Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти УжНУ звернувся до Президента з проханням вплинути на реорганізацію вузів
УжНУ звернувся до Президента з проханням вплинути на реорганізацію вузів

Колектив Ужгородського національного університету звернувся до Президента України з проханням переглянути концепцію реорганізації закарпатських вишів

УжНУ звернувся до Президента з проханням вплинути на реорганізацію вузів

Лист-звернення колективу УжНУ був оприлюднений сьогодні. Копії листа було направлено прем’єр-міністру Миколі Азарову та міністру освіти і науки, молоді та спорту Дмитру Табачнику.

Як повідомлялося раніше, злиттю підлягають чотири закарпатські виші - Ужгородський національний університет (УжНУ), Закарпатський державний університет (ЗакДУ), Мукачівський державний університет (МДУ) та Закарпатський художній інститут (ЗХІ). Таким чином, профільне міністерство пропонує створити один національний вуз.

У своєму листі колектив УжНУ наголошує, що вуз є найбільшим і найавторитетнішим осередком освіти і науки на Закарпатті із середини минулого століття. Всі інші ВНЗ області є нещодавно створеними, невеликими та вузькопрофільними.

Тож, колектив УжНУ пропонує приєднати закарпатські вузи, що підлягають реорганізації, до Ужгородського національного університету.

В іншому разі колектив вузу пропонує реорганізовувати вищі навчальні заклади Закарпаття без уведення у майбутню навчальну структуру УжНУ.

Як повідомляється у листі, колектив Ужгородського національного університету побоюється, що об’єднаний вуз при ліквідації статусу і назви "Ужгородський національний університет" позбудеться зв’язку зі створеним науковим надбанням і втратить позиції серед провідних вишів України.

Також, зазначається у листі, після об’єднання вузів Закарпаття виникне загроза невиконання науково-технічних договорів та угод про міжнародне співробітництво з університетами Європи, США та Канади, з якими підписано документи від імені Ужгородського національного університету.

Колектив вузу нарікає, що питання щодо реорганізації вищих навчальних закладів не отримало підтримки громадськості, не розглядалося публічно, а також не були проведені матеріально-економічні розрахунки доцільності об’єднання.

Таким чином, колектив УжНУ просить Президента звернути увагу на ситуацію та переглянути реорганізацію вузів Закарпаття.

Нагадаємо, 10 серпня Кабмін прийняв пропозицію Міністерства освіти і науки щодо створення державного вищого навчального закладу "Закарпатський університет" на базі чотирьох закарпатських вузів.

Освіта.ua
15.08.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!