Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Судовий розгляд щодо "Електронного вступу" перенесено
Судовий розгляд щодо "Електронного вступу" перенесено

21 липня в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося судове засідання щодо "Електронного вступу". Судовий розгляд перенесено на 4 серпня

Судовий розгляд щодо "Електронного вступу" перенесено

"Фактичного розгляду справи не було, оскільки відповідач - Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України - не виконало вимоги суду та не опублікувало оголошення про судовий розгляд", - повідомила Інна Совсун, керівник проекту "Правова підтримка забезпечення рівного доступу до вищої освіти".

Необхідність оприлюднення інформації про позов у засобах масової інформації, містилася в ухвалі про відкриття провадження у справі від 29 червня, якою суд зобов'язав МОНмолодьспорт виконати вимоги ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства та оприлюднити інформацію про позов у ЗМІ.

Проте, за три тижні міністерство так і не змогло виконати цю вимогу. У зв'язку з цим, судовий розгляд перенесено на 4 серпня.

"Наразі Міністерство освіти робить усе можливе, щоб затягнути розгляд судової справи. Керівництво міністерства знає, що з юридичної точки зору наказ щодо "Електронного вступу" написаний із порушеннями, і у суді, за умови чесного розгляду справи захистити його фактично не можливо. До того ж, численні технічні проблеми системи створюють додаткові приводи для дискредитації загалом хорошої ідеї подання документів онлайн", - заявила Інна Совсун.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України наказом №291 затвердило Положення про проведення у 2011 році експерименту "Електронний вступ 2011". Наказом закріплено, що електронні заяви вступників, подані в режимі он-лайн через мережу Інтернет, враховуються приймальними комісіями вищих навчальних закладів, як і паперові, і дають право на участь у конкурсі.

Один з абітурієнтів подав до суду з вимогою скасувати наказ як такий, що суперечить іншим законодавчим актам вищої юридичної сили. Зокрема, позивач переконаний, що наказ міністерства неправомірний, оскільки він прирівнює особисті та електронні заяви.

Водночас, згідно з пунктом 6.12. Умов прийому до вищих навчальних закладів України факт ознайомлення вступника з правилами прийому фіксується в заяві вступника і підтверджується його особистим підписом. Електронна ж заява не містить підпису.

Окрім того, при поданні документів особисто абітурієнт отримує розписку від приймальної комісії про те, що університет прийняв його документи. "При поданні документів в електронному вигляді абітурієнт отримує тільки електронного листа від системи "Електронний вступ", котрий не має юридичної сили", - зазначає Інна Совсун.

До того ж, від цього року усі заяви (незалежно від того, чи вони подані онлайн чи особисто) мають реєструватися у Єдиній державній базі з питань освіти. Водночас, такий збір персональних даних відбувається з порушенням Закону України "Про захист персональних даних".

Слід зазначити, що рішення про створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти було прийняте урядом 13 липня 2011 року. Відповідно до постанови, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту має забезпечити створення та функціонування Єдиної державної електронної бази з питань освіти до 1 січня 2012 року.

Правові аспекти електронного вступу викликають занепокоєння й у представників політичних сил, зокрема Арсеній Яценюк звернувся до Генпрокуратури з вимогою розібратися в цій ситуації.

У депутатському зверненні він зазначає, що заява в електронному вигляді не підкріплена електронним підписом, що є обов’язковим згідно із законом "Про електронні документи та електронний документообіг". Таким чином, заява, подана через Інтернет, не має правового підґрунтя.

Освіта.ua
22.07.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Dima
Если подал док. в 5 вузов, но появился вдруг вариант, могу ли как-то забрать документы с одного вуза и подать еще раз?
luiza
на сайте vstup.info запорчена база абитуриентов Таврического Национального Университета ИСПРАВЛЯЙТЕСЬ!!!
Маша
Не треба його переносити!Хай скасують цю лажу або удосконалять,а потім застосовуватимуть!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!