Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Держзамовлення на журналістів-магістрів обмежене не лише в НаУКМА, - Міносвіти
Держзамовлення на журналістів-магістрів обмежене не лише в НаУКМА, - Міносвіти

З 17 магістерських програм в Національному університеті "Києво-Могилянська академія" збережено обсяг прийому на чотири спеціальності та збільшено на сім

Держзамовлення на журналістів-магістрів обмежене не лише в НаУКМА, - Міносвіти

Про це, враховуючи інформацію засобів масової інформації щодо скорочення держзамовлення в НаУКМА на підготовку магістрів з низки спеціальностей, повідомили в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту.

Зокрема, для НаУКМА збережено обсяги прийому на наступні спеціальності: історія, соціологія, біологія, екологія та охорона навколишнього середовища, повідомляють в міністерстві.

Збільшено обсяг прийому на такі спеціальності як культурологія, філологія, економічна теорія, хімія, системи і методи прийняття рішень, інформаційні управляючі системи та технології, програмне забезпечення систем.

Разом з тим, в міністерстві освіти повідомили, що державне замовлення за магістерською спеціальністю "Журналістика" цього року зменшено й іншим вищим навчальним закладам, зокрема скорочення у 2011 році відчуватимуть ще вісім національних університетів.

В освітньому відомстві також зазначили, що підготовка журналістів в Києво-Могилянській академії здійснюється без навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра. Тому, з метою забезпечення якісної підготовки журналістів-магістрів у Києві, навчання зосереджено в Київському національному університеті, до складу якого входить Інститут журналістики.

Міністерство вважає скорочення державного замовлення доцільним й через великий відсоток відрахувань студентів у НаУКМА. Так, з 505 студентів, які були зараховані у 2007 році, у 2011 році випущено 440, тобто 13% було відраховано, йдеться у повідомленні міністерства.

За відсутності місць держзамовлення Міносвіти рекомендує Національному університету "Києво-Могилянська академія" готувати фахівців за кошти фізичних та юридичних осіб.

Як повідомлялося раніше, директор Могилянської школи журналістики Євген Федченко повідомив, що Міністерством освіти і науки, молоді та спорту припинено фінансування низки магістерських програм Києво-Могилянської академії, зокрема і школи журналістики.

Освіта.ua
13.07.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Леонід
Я вважаю що все має починатися з освіти. На мою думку,почати потрібно з педагогічних університетах.Сюди мають вступати самі розумні і здібні абітурієнти.Для цього в цих вузах потрібно підвищити прохідний бал з зовнішнього тестування хоча б так:з одного предмету 160 балів має набрати,з другого предмету 170,а з третього 180,і середній бал атестата мінімум 190.5.Всіх педагогів навчати в строгому режимі,вчити без взяток,видавати всім без виключення стипендії.Тоді в нас і не буде взяточників в освіті.А в інших внз прохідний підняти до 140 балів.Тоді в нас будуть найрозумнішими педагоги і діти,бо ці педагоги будуть вчити розуму наших дітей.
Львівська правда
Зрізати потрібно було не в могилянській академії державне замовлення,а в таких вузах:Київський економічний університет імені Вадима Гетьмана,Київський університет імені Тараса Григоровича Шевченка,Луганський університет іменіШевченка,Донецький національний університет,Дніпропетровський університет,Харківський університет та ще декілька університетів.Підвищити потрібно держзамовлення в Львівському національному університеті імені І.Франка,ВДПУ імені Коцюбинського,НТУУ КПІ,ВНТУ.Всі інші університети приймати за тогорішнім обсягом
Риз
Для Львівська правда: На каком основании нужно повышать бюджетные места в ваших "западенских" ВУЗах, когда во всех университетах срезали одинаково и не стоит доказывать, что в Донецке ничего не изменилось.!!!!!!
Львівська правда
Для Риз: тОМУЩО ТАМ МЕНШЕ КОРУПЦІЇ
Риз
Для Львівська правда: Коррупция абсолютно во всех городах Украины. И это не достойный аргумент в сторону того, что на Западе должны увеличить количество бюджета. P.S. Caps выруби))
Коментувати
X
А на одному (найскладнішому) з факультетів КПІ до диплома бакалавра доживає десь половина з зарахованих на перший курс і бюджет там підвищили на 25 місць!
v
Те, що з 505 студентів випускаються тільки 440 говорить якраз про відбір кращих серед кращих, а не про неякісну підготовку..
Сергій
Кошмар!!!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!