Технічні спеціальності не популярні серед нинішніх абітурієнтів

Нинішня вступна кампанія показала: в українському суспільстві відсутній попит на якісну освіту в галузі точних та інженерних наук

Технічні спеціальності не популярні серед нинішніх абітурієнтів

"У сучасному світі конкурентоспроможність держави визначається кількістю фізиків, математиків, інженерів, конструкторів і технологів, а не кількістю лікарів, перекладачів або психологів. Це дуже серйозна проблема, яку чомусь ніхто не хоче бачити", - говорить ректор Харківського національного університету ім. Каразіна (ХНУ) Віль Бакіров.

Ректор розповів, що 50 років тому на радіофізичному або фізико-технічному факультетах конкурс був 10-15 чоловік на місце.

Сьогодні ж на ці спеціальності конкурс як такий відсутній. Таким чином, вузам України доводиться брати всіх бажаючих.

"Декани мало не додому ходили до абітурієнтів, щоб заповнити бюджетні місця. І якщо прийде, грубо кажучи, людина, яка не знає таблицю множення, ми її теж візьмемо, бо нам необхідно зберігати викладацькі колективи", - пояснює Віль Бакіров.

Оцінюючи роботу свого вузу в ході цієї вступної кампанії, ректор Харківського технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (НТУ ХПІ) Леонід Товажнянський використав слова "ми закрили місця", а не "ми відібрали кращих".

"За технічним напрямом підготовки найвищий конкурс був 1,4-1,7 на спеціальності, пов'язані з інформатикою, і найнижчий - 0,8-0,9 на механіко-технологічний профіль", - повідомив начальник головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації Роман Шаповал.

Дефіцит випускників шкіл відчувався не так сильно в вузах Західної України. Але й там з технічних спеціальностей, наприклад, у Національному університеті "Львівська політехніка" (НУ ЛП), не набрали достатню кількість абітурієнтів і довелося коректувати держзамовлення, відзначає Віль Бакіров.

Ситуація цього року з випускниками була справді унікальною, але наступного року така "криза" не повториться, кажуть експерти.

timeua.info
15.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Остап
Хто мислить головою та має достатній рівень знань поступає на технічні спеціальності, особливо ті, що пов’язані з інформаційними технологіями. Щодо перспектив. Конкретно я випускник прикладної математики КПІ. 23 роки. Зарплата 2500 доларів в Києві. Мої друзі, які навчались, а не байдики били теж мають зарплату на цьому рівні, декілька чоловік вже переїхали за кордон. На ринку великий дефіцит кваліфікованих кадрів в сфері ІТ. Тому роботи вистачить для всіх. Але треба багато вчитись. Висновки робіть самі.
Я
Я поступила на техническую специальность)
Patricia
Потому что дети ориентируются на современный мир. Даже по-простому, телевизор, те же сериалы, фильмы. Они видят: вышел из офиса юрист/экономист/врач(на худший случай), сел в свою супер-тачку и укатил тусить. Технические специальности никто не рекламирует. Хотя, я знаю из своего опыта, что техники сейчас- одни из самых обеспеченных людей. т.к. со специалистами в этой области дефицит. Вот знакомые с дипломом по спец. радиоприборы, сейчас живет в Киеве огого как. Так что... Но детям в 10-11 классах этого не объяснишь.. если только ребенок реально заинтересован в этом предмете. В общем, все это понимают, и мы только с пустого в порожне переливаем.)
владимир
получить высшее образование в Украине для того что-бы выносить утки в Европе!
мама
Да, а что видят наши дети- закрытые предприятия, где можно было бы реализовать себя как инженера. К чему им стремиться? Школа не заинерисована в подготовке детей к выбору профессии. Выпускники как первокласники знают только что есть проффесии врач, учитель, миллиционер и т.п. Девушка в предыдущей статье спрашивала ,что изучают на политологии??? Это ж кошмар!!! Необходимо работать с детьми начиная уже с 8-9 класса- рекламируйте преимущеста технического образования. Они должны созреть для принятия решения. Например економическое можно получить как второе, а техническое только один раз и на всю жизнь))))
nezrozumiliy
Для мама: Яке технічне?Хто туди піде.Скоро конкурс буде 0.1 на 1 державне місце
svyat
Для nezrozumiliy: пойдет тот, у кого ума хватит понять, что с техническим больше перспектив
Светла
Абсолютно согласна с Вами. Пока не заработают фабрики и заводы, кричать о необходимости получать тех. образование - по-моему, просто глупо. Для мама:
Коментувати