Цього року вступники мали кращі умови зарахування, ніж минулого, - ОПОРА

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА охарактеризували перебіг вступної кампанії 2011 року

Цього року вступники мали кращі умови зарахування, ніж минулого, - ОПОРА

На думку спостерігачів ОПОРИ, публікація списків рекомендованих та зарахування на бюджетні місця минули без серйозних ексцесів через малу кількість абітурієнтів та завдяки чітко прописаним Умовам прийому до вищих навчальних закладів.

Тож, цьогорічні вступники мали кращі умови зарахування, ніж абітурієнти 2010 року, йдеться у повідомленні ОПОРИ.

Проте, деякі навчальні заклади, щоб виконати державне замовлення та набрати достатню кількість абітурієнтів на контрактну форму навчання, вдалися до засобів недобросовісної конкуренції.

Зокрема, як зазначають у Громадянській мережі ОПОРА, було виявлено факт включення до списків рекомендованих до зарахування всіх абітурієнтів, навіть якщо ліцензійний обсяг на окремі спеціальності був у рази меншим за кількість поданих заяв.

Також, були спроби зарахувати на бюджет абітурієнтів одразу після "другої хвилі" оприлюднення списків рекомендованих. Як вважають в ОПОРІ, це було зроблено, щоб завадити абітурієнтам забрати оригінали документів протягом "третьої хвилі" зарахування.

Низка престижних вузів оприлюднювала в списках рекомендованих до зарахування більшу кількість осіб, щоб отримати додаткові місця державного замовлення, зважаючи на конкурсну ситуацію, повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Інші інциденти стосувалася безпідставного нарахування додаткових балів особам, які не мали на це права, як на етапі прийому документів, так і під час оприлюднення списків рекомендованих до зарахування, відмічають спостерігачі.

Через нетипову конкурсну ситуацію також було виявлено випадки, коли вузи скасовували набір на окремі спеціальності, що не користувалися попитом серед абітурієнтів, вже після оприлюднення списків рекомендованих до зарахування. Про це абітурієнти дізнавалися вже коли приносили оригінали документів, зауважують фахівці ОПОРИ.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА вели спостереження за перебігом вступної кампанії 2011 року у 38 вузах України.

Освіта.ua
11.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вікторія
Питання про КНЕУ: може хто знає, чому не набирають студентів на другу вищу освіту "Правознавство" (спеціаліст)? Там кажуть, що група не набирається, немає бажаючих...
Инокентий
Добрий вечір ! Я поступив на факультет фізичної культури та здоров'я людини. Спеціальність здоров'я людини. Скажіть важко вчитися чи ні?
Аристократка
Я поступила в Драгоманова на политологию. Скажите пожалуйста, кто конечно в курсе, там учат экономику и математику? Сложно ли учиться?
Светла
Маловероятно. Но лучше зайди на сайт вуза, на свой факультет, найди "навчальні плани" для своей специальности и посмотри, что будешь учить и на каком курсе. Для Аристократка:
инкото
Для Аристократка: меня всегда удивляли школьники которые поступают в универы. вы поступаете в разные университеты, на разные специальности, и в конечном итоге, не знаете что вы будете учить.Или подаёте документы на юрфак и в медвуз, а потом получается не специалист а ОНО.может пора научится думать?
Аристократка
Для инкото: удивляли - пускай удивляют дальше. Если ничего нормального не можешь ответить, тогда вопрос - зачем отвечать вообще? Не отвечай, а не неси какую - то чушь. Оставь свое мнение при себе.
Коментувати
???????
поясніть ,будь ласка,чому у списках рекомендованих на контракт залишаються ті,які поступили на бюджет в інші вузи
Светла
Для ???????: Оскільки ці абітурієнти не забрали свої документи з інших ВНЗ, то комісія не може їх викреслити.
Светла
Для ???????: Вибач, наступне повідомлення для Аристократка.
Цікавий
Для Светла: Томущо буде 700000 табітурієнтів,а державне замовлення зроблять 140 тисяч.От тоді побачите,яка буде корупція при вступі
Коментувати
Человек
Я поступил туда куда хотел, но списки увидел только 11 числа. То есть устно мне говорили, что я поступил на бюджет.
безпорадна
хм....а я протупила із вибраним вузом))))) проходила у три на бюджет, в тому числі і Київський, але зупинилась на тому варіанті, який вигідний фінансово)))
Юрій
Начебто все просто. Але власно мені була подана "ліва" інформація! Я подав свої оригінали одразу 30 липня. В мене була моя пріорітетна спеціальність та ще 2 запасні (якщо витулять). Як мені сказали "у вас все гаразд, 90% ви проходите. Якщо вас посунуть ми вас про це сповістимо. Щоб перевірити завітайте до нас у період з 1 по 10 липня та переконайтесь на власні очі що ви пройшли". Все гаразд в мене гарний настрій, та все було б гарно, якби не трапилось наступне. Приїхавши вранці 10 серпня у комісіх я на ті самі "власні очі" побачив підписаний приказ про зарахування, у якому як ви думаєте? Так, мене немає. У крайнього абітурієнта 670. У мене 667.5. Та я такий був не один. Будь ласка дайте пораду. Якщо це повідомлення побачить адміністрація будь ласка дайте про це знати. Не знаю що робити.
Олька
Для Юрій: А чого ти дивуєшся? У мене 690,8, мені сказали,що я пройшла на контракт на 2 факультети з 3 на контракт. На наш факультет навіть ті,у кого 685,мабуть,не пройшли,а тихочеш з 667.5 пройти...Бачиш,який високий прохідний бал на контракт?! Завтра їду перевіряти,чи правду мені сказали.
я
Для Юрій: Юрій, ти сам конкретно протупив, повірячи у казки. Моя порада - дзвони у ВНЗ, куди ще подавав документи, в багатьох недобір, може ще встигнеш, якщо ні, контракт, обирай де дешевше, наступного року можна спробувати знову поступати, якщо умови не змінять, з сертифікатом цього року, не поступиш, продовжиш навчання, але думаю, можна зараз ще встигнути кудись на бюджет
Юрій
Для Олька: Юля я проходив з закритими очима на ті 2 спеціальності які я ще відмітив. А також у період з 1 по 10 серпня мені із інших двух ВНЗ дзвонили і люб'язно запрошували до них вчитись. Ви що хочете сказати що вся Україна наздавала ВНО на 700 + ??
Коментувати
Цікавий
В наступному році буде дуже класно вступати в вищі навчальні заклади. Корупції хоч відбавляй
Светла
Для Цікавий: І в чому вона, на Вашу думку, полягає?
Коментувати
Олександр
А я вступив туда куди і планував, на бюджетну форму навчання
Олександр имбицил
Для Олександр: Умничка!
Коментувати
абітурієнт на нервах
хоч і не попав у той вуз який хотів, але свій вступ на бюджет десь оцінюю 8 з 10