У дніпропетровських вузах подорожчало контрактне навчання

Абітурієнтів стало менше, але дніпропетровські вищі навчальні заклади не побоялися підвищити вартість контракту

У дніпропетровських вузах подорожчало контрактне навчання

Напередодні вступної кампанії вчорашні випускники визначаються, куди відправитися гризти граніт науки. На роздуми і подання документів молоді відвели рівно місяць (з 1 по 31 липня).

Проте ще з початку зими вузи готували справжню "битву" за майбутніх абітурієнтів: одні щотижня проводили дні відкритих дверей, інші розсилали 11-класникам листівки, що зазивали до ВНЗ, треті відправляли викладачів читати лекції в глибинці.

Війна вузів почалася через те, що цього року школи міста випустили рекордно малу кількість випускників - 1172 потенційних студента з 150 шкіл.

Разом з тим, випускні класи були лише в 79 навчальних закладах. Для порівняння: у 2010-му школу закінчили близько 7 тисяч дніпропетровських 11-класників.

     

Незважаючи на малу кількість випускників, багато вишів присягалися бюджетні місця не скорочувати і дотримались слова.

Журналісти "Сегодня" вирішили поцікавитися, чи готові інститути в гонитві за студентами "заморозити" ціни. Як виявилося, у більшості вишів контракт подорожчав.

Наприклад, якщо за рік навчання майбутнього політолога в Дніпропетровському національному університеті ім. Олеся Гончара (ДНУ) в 2010-му потрібно було заплатити 7500 грн., то цього року виш просить на 1700 більше.

Минулого року в Дніпропетровській державній медичній академії (ДДМА) стоматологів навчали за 15 185 гривень на рік, а в 2011-м просять 16 602 гривень.

Причини подорожчання навчання на контрактній основі в усіх вищих школах міста - ідентичні.

"Навчання подорожчало у зв'язку з інфляцією. Так, ціни на найпопулярніші спеціальності нашого вишу: правознавство, психологія та економіка, - виросли в середньому на 500 грн. Але цей факт не відлякує абітурієнтів", - розповіли працівники приймальної комісії Дніпропетровського університету економіки та права (ДУЕП).

Крім цього, вони додали, що в наступному році виш планує відкрити дві спеціальності: соціальну педагогіку і прикладну лінгвістику.

А в ДНУ повідомили, що в 2012-му введуть ще одну недешеву спеціальність - "менеджер з туризму".

"На сьогоднішній день - це затребувана професія, абітурієнти вже протягом кількох років запитують, коли ми будемо навчати менеджерів з туризму, і я можу сказати, що вже через рік це відбудеться", - говорить відповідальний секретар приймальної комісії ДНУ Володимир Каплюк.

Національний гірничий університет (НГУ) - єдиний вуз у Дніпропетровську з опитаних журналістами "Сегодня", в якому вартість платного навчання залишилася на рівні минулого року.

"Незважаючи на зростаючу інфляцію, ми не підняли ціни на контракт, це позиція університету", - розповіли в прес-службі НГУ.

Сегодня
25.06.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ігор
какой у этих вузов рейтинг? не всегда самый дорогой - самый лучший. часто - это блеф.
настя
ненавязчивая реклама нашего НГУ))