Пропозиції одеських вишів нинішнім абітурієнтам

Одеські вищі школи заманюють абітурієнтів робочими спеціальностями і гарантією працевлаштування

Пропозиції одеських вишів нинішнім абітурієнтам

Дуже скоро в одеських вишах стартує вступна кампанія, а поки що колишні школярі визначаються з альма-матер, куди підуть гризти граніт науки.

Правда, цього року попітніти доведеться не лише абітурієнтам, але й вищим навчальним закладам, оскільки кількість випускників, у порівнянні з минулим роком, знизилася майже втричі: у 2011-му шкільну лаву покинули 1924 одеських одинадцятикласника, тоді як в 2010-му - 6000 учнів. Тобто конкуренція між абітурієнтами загрожує стати конкуренцією вишів.

Готуватися до боротьби за майбутніх студентів одеські вищі навчальні заклади почали ще восени. Підкорювати серця одеситів планують новими спеціальностями і гарантією працевлаштування.

Разом з тим, більшість вишів підняли цього року ціни на навчання за контрактом - в основному на "топові" спеціальності: мовляв, треба ж за якісь гроші утримувати інститут. Але деякі навчальні заклади, з тієї чи іншої причини, вирішили з підвищенням вартості навчання почекати.

     

Зокрема, не підвищував ціни Університет внутрішніх справ. На контракті там навчають правознавців (міліціонери - всі бюджетники). Ось уже кілька років поспіль, і 2011-й - не виняток, рік навчання тут коштує 12 тисяч гривень.

Боїться налякати бажаючих гризти граніт науки високими цінами і єдиний в місті класичний Університет імені Мечникова, - ціни на контракт тут не піднялися на жодній спеціальності. А деякі вузи навіть ввели нову систему оплати.

"Останнім часом наші студенти стали скаржитися, що за нинішнього економічного становища оплачувати контракт на рік або навіть на семестр наперед дуже складно. Починаючи з цього року, для зручності студентів, оплата буде поквартальною", - говорять в приймальній комісії Одеської державної академії будівництва та архітектури.

В Одеській національній юридичній академії та Одеському державному медичному університеті не переймаються, що їхні аудиторії будуть порожні. Конкурс в цих вишах щорічно складає близько 5-10 осіб на місце.

"Про недобір мови навіть не йде. Натомість, цього року в абітурієнтів є можливість вступити не просто куди вийде, а куди дійсно хочеться, - говорить ректор Медичного університету Валерій Запорожан. - До того ж, ми займаємо лідируючу позицію серед одеських вишів за кількістю іноземних студентів. Друге місце за цим показником з невеликим розривом від нас займає ОНУ ім. Мечникова".

До речі, незважаючи на престижність медичної освіти, цього року Медуніверситет також відмовився від підвищення вартості навчання, правда, пов'язують це зовсім не з дефіцитом студентів.

"Ми розраховуємо вартість контрактів, виходячи з витрат на навчання. Цього року вартість підвищилась лише на одній спеціальності - стоматології", - пояснює керівник вищого навчального закладу.

Вартість контракту для майбутніх зубних лікарів зросла майже на 3 тисячі грн. і становить 18 тисяч грн. на рік. Нині це найдорожча спеціальність в Одесі.

А ось один з найбільших вишів - Одеський національний політехнічний університет, який щороку набирає студентів на 63 спеціальності, від підвищення не відмовився (в середньому, вартість контракту в ОНПУ зросла на 1,5-2 тисячі грн. за рік) і навіть ввів дві нові спеціальності - "теплоенергетика" та "радіотехніка".

До цього університету також заманюють молодь і "екзотичними" методами. Наприклад, починаючи з цього року, виш надає можливість своїм студентам отримати, окрім інженерної, ще й робочу спеціальність.

"Займаючись у позааудиторний час три рази на тиждень, вони зможуть оволодіти професіями водія, кухаря, кондитера, кравця, перукаря, маляра, штукатура, бармена, офіціанта, майстра з ремонту телевізорів. Це, до речі, допоможе студентам заробити під час канікул", - розповіли в приймальні комісії ВНЗ.

Новими напрямками заманюють студентів й інші вищі навчальні заклади, зокрема, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова (ОНУ) та Одеська національна юридична академія (ОНЮА).

Університет обіцяє цього року почати готувати фахівців у затребуваних на світовому ринку праці сферах біотехнологій та медичної фізики. Залишилося тільки залагодити організаційні питання в Міносвіти.

Крім того, керівництво ОНУ виношує плани кардинально поліпшити умови навчання. Йдеться, зокрема, про будівництво нового 7-поверхового корпусу на Французькому бульварі (у стадії завершення) та зведення сучасного спорткомплексу.

Юридична академія порадує абітурієнтів сімома новими напрямами підготовки. Ректор ОНЮА Сергій Ківалов каже, що це був продуманий крок.

"Ми готувалися до скорочення кількості випускників шкіл заздалегідь, знали про кризу, що насувається, ще пару років тому. У нас є договори з основними нашими партнерами - прокуратурою, міліцією, митницею, тому ми точно знаємо, скільки наших випускників будуть працевлаштовані. Власне, гарантії робочого місця після навчання й привертають до нас абітурієнтів", - заявляє Ківалов.

Гарантії працевлаштування обіцяє й Одеська національна академія харчових технологій. У ректораті кажуть, що виш співпрацює з усіма великими українськими та багатьма міжнародними компаніями, що працюють в сферах харчової промисловості та торгівлі зерном.

Сегодня
25.06.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Anli
Kто в Одесу будет поступать?
Ксения
а на бюджет думаешь не пройдешь?
Ататат ..=*
Для Ксения: Сомневаюсь..) у меня с аттестатом всего примерно 620 .... не знаете куда можно поступить на бюджете с такими балами?
Олька
очень... хочу быть ведущей ...куда поступить в Одессу???
Коментувати
Ататат..=*
Чувствую в ОНПУ не поступлю..=(.. на 2 штуки дороже это слишком!