Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Міносвіти спростовує закиди щодо неправомірності системи "Електронного вступу"
Міносвіти спростовує закиди щодо неправомірності системи "Електронного вступу"

В Міністерстві освіти спростовують повідомлення електронних засобів масової інформації про неправомірне функціонування системи електронного вступу та затягування судового процесу щодо нього

Міносвіти спростовує закиди щодо неправомірності системи "Електронного вступу"

Прес-службою профільного відомства поширено заяву, якою спростовується інформація про те що, МОНмолодьспорт навмисно затягує судовий процес щодо системи "Електронний вступ 2011" та не опубліковує оголошення про судовий розгляд у відповідності з ухвалою суду.

З цього приводу Міністерством освіти надане роз’яснення, в якому зокрема зазначається, що у провадженні Окружного адміністративного суду м. Києва знаходиться адміністративна справа за позовом Старкова М.О. до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту про визнання наказу №291 "Про запровадження у 2011 році у вищих навчальних закладах експерименту "Електронний вступ 2011", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України, незаконним та не чинним.

"Ухвалою суду від 29.06.2011 №2а-8785/11/2670 Міністерство зобов’язане, відповідно до статті 171 КАС України, опублікувати оголошення про відкриття провадження за вказаною справою", - йдеться в повідомленні МОНмолодьспорт.

Враховуючи те, що відповідно до чинного законодавства, у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений, а наказ №291 був опублікований в "Офіційному віснику України", Міністерство освіти звернулось до Міністерства юстиції з метою опублікування у виданні зазначеного оголошення, йдеться в заяві відомства.

В Міністерстві освіти також зазначили, що оскільки, "Офіційний вісник України" є періодичним виданням, відомство не має повноважень прискорити публікацію зазначеного оголошення.

Також, наголошуємо, йдеться у заяві освітнього відомства, що наказ №291 пройшов державну реєстрацію у Міністерстві юстиції, отже було проведено його правову експертизу на відповідність Конституції та законодавству.

"Відповідно, діяльність, яка здійснюється в рамках дії зазначеного документу, є правомірною. А тому, закиди, щодо неправомірності роботи системи "Електронного вступу", є безпідставними", - зазначили в МОНмолодьспорт.

Нагадаємо, що 21 липня в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося судове засідання щодо "Електронного вступу", однак судовий розгляд справи було перенесено на 4 серпня, через відсутність згаданого оголошення про судовий розгляд.

"Фактичного розгляду справи не було, оскільки відповідач не виконав вимоги суду та не опублікував оголошення про судовий розгляд", - повідомила Інна Совсун, керівник проекту "Правова підтримка забезпечення рівного доступу до вищої освіти".

Освіта.ua
27.07.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
я
можливо. завдячуючи електронному встпу. можливо тому. що враховуються сертифікати минулих років і введенню вступних іспитів. але в цьому році заяв реально більше. ніж у минулому (історія Шевченко. наприклад). а кількість місць скоротили....
я
Можна сказати, що як експеримент, Електронний вступ пройшов непогано, не у всі ВУЗи вдалося подати документи, але де-куди дійсно не довелося їхати. Але виникають питання - можна було подати документи в 5 ВУЗів електронно і в 5 особисто? Пільговики подавали з пільгами електронно в усі 5 ВУЗів?
www
Для я: В цьому році в умовах вступу до ВНЗ вже немає норми для пільговиків подавати тільки оригінали документів. Пільговики повинні займати не більше 25% державних місць, якщо їх більше на спеціальності, то зарахування відбувається за конкурсом відповідно до конкурсного балу вступника. А от цікаве питання: чи можна подавати документи до 5 ВНЗ особисто, а до 5 ВНЗ в електронному вигляді? Як це фіксується?
Коментувати
ЛПТ
Чем этот электронный "вступ" безусловно хорош - так это тем, что является убедительнейшим и сверхнаглядным свидетельством цветущей коррупции в школах! Разлёт среднего балла аттестата с оценками тестирования в 30-40-50 единиц - это нечто!!!
www
Для ЛПТ: Ви говорите про систему «Конкурс» (vstup.info), а «Електронний вступ» – це система, з допомогою якої абітурієнт подає документи до ВНЗ.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!