Експерти окреслили проблемні моменти вступної кампанії

Спостерігачі зазначають, що гарячими точками вступної кампанії потенційно можуть стати технічні або правові моменти електронного вступу та традиційні проблеми коригування рейтингових списків

Експерти окреслили проблемні моменти вступної кампанії

Комітет виборців України, що проводить громадське спостереження за об’єктивністю та неупередженістю процедур вступу до вищих навчальних закладів у 2011 році, провів прес-конференцію присвячену перебігу вступної кампанії в країні.

Під час прес-конференції організатори висвітили основні проблеми в роботі приймальних комісій, проаналізували систему електронного вступу, а також звернули увагу на правові аспекти вступної кампанії.

За оцінками спостерігачів "КВУ", вступна кампанія цього року відрізняється від минулорічної більш спокійним перебігом. Перш за все, це зумовлено критично малою кількістю випускників шкіл у 2011 році та більш тривалими строками прийому документів від абітурієнтів.

На думку спостерігачів, кількість ліцензованих місць у вищих навчальних закладах країни дозволить всім абітурієнтам вступити до ВНЗ, більше того, у 2011 році значно зросла вірогідність вступити на "бюджетні" місця. Експерти також прогнозують, що конкуренцію цьогорічним випускникам складе певний відсоток випускників шкіл минулих років.

Також експерти звернули увагу на затягування з питанням розподілу місць державного замовлення з боку Міністерства освіти і науки, молоді та спорту. Певні питання викликала і процедура отримання державного замовлення персонально представниками ВНЗ в Міністерстві.

Окрему увагу учасники прес-конференції звернули на питання електронної подачі заяв вступників до вузів.

"Необхідно враховувати, що цього року система електронного вступу має експериментальний статус, тому ми наполегливо радимо усім абітурієнтам подавати свої заяви у традиційний спосіб – особисто на паперових носіях", – підкреслила Ірина Беганська, виконавчий секретар приймальної комісії Донецького державного університету управління.

Юрист "КВУ" Артур Верещага зауважив, що на "гарячу лінію" КВУ надходять звернення щодо ненадходження підтвердження про реєстрацію на систему електронний вступ, випадки шантажу і спроби стягнення неправомірних внесків до фондів вишів.

Презентуючи перші результати моніторингу, офіційний спостерігач "КВУ" Альона Доля зауважила, що справді гарячими точками вступної кампанії цього року потенційно можуть стати технічні або правові моменти електронного вступу та традиційні проблеми коригування рейтингових списків.

Освіта.ua
13.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
даша
скажите пожалуйста что значит если человек имеет право позачергового вступу.что это дает?
лолшто
Для даша: позачерговий вступ - это медалист. Если у такого абитуриента будет такое же кол-во баллов как и другого человека, то он будет впереди него в рейтинге
Коментувати
Александра
В этом году было достаточно много проблемм с подачей необходимых документов. Многие абитуриенты не знали количество необходимых копий паспорта, мед. справки и т.д. а также фотографий. Оказывается, что пакет документов нужно готовить не в каждый ВУЗ, а на каждый факультет ВУЗа. То есть, чтобы подать на 15 специальностей, нужно 90 фотографий. Я в шоке.
лолшто
Для Александра: Не совсем так...я подал документы в 3 вуза на 9 специальностей( по 3 в каждом) и потратил всего 18 фотографий...хотя по Вашей логике, должен был потратить 36шт. Хотя, как я слышал, в одном вузе нашего города действительно требовали на каждую специальность свой комлект документов...
лолшто
Для Александра: Отсюда вывод один - прежде чем подавать документы лучше позвонить в вуз и спросить все детали)))
я
Для лолшто: Во все ВУЗы, куда мы подаём (Киев), на каждый факультет просят по 6 фото. Ещё прикол - на сайте ВУЗа написано 1 копию паспорта, а требуют 3, рядом платный ксерокс, так что берите с собой по несколько копий всего.
Коментувати
Валентина
Правильно робить Дмитро Володимирович. Він дивиться,куди подали більше заяв,туди і кладе на полочку держзамовлення студентам,а де менше подали заяв,туди і зменшено державне обсяг прийому. Я би зовсім державне замовлення роздала 25 липня,після того,як всі абітурієнти подали заяви до вузу.Це ж некорупційні дії. Молодець Дмитро Табачник.