Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Обсяги держзамовлення усім вузам скорочено пропорційно, - Міносвіти
Обсяги держзамовлення усім вузам скорочено пропорційно, - Міносвіти

Скорочення державного замовлення обумовлене потребами ринку й меншою кількістю випускників, пояснюють в Міністерстві освіти. Експерти кажуть про непрозорість процесу

Обсяги держзамовлення усім вузам скорочено пропорційно, - Міносвіти

Зменшення державного замовлення на підготовку фахівців із вищою освітою профільне міністерство пояснює передусім різким зменшенням кількості абітурієнтів.

"У 2011 році чисельність випускників старшої школи скоротилася порівняно з 2010 роком на 142,6 тис. осіб (на 42,1%). Зважаючи на це, обсяг державного замовлення за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра зменшено по Україні з 131947 місць у 2010 році до 106951 місця у 2011 році. Фактичне зменшення становить 18,9%", - йдеться у письмовій відповіді міністерства на запит Deutsche Welle.

Крім того, у міністерстві заявляють, що ринок праці перенасичений економістами, юристами, менеджерами, тому показники прийому за цими галузями знань зменшено на 35%-44%. Водночас, враховуючи перспективну потребу в вихователях дитячих садків та учителів початкових класів, держзамовлення на педагогічні напрямки зменшено лише на 10%.

Те ж стосується й інженерно-технічних та природничо-математичних напрямів – скорочення "бюджетних місць" там, за даними міністерства, становить лише п’яту частину.

Також у Міністерстві освіти відкинули закиди щодо нечесного розподілу держзамовлення між різними вищими навчальними закладами.

"Обсяги державного замовлення за напрямами та спеціальностями у 2011 році скорочено пропорційно усім підпорядкованим вищим навчальним закладам", - наголошується в письмовій відповіді. Загальна різниця, пояснюють у міністерстві, пов'язана з "переліком напрямів та спеціальностей вищого навчального закладу, оскільки на різні напрями та спеціальності відсоток зменшення різний".

Однак через брак порівняльної статистики експерти критикують відсутність прозорості в розподілі місць між вищими навчальними закладами. Зокрема, такої позиції дотримується екс-міністр освіти і науки Іван Вакарчук. За його словами, уперше це питання вирішили, просто довівши до відома кожного окремого інституту чи університету, без попереднього обговорення.

"Невідомо який ВНЗ які замовлення одержав, тобто - навіть порівняння з іншими одразу зробити не можна", - сказав Вакарчук.

Скасування держзамовлення Національному університету "Києво-Могилянська академія" за спеціальністю "Журналістка" в міністерстві освіти пояснили відсутністю у виші бакалаврської програми з цього фаху. "Тому, з метою забезпечення якісної підготовки журналістів-магістрів, їх підготовка у Києві зосереджена в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка", - йдеться у відповіді міністерства.

За словами президента "Києво-Могилянської академії" Сергія Квіта, але ж якраз у тому й полягає інновативність підходу, що його навчальний заклад на журналістську магістерську програму набирає бакалаврів з будь-яких інших спеціальностей.

"Наш досвід свідчить, що така форма є дуже вдалою", - сказав Квіт. Він також звернув увагу на те, що практично всі випускники Києво-Могилянської академії залишаються в галузі.

Автор: Данило Білик

Deutsche welle
19.07.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гость
Читайте о международном скандале: завкафедрой журналистики ДонНУ Артамонова обворовала более десяти российских ученых, в том числе студентов журфака МГУ им.Ломоносова, и на основе их работ стала доктором наук в Украине http://trv-science.ru/2011/07/17/plagiat-artamonovoj-za-granyu-bezumnogo-ili-prosto-skvernyj-anekdot/
ВІКТОР
Скажіть, будь-ласка, якщо я пройшов у першій хвилі на бюджет і подав оригінали документів в один університет, а пізніше у другій хвилі пройшов на бюджет до іншого університету, то чи можливо забрати оригінали документів з першого університету і подати у інший?
Надія
Подивіться скільки бюджетних мість дали Українському державному університету фінансів та міжнародної торгівлі. В цьому ВНЗ отримав магістра наш пан Президент -Янукович!6.030201 міжнародні відносини 75 набір , з них 40 бюджет. 6.030401 право 70 набір , з них 20 бюджет. 6.030503 міжнародна економіка 100, бюджет 50. 6.030508 фінанси і кредит 60 , з них бюджет 55. 6.030509 облік і аудит 50, з них 30 бюджет. 6.030601 менеджмент 80, бюджет 50 чол. 6.050101 комп'ютерні науки 50 , бюджет 15 чол. Можете перевірити у них на сайті , або http://www.vstup.info/2011/i2011i182b.html . КНЕУ такої кількості бюджетників не заслужив. Роби висновок , НАРОДЕ!
К-124
Для Надія: А іще варто подивитися, скільки бюджетних місць отримав КНАУ, де прописаний кум нашого міністра пан Луцький ;) Учись, НАРОДЕ, як треба жити!
Надія
Для К-124: Євреї нас научать жити .
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!