Вступна кампанія 2011: експерти підбивають перші підсумки

Вищі навчальні заклади з першого серпня почали оприлюднення рейтингових списків потенційних студентів. Спостерігачі вказують на низку недоліків вступної кампанії

Вступна кампанія 2011: експерти підбивають перші підсумки

Приймальні комісії вищих навчальних закладів почали оприлюднювати списки абітурієнтів, які рекомендовані для навчання. Це найнапруженіший і найвідповідальніший період для вступників, в який вони мають остаточно визначитися, в якому вищому навчальному закладі хочуть навчатися, щоб подати туди оригінали документів.

Поки потенційні студенти визначаються, чиновники, політики та оглядачі підбивають перші підсумки цьогорічної вступної кампанії.

Перший заступник голови парламентського комітету з питань науки і освіти Максим Луцький, вважає вступну кампанію до вищих навчальних закладів 2011 року позитивною та добре організованою. Він зауважив, що було збільшено кількість приміщень і людей у приймальних комісіях та продовжені терміни прийому документів.

За його словами, уникнути великих черг у приймальних комісіях дозволило запровадження електронної системи подання документів.

Натомість екс-міністр освіти Станіслав Ніколаєнко переконаний, що суттєвим мінусом цьогорічної вступної кампанії було затягування перевірки тестів ЗНО, що скоротило строк оскарження їх результатів.

Спостерігачі за процесом вступу з Громадянської мережі ОПОРА заявляють, що в приймальних комісіях вищих навчальних закладів бракує прозорості.

За словами координатора освітніх програм ГМ ОПОРА Миколи Кузіна, приймальні комісії запізно оприлюднювали інформацію після своїх засідань або не розміщували її там, де потрібно, хоча зобов’язані це робити на інформаційних стендах та веб-порталах.

Також Микола Кузін вважає, що під час конвертації абітурієнтам у бали їхніх перемог у національних та всеукраїнських олімпіадах, а також під час врахування додаткових балів слухачам підготовчих курсів при університетах могли бути задіяні корупційні схеми.

"У низці вищих навчальних закладів слухачам підготовчих курсів були виставлені максимальні бали. Це відверта корупція, коли за гроші, що платить абітурієнт університету, він отримує максимальний бал", - переконаний Кузін.

Також представник мережі ОПОРА зазначив, що цього року на їхню гарячу лінію побільшало звернень щодо корупції у вишах. Зокрема, скаржники нарікали, що приймальні комісії відмовлялися брати у абітурієнтів документи на бюджетну форму навчання.

Автор: Лілія Гришко

Deutsche welle
02.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
марк
У НУДПСУ на спеціальність "право" на 195 бюджетних місць рекомендовано 170 пільговиків та 24 абітурієнти з цільовими направленнями. Ні на сайті вузу, ні в системі "Конкурс" списків екомендованих до зарахування ще немає.
VV
20 баллов за курсы это коррупция (интерес ВУЗов). И КПИ лидирует по выставленным 20 баллам.
абитуриент
в Киевском авиационном вообще не понятно кто рекомендован. На сайте вуза вывесили списки, но как они составлялись - загадка....
Дмитро
Для абитуриент: я туди документи подав щє два тижні назад, а в списках зявився лише 1 серпня..........
Коментувати