КВУ окреслив основні проблеми нинішньої вступної кампанії

Спостерігачі Комітету виборців України (КВУ) повідомляють про проблеми забезпечення прав абітурієнтів під час коригування рейтингових списків та пропонують шляхи їх вирішення

КВУ окреслив основні проблеми нинішньої вступної кампанії

Комітет виборців України проводить громадське спостереження за об’єктивністю та неупередженістю процедур вступу до вищих навчальних закладів України у 2011 році.

На "гарячу лінію" КВУ продовжують надходити скарги від абітурієнтів щодо проблем, пов’язаних з регулюванням процесу оголошення рекомендацій до зарахування абітурієнтів та коригування списків рекомендованих, зауважують в організації.

Більшість вузів виконує положення Умов прийому до вузів України, повідомляють спостерігачі КВУ, проте зафіксовано окремі факти їх порушення.

Так, деякі приймальні комісії рекомендували до зарахування в "першій хвилі" більше абітурієнтів, ніж було передбачено державним замовленням.

Таким чином, на думку спостерігачів, багато абітурієнтів втрачали право на зарахування.

Разом з тим, в КВУ зазначають, що низка вищих навчальних закладів не оприлюднювали інформацію, чи були замінені копії документів рекомендованих до зарахування абітурієнтів на оригінали. Таким чином, вони порушували принцип прозорості процедури вступу.

     

За спостереженнями КВУ, більшість проблем пов’язана з останнім етапом формування остаточних списків рекомендованих до зарахування.

Через те, що Умови прийому не регулюють ситуацію, за якої після трьох "хвиль" рекомендування залишаються вільні місця державного замовлення, приймальні комісії на власний розсуд рекомендують до зарахування всіх абітурієнтів, оригінали документів яких комісія має в наявності.

Отже, абітурієнти з нижчими балами зараховуються до вузу лише через те, що оригінали їх документів були подані раніше.

Спостерігачі КВУ підкреслюють, що така ситуація порушує право вступників на освіту через порушення конкурсних принципів.

На думку КВУ, необхідно більш детально врегулювати Умови вступу щодо питання завершального етапу коригування рейтингових списків та оголошення рекомендацій для зарахування.

Також, спостерігачами КВУ було виявлено режим порушення робочого часу низкою приймальних комісій.

Так, незважаючи на те, що після оприлюднення 8 серпня останнього списку рекомендованих до зарахування, абітурієнти мали два дні для подання оригіналів, в деяких вузах, зокрема, в Київському національному економічному університеті (КНЕУ) та Національному гірничому університеті (НГУ), приймальні комісії припинили приймати оригінали документів ще до 14.00.

Тобто вступники мали значно менше часу на те, щоб встигнути виконати умови для зарахування, зауважують у КВУ.

Таким чином, в Комітеті виборців України вважають за потрібне внести зміни до Умов прийому. Зокрема, на їхню думку, необхідно удосконалити процедуру вчасного сповіщення абітурієнтів щодо результатів конкурсу, чітко регламентувати процедуру заміни копій документів їх оригіналами, а також встановити конкретні вимоги щодо графіку роботи приймальних комісій.

Освіта.ua
12.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віктор
Поясніть будь-ласка,як це хвиля рекомендування і що означає вказане число в хвилі рекомендування?
Денис
В ХПИ в первую волну рекомендовали в три раза больше абитуриентов, чем бюджетных мест и таким образом проходил просто конкурс оригиналов и 5 августа бюджет был закрыт.
nezrozumiliy
Для Денис: А це потрібно було набрати контрактників
Коментувати