Держзамовлення на журналістів-магістрів обмежене не лише в НаУКМА, - Міносвіти

З 17 магістерських програм в Національному університеті "Києво-Могилянська академія" збережено обсяг прийому на чотири спеціальності та збільшено на сім

Держзамовлення на журналістів-магістрів обмежене не лише в НаУКМА, - Міносвіти

Про це, враховуючи інформацію засобів масової інформації щодо скорочення держзамовлення в НаУКМА на підготовку магістрів з низки спеціальностей, повідомили в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту.

Зокрема, для НаУКМА збережено обсяги прийому на наступні спеціальності: історія, соціологія, біологія, екологія та охорона навколишнього середовища, повідомляють в міністерстві.

Збільшено обсяг прийому на такі спеціальності як культурологія, філологія, економічна теорія, хімія, системи і методи прийняття рішень, інформаційні управляючі системи та технології, програмне забезпечення систем.

Разом з тим, в міністерстві освіти повідомили, що державне замовлення за магістерською спеціальністю "Журналістика" цього року зменшено й іншим вищим навчальним закладам, зокрема скорочення у 2011 році відчуватимуть ще вісім національних університетів.

В освітньому відомстві також зазначили, що підготовка журналістів в Києво-Могилянській академії здійснюється без навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра. Тому, з метою забезпечення якісної підготовки журналістів-магістрів у Києві, навчання зосереджено в Київському національному університеті, до складу якого входить Інститут журналістики.

Міністерство вважає скорочення державного замовлення доцільним й через великий відсоток відрахувань студентів у НаУКМА. Так, з 505 студентів, які були зараховані у 2007 році, у 2011 році випущено 440, тобто 13% було відраховано, йдеться у повідомленні міністерства.

За відсутності місць держзамовлення Міносвіти рекомендує Національному університету "Києво-Могилянська академія" готувати фахівців за кошти фізичних та юридичних осіб.

Як повідомлялося раніше, директор Могилянської школи журналістики Євген Федченко повідомив, що Міністерством освіти і науки, молоді та спорту припинено фінансування низки магістерських програм Києво-Могилянської академії, зокрема і школи журналістики.

Освіта.ua
13.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Леонід
Я вважаю що все має починатися з освіти. На мою думку,почати потрібно з педагогічних університетах.Сюди мають вступати самі розумні і здібні абітурієнти.Для цього в цих вузах потрібно підвищити прохідний бал з зовнішнього тестування хоча б так:з одного предмету 160 балів має набрати,з другого предмету 170,а з третього 180,і середній бал атестата мінімум 190.5.Всіх педагогів навчати в строгому режимі,вчити без взяток,видавати всім без виключення стипендії.Тоді в нас і не буде взяточників в освіті.А в інших внз прохідний підняти до 140 балів.Тоді в нас будуть найрозумнішими педагоги і діти,бо ці педагоги будуть вчити розуму наших дітей.
Львівська правда
Зрізати потрібно було не в могилянській академії державне замовлення,а в таких вузах:Київський економічний університет імені Вадима Гетьмана,Київський університет імені Тараса Григоровича Шевченка,Луганський університет іменіШевченка,Донецький національний університет,Дніпропетровський університет,Харківський університет та ще декілька університетів.Підвищити потрібно держзамовлення в Львівському національному університеті імені І.Франка,ВДПУ імені Коцюбинського,НТУУ КПІ,ВНТУ.Всі інші університети приймати за тогорішнім обсягом
Риз
Для Львівська правда: На каком основании нужно повышать бюджетные места в ваших "западенских" ВУЗах, когда во всех университетах срезали одинаково и не стоит доказывать, что в Донецке ничего не изменилось.!!!!!!
Львівська правда
Для Риз: тОМУЩО ТАМ МЕНШЕ КОРУПЦІЇ
Риз
Для Львівська правда: Коррупция абсолютно во всех городах Украины. И это не достойный аргумент в сторону того, что на Западе должны увеличить количество бюджета. P.S. Caps выруби))
Коментувати
X
А на одному (найскладнішому) з факультетів КПІ до диплома бакалавра доживає десь половина з зарахованих на перший курс і бюджет там підвищили на 25 місць!
v
Те, що з 505 студентів випускаються тільки 440 говорить якраз про відбір кращих серед кращих, а не про неякісну підготовку..
Сергій
Кошмар!!!