В Україні хочуть розвивати освітнє кредитування

Влада хоче створити спеціальний банк, що кредитуватиме студентів. Скептики вважають, що таким чином може зрости кількість студентів і доходи держави, проте не якість освіти

В Україні хочуть розвивати освітнє кредитування

Ідею створити спеціальний банк, який кредитуватиме українських абітурієнтів для отримання ними освіти у вищих навчальних закладах держави, наприкінці минулого тижня висловив голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Її відразу підхопив профільний міністр Дмитро Табачник, який повідомив про готовність його відомства підготувати для цього відповідні документи спільно із міністерствами економічного блоку.

Міністр освіти не виключив, що головним оператором з освітнього кредитування стане не новостворений, а вже існуючий на ринку банк. Проте ані те, який саме банк може отримати таке право, ані те, які відсотки матиме сплачувати за кредит абітурієнт, поки не відомо.

Але в яку б суму студентові не виливалася українська освіта, кредити якщо і мають бути, то лише безкоштовними, вважає екс-міністр освіти й науки Станіслав Ніколаєнко.

"Але до освіти це майже не має стосунку – за рахунок великої кількості студентів вони хочуть мати більші доходи", - зазначив він.

Ніколаєнко висловив впевненість, що вища освіта має бути безкоштовною взагалі, а безвідсоткові кредити держава могла б забезпечувати тим студентам, яким нема за що харчуватися чи жити, каже екс-міністр.

Він визнає, що в роки його перебування на посаді, різні банки пропонували міністерству обрати їх головними операторами на ринку освітнього кредитування в державі, але він не погодився. У нових же очільників міністерства подібні пропозиції можуть отримати схвальні відгуки.

Автор: Данило Білик

Deutsche welle
14.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Леонід
Впринципі непогано написана стаття