Студенти протестують проти ліквідації вузу

У зв’язку із ліквідацією Прикарпатського юридичного інституту Львівського державного університету внутрішніх справ, студенти цього вузу вийшли на акцію протесту

Студенти протестують проти ліквідації вузу

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України, за пропозицією Міністерства внутрішніх справ України було реорганізовано низку вищих навчальних закладів, підпорядкованих МВС, серед яких й Прикарпатський юридичний інститут Львівського державного університету внутрішніх справ.

Натомість студентам дали можливість завершити навчання або в університетах, до складу яких входили такі навчальні заклади, або інших вищих навчальних закладах Міністерства внутрішніх справ.

Проте студенти Прикарпатського юридичного інституту наполягають на продовженні навчання в Івано-Франківську.

"Куди подіти 677 студентів денної форми навчання? – говорить студентка Ірина Челендюк. – А ще є 300 заочників. Ми будемо вчитися у дві-три зміни".

     

Також, студенти, які навчаються за контрактом, наголошують, що подальші матеріальні витрати на переїзд до іншого міста їм не по кишені, адже доведеться платити і за навчання, і за проживання, і за харчування.

Студенти висловлюють невдоволення й через те, що обов’язкові договори про оплату, укладені на чотири роки, після переведення в інший заклад будуть недійсні.

Учасники акції називають рішення уряду несправедливим. "В нашому інституті є добра методична база, фахові викладачі, є аудиторії, де зроблені ремонти. Та ще й за кошти контрактників. От чому наш інститут ліквідовують, а донецькому надають автономію?", – каже мати однієї зі студенток Наталія Бойко.

Як розповідають студенти, у Прикарпатському юридичному інституті діяли три факультети та 15 кафедр, працювали близько 90 кандидатів та докторів наук. У навчальному закладі були комп’ютерні класи, два тири, криміналістичний полігон, навчально-тренувальний центр, загальна та спеціальна бібліотеки.

Наразі створена ліквідаційна комісія, яка має підбити загальний майновий баланс колишнього вишу. Приміщення та майно мають передати на баланс обласного міліцейського управління.

Студенти вже написали звернення до Президента України Віктора Януковича, а також до обласної влади з проханням не закривати навчальний заклад і обіцяють продовжити акції протесту, якщо до них не дослухаються.

БРІЗ
08.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
old
Чому закривають ВУЗ який існує 55 років а залишають новоутворені? Наша влада непрофесіональна чи це навмисне руйнування? Можливо владі не вигідно мати силову структуру на Івано-Франківщині яка їх не підтримує?
EZzee
Якось дивно закривають вуз, я думав, якщо закриватимуть їх, то спочатку припинять набір на 1 курс, а інші довчилися - тоді і тихенько без галасу та нервів закрили, а так - якась недоречність, а не закриття непотрібних вузів
Andriy
я пропоную, частину Львівський шкіл оголосити університетам і дати ім статус національного. В нас в Україні не вистачає університетів
carina
це справді вуз з історією і традицією...в поганому сенсі - ніякі ЗНО і рейтинги не відмінили тут "плати за вступ" і минулого року і позаминулого навить на контракт зараховували тих хто попередньо домовився... а держзамовлення(курсантів) замовляли чуть не за рік... місцеві абітурієнти 2009-2010 добре знають про все це, а студенти протестують бо не хочуть платити ще більше... щоб зникли сумніви досить глянути на бали зарахованих минулого року : середній бал на спеціальніст "автомобільний транспорт" біля 600 (мінімальний 540), право - середній 638, мінімальний 550...
Я
Если в вузе есть хорошая база для обучения, отличный преподавательский состав, студенты довольны условиями и качеством обучения - зачем его реорганизовывать и закрывать? лучше бы забрали лицензии у тех частных сомнительных вузов, которые в этом году даже студентов не смогли набрать.
Вчитель
школи вже почали закривати,тепер вузи,що далі,повернемося до рабовлсництва?
leffy
Правильно роблять! Якщо протестують-значить непоганий вуз