Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Розподіл місць державного замовлення стає засобом тиску на вузи, - А.Яценюк
Розподіл місць державного замовлення стає засобом тиску на вузи, - А.Яценюк

Арсеній Яценюк звернувся до Віктора Януковича з вимогою втрутитися в ситуацію зі скороченням обсягів державного замовлення і його непрозорим розподілом між вищими навчальними закладами

Розподіл місць державного замовлення стає засобом тиску на вузи, - А.Яценюк

У листі на ім’я президента Арсеній Яценюк зазначає, що Кабінет міністрів України 29 червня прийняв постанову №709, якою затверджуються обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів (післядипломна освіта) для державних потреб у 2011 році.

Цією постановою скорочується обсяг державного замовлення порівняно з 2010 роком. Викликають особливу стурбованість принципи і процедура його розподілу між вищими навчальними закладами.

"Розподіл місць державного замовлення Міністерством освіти і науки, молоді та спорту "ручним" керуванням стає засобом тиску на вищі навчальні заклади. Це не сприяє підвищенню якості вищої освіти в країні та може призвести до порушення справедливості у доступі до вищої освіти", - йдеться у зверненні.

Арсеній Яценюк повідомив, що до нього як народного депутата надходять численні звернення від громадськості, представників академічного середовища щодо непрозорого розподілу обсягу держзамовлення між вишами.

Для проведення достовірного аналізу з цього питання лідер "Фронту Змін" надіслав звернення до прем’єр-міністра України Миколи Азарова. Він вимагає від голови уряду надати офіційну інформацію про принципи та процедуру розподілу місць державного замовлення між вищими навчальними закладами III-IV рівня акредитації, а також розподіл обсягу держзамовлення за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра та магістра у розрізі галузей знань чи спеціальностей в 2010 та 2011 роках.

Коментуючи ситуацію, координатор напрямку "Суспільство знань" в Уряді Змін Лілія Гриневич підкреслила, що дії керівництва Міністерства освіти не мають нічого спільного із покращенням ситуації з доступністю та якістю освіти, як це гарантує Конституція.

"Практика розподілу місць державного замовлення між вишами перетворилася на спосіб покарання вузів, які можуть мати власну позицію, що не співпадає з позицією міністерства. Провідним університетам країни, за напрямками, де є розвинуті науково-педагогічні школи, значно скорочують обсяг державного замовлення. Серед них: національні університети "Києво-Могилянська академія", "Київський політехнічний інститут", Львівський національний університет ім. Франка", - підкреслила Гриневич.

У той же час, зазначила Лілія Гриневич, таке ж скорочення не торкнулося вишів, наближених до керівництва міністерства, наприклад Національного авіаційного університету. Таким чином міністр іще більше звужує можливість талановитим, але небагатим дітям, навчатися за рахунок держави в кращих університетах країни.

"Сьогодні у президента є вся влада в країні, й він несе відповідальність за те, що відбувається. Він має не допустити звуження права на освіту в Україні", - додала Лілія Гриневич.

Освіта.ua
18.07.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надія
Подивіться скільки бюджетних мість дали Українському державному університету фінансів та міжнародної торгівлі. В цьому ВНЗ отримав магістра наш пан Президент -Янукович!6.030201 міжнародні відносини 75 набір , з них 40 бюджет. 6.030401 право 70 набір , з них 20 бюджет. 6.030503 міжнародна економіка 100, бюджет 50. 6.030508 фінанси і кредит 60 , з них бюджет 55. 6.030509 облік і аудит 50, з них 30 бюджет. 6.030601 менеджмент 80, бюджет 50 чол. 6.050101 комп'ютерні науки 50 , бюджет 15 чол. Можете перевірити у них на сайті , або http://www.vstup.info/2011/i2011i182b.html . КНЕУ такої кількості бюджетників не заслужив. Роби висновок , НАРОДЕ!
Мария
хто знає коли з`явиться рейтинг на vstup.info?
Андрей-Воробей
Для Мария: Так он уже там есть! Просто нужно несколько раз обновлять страницу, с первого раза не заходит. Правда рейтинг постоянно меняется, стабильный будет в начале августа (когда он будет состоять из оригинальных документов)
Коментувати
Вова
По-перше, пан А. Яцинюк не дарма використовеє вислови даного характеру, він намагається підвищити свій рейтинг за допомогою вступників, котрі, як усім надіюсь відомо, на наступних виборах матимуть право на голос! По-друге, він каже правильно! По-третє, я теж абітурієнт і мені зовсім не подобається те, що держ. замовлення зменшено, проте випускників менше... і якщо цьогоріч наберуть дітей-далеко-не-вундеркіндрів, то через пять років український диплом прирівняється до туалетного паперу! По-четверте, зрозуміло, що міністерство цього року працює ПРЕпогано і з цим потрібно щось робити, наприклад Табачнику і Зайцевій подати у відставку, бо з новою пенсійною реформою, капёц нашій і так шкутельгавій освіті! Дякую за увагу
Наталя
Для Вова: Якщо ви-вундеркінд, чого Вам лякатися третього вашого пункту.
Коментувати
Тома
та й ціни на навчання аж ніяк не відповідають професіям саме в Україні. Ну заплатиш ти за навчання влізши по вуха в борги , підеш працювати за мізерну зарплатню і що?? Воно хіба окупиться?? Та сума за навчання??? Це вже навряд...
еее@gmail.com
технічні вузи, завідома ,випускають людей з логікою математичною, а навіщо нашій державі думаючі люди,бидлом краще управляти
Тарас
До якого числа вступна кампанія?
***
Для Тарас: до 31
Коментувати
Наталя
Державі взагалі начхати на освіту молоді. Я не здивуюсь, якщо років через 5 мужі дореформуються до повністю платної освіти. І "спасение утопающих - дело рук самих утопающих" - ця приказка стане акуальною для і для освіти. На Україні створюється враження, що Держава сама по собі, а люди самі по собі.
vbn
Для Наталя: ты только поняла держава плюет на людей лишь бы им хорошо жилось
Коментувати
я
Они там вообще тю-тю..говорили увеличат бюджет на техн.специальности,а они его уменьшили!Несправедливо что из 100 мест только 15 бюджета!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!