір.

Тепер ректори розглядають можливість скоротити схожі спеціальності.

Щоб заповнити бюджетні місця, абітурієнтам радили подавати документи на інші напрями підготовки. Приміром, у Національному університеті залізничного транспорту перенаправити довелося 3,5% від усієї кількості заяв.


На подив вузів, багато хто не захотів отримувати безкоштовну освіту на іншій спеціальності, віддавши перевагу контракту за обраним спочатку напрямом.

А ось у Національній металургійній академії, навпаки, на деякі спеціальності навіть попросили у профільного міністерства додаткові бюджетні місця.

"На металургію, інженерну механіку та ливарне виробництво нам довелося просити про надання додаткового держзамовлення - настільки затребувані ці спеціальності, - говорить ректор Металургійної академії Олександр Величко. - Так що абітурієнтів, які спочатку не пройшли на бюджет, можливо, чекає приємний сюрприз".

На думку ректорів, до інженерних спеціальностей повертається колишній інтерес, хоч і дуже повільно.

І батьки, і діти починають розуміти, що набагато вигідніше отримати фундаментальну професію, а освіту економіста або менеджера можна отримати в якості другої освіти.

У ході цієї вступної кампанії вузи відзначили й попит заочної освіти серед абітурієнтів. Тому вони активно виступають проти скорочення заочної форми навчання, а навпаки, за те, щоб зробити її якісною.

Майже переживши цьогорічну вступну кампанію, якій властивий дефіцит абітурієнтів, вузи передрікають, що в наступні роки випускників буде більше.

Наприклад, якщо в 2011 році в Дніпропетровську було близько 1880 випускників, то в десятих класах міста зараз вчаться майже 7 тисяч учнів, а в дев'ятих класах - 9 тисяч.

Комсомольская правда
18.08.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Остап
Всі хочуть керувати :) Нажаль, працівників на всіх не вистачить. Підприємству в першу чергу потрібні люди, які власне роблять роботу і в другу чергу люди, які ними керують
BDG
Неправильно, когда в железнодорожных вузах готовят экономистов и юристов. Зачем тогда вообще нужны эти вузы, если в них большинство студентов учатся по непрофильным специальностям. Их надо объединять с такими же узкопрофильными техническими вузами и сделать один нормальный технический университет.
nezrozumiliy
Правильно,це їхній вибір,і батьки немають вказувати спеціальності їм,куди вступати.Куди хочуть,туди йдуть вчитися

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!