Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Технічні спеціальності не популярні серед нинішніх абітурієнтів
Технічні спеціальності не популярні серед нинішніх абітурієнтів

Нинішня вступна кампанія показала: в українському суспільстві відсутній попит на якісну освіту в галузі точних та інженерних наук

Технічні спеціальності не популярні серед нинішніх абітурієнтів

"У сучасному світі конкурентоспроможність держави визначається кількістю фізиків, математиків, інженерів, конструкторів і технологів, а не кількістю лікарів, перекладачів або психологів. Це дуже серйозна проблема, яку чомусь ніхто не хоче бачити", - говорить ректор Харківського національного університету ім. Каразіна (ХНУ) Віль Бакіров.

Ректор розповів, що 50 років тому на радіофізичному або фізико-технічному факультетах конкурс був 10-15 чоловік на місце.

Сьогодні ж на ці спеціальності конкурс як такий відсутній. Таким чином, вузам України доводиться брати всіх бажаючих.

"Декани мало не додому ходили до абітурієнтів, щоб заповнити бюджетні місця. І якщо прийде, грубо кажучи, людина, яка не знає таблицю множення, ми її теж візьмемо, бо нам необхідно зберігати викладацькі колективи", - пояснює Віль Бакіров.

Оцінюючи роботу свого вузу в ході цієї вступної кампанії, ректор Харківського технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (НТУ ХПІ) Леонід Товажнянський використав слова "ми закрили місця", а не "ми відібрали кращих".

"За технічним напрямом підготовки найвищий конкурс був 1,4-1,7 на спеціальності, пов'язані з інформатикою, і найнижчий - 0,8-0,9 на механіко-технологічний профіль", - повідомив начальник головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації Роман Шаповал.

Дефіцит випускників шкіл відчувався не так сильно в вузах Західної України. Але й там з технічних спеціальностей, наприклад, у Національному університеті "Львівська політехніка" (НУ ЛП), не набрали достатню кількість абітурієнтів і довелося коректувати держзамовлення, відзначає Віль Бакіров.

Ситуація цього року з випускниками була справді унікальною, але наступного року така "криза" не повториться, кажуть експерти.

timeua.info
15.08.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Остап
Хто мислить головою та має достатній рівень знань поступає на технічні спеціальності, особливо ті, що пов’язані з інформаційними технологіями. Щодо перспектив. Конкретно я випускник прикладної математики КПІ. 23 роки. Зарплата 2500 доларів в Києві. Мої друзі, які навчались, а не байдики били теж мають зарплату на цьому рівні, декілька чоловік вже переїхали за кордон. На ринку великий дефіцит кваліфікованих кадрів в сфері ІТ. Тому роботи вистачить для всіх. Але треба багато вчитись. Висновки робіть самі.
Я
Я поступила на техническую специальность)
Patricia
Потому что дети ориентируются на современный мир. Даже по-простому, телевизор, те же сериалы, фильмы. Они видят: вышел из офиса юрист/экономист/врач(на худший случай), сел в свою супер-тачку и укатил тусить. Технические специальности никто не рекламирует. Хотя, я знаю из своего опыта, что техники сейчас- одни из самых обеспеченных людей. т.к. со специалистами в этой области дефицит. Вот знакомые с дипломом по спец. радиоприборы, сейчас живет в Киеве огого как. Так что... Но детям в 10-11 классах этого не объяснишь.. если только ребенок реально заинтересован в этом предмете. В общем, все это понимают, и мы только с пустого в порожне переливаем.)
владимир
получить высшее образование в Украине для того что-бы выносить утки в Европе!
мама
Да, а что видят наши дети- закрытые предприятия, где можно было бы реализовать себя как инженера. К чему им стремиться? Школа не заинерисована в подготовке детей к выбору профессии. Выпускники как первокласники знают только что есть проффесии врач, учитель, миллиционер и т.п. Девушка в предыдущей статье спрашивала ,что изучают на политологии??? Это ж кошмар!!! Необходимо работать с детьми начиная уже с 8-9 класса- рекламируйте преимущеста технического образования. Они должны созреть для принятия решения. Например економическое можно получить как второе, а техническое только один раз и на всю жизнь))))
nezrozumiliy
Для мама: Яке технічне?Хто туди піде.Скоро конкурс буде 0.1 на 1 державне місце
svyat
Для nezrozumiliy: пойдет тот, у кого ума хватит понять, что с техническим больше перспектив
Светла
Абсолютно согласна с Вами. Пока не заработают фабрики и заводы, кричать о необходимости получать тех. образование - по-моему, просто глупо. Для мама:
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!