Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти КВУ презентував результати опитування донецьких абітурієнтів "Вибір професії"
КВУ презентував результати опитування донецьких абітурієнтів "Вибір професії"

Найбільш популярними серед сьогорічних абітурієнтів Донеччини є такі спеціальності, як юрист, лікар, програміст і економіст, а найменш затребуваною – педагог

КВУ презентував результати опитування донецьких абітурієнтів "Вибір професії"

Такі результати опитування старшокласників Донецька "Вибір професії", яке тривало впродовж 16-27 травня поточного року.

Опитування було проведено Донецькою обласною громадською організацією "Комітет виборців України" (КВУ) в рамках громадської кампанії "За чесний вступ-2011!".

Згідно з даними опитування, 87% випускників планують вступати до вищих навчальних закладів. Лише 2% не бажають отримувати вищу освіту, а 11% респондентів ще не визначилися.

Слід зауважити, що за оцінками спостерігачів "КВУ", зовнішнє незалежне оцінювання на Донеччині пройшли близько 7500 випускників, а кількість бюджетних місць складає 12 тисяч на область.

Респонденти також дали оцінку й системі "Електронний вступ 2011". Половина опитаних вважає, що система працює погано. Близько 30% абітурієнтів поставили системі задовільну оцінку. Приблизно 10% не мають жодних нарікань на роботу системи.

Найбільш популярними вишами серед опитаних абітурієнтів Донеччини є Донецький національний університет і Донецький національний технічний університет.

Саме в цих вишах Донецькою обласною громадською організацією КВУ ведеться моніторинг проведення вступної кампанії.

"Ці навчальні заклади були обрані для спостереження невипадково, адже вони мають широкий перелік спеціальностей й велику кількість бюджетних місць, а тому вони є популярними серед випускників шкіл", – прокоментувала результати опитування член організації Світлана Ткаченко.

Також, аналіз вступної кампанії в 32-х державних вищих навчальних закладах засвідчив, що 100% ВНЗ планують офіційно оприлюднювати рейтингові списки осіб рекомендованих на навчання на стендах, а 88% - на власних інтернет-сайтах.

В ході опитування 26% абітурієнтів заявили, що в приймальних комісіях в них вимагають писати в заяві, що вони бажають вступати тільки на контракт.

"Комітет виборців України" нагадує, що з метою забезпеченням відкритого і прозорого вступу до вищих навчальних закладів у 2011 році працюють телефони "гарячої лінії": (044) 425-23-01, (044) 425-37-20. За вказаними телефонами, абітурієнти можуть дізнатися про свої права при вступі та отримати правову допомогу.

Освіта.ua
13.07.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гость
Читайте о международном скандале: завкафедрой журналистики ДонНУ Артамонова обворовала более десяти российских ученых, в том числе студентов журфака МГУ им.Ломоносова, и на основе их работ стала доктором наук в Украине http://trv-science.ru/2011/07/17/plagiat-artamonovoj-za-granyu-bezumnogo-ili-prosto-skvernyj-anekdot/

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!